Bratři (2023)

Jsem rád, že se konečně tento akční příběh známých českých hrdinů protibolševického odboje dostal zaslouženě na plátna kin. Kdybych neměl doma všechny na trhu dostupné knihy o rodině Mašínů a neznal dopodrobna jejich příběh, film by ve mně navíc vyvolal jednoznačně velké napětí, jak to dopadne a jestli se skupině podaří dostat na vysněný západ za svobodou. Příběh samotný by vydal na mnohem delší stopáž, když by měl obsáhnout vše. Nicméně hlavní body byly dobrým způsobem obsaženy. Taktéž doprovodná dramatická hudba stála za to. "Bez svobody se žít nedá, bez svobody je to jen přežívání".

Muž z Vysokého zámku - Série 2 (2016) (série)

Druhá série si drží vysoký standard nastavený první sérií. Úžasně zpracované kulisy Hitlerem vysněné Germanie, kterou známe z dokumentů, pouze (naštěstí) jako maketu vytvořenou dvorním architektem Albertem Speerem.

Muž z Vysokého zámku - Série 1 (2015) (série)

Mnohem napínavější a zajímavější, než knižní předloha P. K. Dicka, které jsem na knižním serveru udělil jen 3 hvězdičky z 5 možných. V tomto případě nemohu jinak, než napálit rovných 5.

Pochoduj nebo zemři (2018) (TV film)

Výborný dokument protkaný výtečnými záběry o válce v Indočíně, potažmo ve Vietnamu, o čechoslovácích, kteří se rozhodli jít bojovat po bok francouzů a později američanů a jihovietnamců proti komunistům ze severu. Zaujal hlavně názor veterána, který prohlásil, že účast v této válce byly nejlepší roky jeho života, přestože se posléze šťastně oženil a měl 3 děti. Někteří lidé se zřejmě opravdu narodili pro válku a mír je pro ně nudný stav.

EURO 2016 Sounds of Summer (2016) (TV film)

Artový dokument UEFA o ME 2016 ve Francii, natočený po vzoru oficiálních dokumentů FIFA o jednotlivých mistrovstvích světa. Má to něco do sebe ale jinak zlaté dokumenty od ČT. Tento se věnuje pouze několika týmům, většina zápasů není obsažena a záběry z utkání jsou z různých zmatečných kamer, jenom ne z té hlavní, tak jak to divák viděl v TV. Že mám fotbal rád, tak dávám vyšší hodnocení i tak ale musím uznat, že v minulosti se už UEFA povedlo natočit rozhodně lepší rekapitulace evropských šampionátů.

Dopisy z cely smrti (2008) (TV film)

Velmi smutný dokument o zrůdné době, ve které měli moc ještě zrůdnější podlidé. Nedoručit dopisy na rozloučenou nejbližším odsouzených na smrt, když ještě navíc moc dobře věděli, že vše je vykonstruované divadlo okolo nevinných lidí, to už chce notnou dávku nehumánnosti. To snad ani spojenci neudělali nacistickým zrůdám z koncentráků při norimberských procesech, kteří by si to mnohem víc zasloužili. Ale co chcete po bolševickém póvlu.

Fotbalové portské s příchutí bronzu (2004) (TV film)

Další skvělý dokument z dílny ČT o fotbalovém Euru 2004 v Portugalsku, kde naše samostatná česká reprezentace dosáhla, po stříbru z Eura 1996 v Anglii, na druhý největší úspěch ve své historii. V dokumentu nechybí sestřih žádného z 31 utkání šampionátu, za což dávám tvůrcům jednoznačně palec nahoru.

Zlatokopové z Wembley (1996) (TV film)

Dokument ČT o Euru 96 v Anglii, který když vyšel ve své době, tak jsem jej, nahraný na videokazetě, viděl jako desetiletý kluk snad stokrát. Krásné vzpomínky na spanilou jízdu české reprezentace. Výborná práce ČT.

Černobyl (2019) (seriál)

"Když pravda uráží, pak lžeme a lžeme, dokud nezapomeneme, že nějaká pravda je. Ale ona pořád je. Každou lží si děláme u pravdy dluh. A dřív nebo později se musí splatit." Škoda, že od dob sovětského svazu, se toho v novodobém Rusku, do dnešních dnů, v tomto směru nic nezměnilo. Úžasná minisérie, kde by se atmosféra, při sledování každého dílu, dala krájet.

Abeceda komunistických zločinů (2011) (pořad)

Viděno 5 dílů z přiloženého DVD ke stejnojmenné knize Luďka Navary - Od androše k asanaci, Jáchymovské uranové peklo, Lidové milice, Mučení, Železná opona. Každý podobný seriál oceňuji, zločiny komunismu je potřeba pro výstrahu neustále připomínat.