Jan Žižka (2022)

Velká nuda, ale povedený casting. Čekala jsem životopisné drama, dostala jsem středověky večer pod lampou, not really impressed. Je tam potenciál, pár solidních scén, co mohly mít atmošku a náboj, ale buď nebyly peníze, nebo to je prostě režisérsky nedotažený. Bojové scény jsou velmi komorní, takže spíš nebyly ty chechtáky. Zjevně taky měly omezený rozpočet na soundtrack, chápu, Kdož su je zásadní, ale cmon, hraje tam asi osmkrát. Nemyslím, že by tohle vydělalo na velkolepá pokračování a nemyslím, že to by to vadilo.

Shoky & Morthy: Poslední velká akce (2021)

Potenciál to mě, Štáfek s Kozubem jsou zábavní, Magnuskovi bych skoro až odpustila jeho náckovskou druhou tvář v podobě Bastardů, ale opravdu jen skoro, je to debil a stejně bych ho ráda pobodala. Bohužel je to hrozná nuda. Ani nevím proč. Ale ono to zas tak moc neva, projela jsme si u toho sítě, udělala večeři..

Jako v bavlnce (2020)

Herecky spotless, ale vlastně nechápu, proč jsem to měla vidět. Všichni jsou více či méně svině, takže mi je dost jedno, co se jim děje a jak to s nima dopadne.

Captain Marvel (2019)

Místy laciný klišé, ale je to tak krásný. Posílám tvůrcům pusinky a srdíčka. A ten patriarchy hate, ach.

Geniální přítelkyně - Série 1 (2018) (série)

Poezie vztahu dvou silných žen. Není to ani zdaleka tak krásné jako knižní předloha, ale povedlo se. Oproti předloze to však celé působí tklivějším a dusivějším dojmem, možná kvůli osekaným vnitřním monologům Eleny, možná na mě jen silněji působí vizualizace všudypřítomného násilí, chudoby a zmaru.. nevím, jen je mi ze seriálu smutněji než z knihy. Také netuším, jestli je kulisovité zobrazení čtvrti záměr, na mě působilo rušivě a některé záběry mě tím pádem zbytečně vytrhávaly z děje. Ale i tak je to krásné.

Zrodila se hvězda (2018)

Velmi velmi velmi dlouhý videoklip. Od původního nadšení a vtažení do děje jsem po cestě někde zabloudila a ke konci mě už vůbec nezajímalo, co se s nimi stane. Nevím přesně, kdy mě ztratili, ale rozhodně tomu pomohla změna k Why did do you that in SNL. To byl jeden velký lol. Chápu, proč změna stylu, ale nemuseli snad doplavat až ke dnu. Pak už je to jen nuda a zmar a nekonečné čekání na konec, který btw mohl přijít mnohem dříve, ale ne, ještě si musíme dát dojemný song.