The Lords of Salem (2012) odpad!

Tak jak mám hudbu Roba Zombieho rád a dosud jsem oceňoval i jeho filmové počiny, tak toto se hrubě nepovedlo. Hodina a půl nějakých satanistických sraček v čele s odhalenými stařenami čarodějnicemi. Super. Jó Jeníček a Mařenka to byl jiný film o čarodějnicích, tam alespoň dostaly pořádně na prdel a člověk se pobavil.

Průrva (1990)

Slušný námět, kterým mohl film zdařile konkurovat několika kvalitním podmořským hororům z přelomu 80. a 90. let jako Leviathan či Propast. To by ale nesměl být tak amatérsky zpracovaný a to i na to, že se jedná o 25 let starou záležitost.

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

A co, mě se to líbilo. Několikrát jsem se během sledování od srdce zasmál, jako už dlouho u žádné české rádobykomedie. Buranský humor stále nechybí a některé hlášky byly velice povedené. Sice se asi nestanou legedárními jako spousta jiných z jedničky ale co. S jedničkou samozřejmě srovnávat nelze, ta je někde jinde, ale když jsem do tohoto filmu šel, tak jsem ani s nějakým srovnáváním nepočítal. Samostatně, bez ohledu na jedničku, je to mezi jinýma dnešníma českýma komediema, které se točí, stále jeden z těch úsměvnějších počinů.

Zvrácená sestrička (2013)

Typický filmařský počin patřící do rodiny filmů, které mají zaujmout hlavně záběry na polonahé sexy herečky, což mi osobně jako normálnímu chlapovi samosebou nevadí, ale v dějové linii jaksi výrazně pokulhávají. Místy mi to připadalo jako péčko, ze kterého autoři vystříhali sexuální scény a přidali trošku na ději. Kromě závěru, který už snesl určitá měřítka, byl film, vyjma pohledů na krásné sestřičky, nudný. Je třeba ale pochválit kameru a vizuální stránku. Možná by příště mohli autoři zkusit natočit Nurses, v podobě jako kolegové z Digital Playground. To by jim šlo asi lépe. Za tři jenom díky krásným slečnám (zejména nadherné Katrině Bowden), jinak by to bylo za slabé dvě.

Grace (2014)

Horor s temnou a ponurou atmosférou natočený netradičně z pohledu první osoby, což právě mě zaujalo (nevzpomínám si že bych něco podobného zatím shlédl), narozdíl od jiných zde hodnotících, kteří to považují za škodu. Lepší, než se koukat na roztřepanou kameru populárních "found footage" hororů. I přes několik dějových nesmyslů, které jsou zcela v rozporu s teologií si film svou atmosférou i zpracováním drží slušnou úroveň.

Jessabelle (2014)

Jessabelle > Annabelle. Závěr filmu, kde se vše vyjasnilo mi přišel zajímavý a velmi mi připomněl The Skeleton Key.

Annabelle (2014)

Annabelle < Jessabelle

České děti (2012)

Přesně jak řekl Gustav Husák na konci novoročního projevu v tomto dokumentu: "Tak a máme to za sebú." Máš pravdu Gustáve, jěště, že tu dobu už máme za sebou. České děti, příběh lidí na které se nesmí nikdy zapomenout. Takovým a jim podobným vděčíme za naši svobodu.

Naše krev je Sparta (2014) (TV film)

Povedený dokument o asi nejslavnějším českém fotbalovém klubu a jeho hokejové sestře. Probrat pořádně historii obou oddílů by asi vydalo na mnohem delší stopáž, než je oněch 56 minut ale i tak se tvůrcům povedlo poměrně výstižně probrat všechny zásadní momenty ve více než 120-tileté historii. Potěšilo i animované zpracování prvních derbyzápasů s odvěkým rivalem Slavií. Jediné co bych vytknul, že se opakovaly stejné záběry, když by jistě šlo v archivech ČT vybrat mnohem více odlišných materiálů. Např. u rozhovoru s Horstem Sieglem pouštět a opakovat jeden jeho gól, když jich dal nějak kolem 160 a drtivá většina z nich je jistě někde zaznamenána. Jinak odpad! může dát jen fanoušek Slávie :-)

Zkažená mládež (2007)

Velice emotivní záležitost, ze které mrazí v zádech. Nutí člověka, který slyší ve zprávách, že se zase někde na škole střílelo přemýšlet: "Proč? Není útočník zároveň i oběť?."