Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Opravdu skvělá podívaná, kterou jsem si v kině naprosto užil. Rozhodně to nejde srovnávat s Pánem Prstenů, protože Hobit je zcela jiná kniha. Jak stylem, tak způsobem vyprávění. Filmu jako takovému nemám co vytknout a těším se na další pokračování téhle epické trilogie.

Devil Dog: The Hound of Hell (1978) (TV film)

Klasický starší horror ve kterém se hraje spíš na atmosféru a na napětí než na nějaké efekty. Z dnešního pohledu je vzhled psa směšný ale pořád je to celkem ucházející podívaná. Film má sice pár hluchých míst kdy se celkem nic neděje ale není to nic katastrofálního. Pro mě je to tak na 75 procent.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Průměrný akční horror? No horror ani moc ne. Zbytečně dlouhý film, který se měl vysrat na zbytečné pseudo historické kokotiny a raději tam mělo být víc akční scén. A upíři? Ti tam byl kurva na co? Asi jen možnost k tomu aby se film mohl jmenovat Lovec upírů.

Amazing Spider-Man (2012)

Nevím co se na tom někomu mohlo zdát špatně. Je to asi stokrát lepší verze než původní verze s Tobíkem. Je vtipná, a hlavní představitel do téhle role naprosto sedí. Stejně jako hlavní záporák. Už se těším na další díl.

Chňapáci (2012)

No celkem vydařená scifi komedie, která si dělá z podobných filmů srandu. Místy se to tváří až vážně a to je dobře. Jinak by hrozilo, že se z komedie stane nechtěná parodie, na kterou se nebude dát dívat. Nesnáším parodie, která poslední dobou vychází, nejsou totiž vtipné ale trapné (hlavně ty zasrané fekální vtipy). Proto ocením každou podobnou komedii, která vyjde. A k tomu je Ruth Bradley docela kus.

Noc v Myší díře (2012) (amatérský film)

Drsná akční jízda!! Tomáš Mann je charismatický týpek, který ale měl mít víc dialogů nebo alespoň nějakých hlášek. Normálně bych dal tak 2-3 ale má to hezký plakát, hezkou holku a k tomu je Josef Blažek strašně cool a sexy a můj velký vzor (placená reklama) . Jenže teď se rozhoduji mezi Mannem a Blažkem. Jsem na pochybách a citově zmaten. Jinak se prý už natáčí 3 díl expendables a Mann tam bude hrát.

Děti (2008)

Co se týče gore scén, tak hodně nadprůměrný snímek. Poté co projedeme nudný a celkem zbytečný začátek dostaneme jatka, která jsou velmi dobře technicky zvládnutá. Jediné co mi vadilo, že vlastně nevsvětlili proč ti haranti začali zabíjet, jen že prý byli hodně nemocní. Jábych ty malé zmrdy zabil hned na začátku a byl by klid.

Městečko prokletých (1995)

Průměrný horror, který je po všech stránkách nedotažený. Ani jedna hlavní myšlenka nebyla dotažena do konce. Děti prostě jen pochodovali po městě, což mělo vyvolat tajemnou a děsivou atmosféru. Jenže to vyvolalo akorát nudu. Je pravda, že občas někoho donutili se zabít ale scény byly strašně krátké a hned po nich následoval zase dlouhé a nudné procházení městem. Režisér se měl určitě zaměřit na děti. Neměli být lhostejné a tak trochu retardované ale sadistické a děsivé. Potom by ten film byl naprosto o něčem jiném.

Sindibád (2012) (seriál)

Seriál, který mě začínám sledovat. Jen doufám, že ho po první sérii zase nezruší. Jediný s čím nesouhlasím je výběr hlavního hrdiny (asi bych tam dal někoho krapet staršího), jinak ostatní postavy byly celkem sympatické, až na občasné nelogické chování. Co říct k efektů: ty jsou na přijatelné úrovni i když jich v každém díle vidíme jen pár, což je nejspíš vina malého rozpočtu. Takže se těším na další díly protože akční, fantasy seriály je prostě můj žánr.

Soul Fire Rising (2009) (seriál)

Jde vidět, že je to jen web seriál. Hlavní mínus takových seriálů je malý rozpočet a mizerné herecké obsazení. Jediné chvíle, kdy to fungovalo byl, když se herci nesnažili o žádné emoce. Naprostou chybou pak byla bojové části. To se snažili o co? Šlo vidět, že neměli žádného choreografa a tak hopsali jak blbečci. Jediný důvod proč tomu dávám celkem průměrné hodnocení (4/10) je, že se mi líbil příběh, který jsem si ale taky klidně mohl někde přečíst a nic by se nestalo. Takovéhle témata prostě potřebují velký rozpočet nebo velký talent, jinak z toho nikdy nic pořádného nevznikne. Proto raději zůstavá u Supernatural. I když pokud bude někdy druhá řada, tak se podívám.