• Thriller

Jménem krále (2009)

Nepřišlo mi to vůbec špatné, taková pěkná televizní historická detektivka. Mělo se tam ale zkusit dostat trochu více napětí.

Agatha Christie's Poirot - Cornwallská záhada (1990) (epizoda)

Konečně zase slušnej Poirot. Mám radši ty kratší, jako je tento a s komediálním prvkem, tentokrát od Hastingse, takže jsme s tímto dílem namíru spokojen. A taky se mi tam líbí ty starý vlaky, káry a anglický předválečný reálie, tady taky dobře udělaný.

Odstřelovač (1993)

Zbytečně promrhaný potenciál. Dobře udělané scenérie, autentická džungle, základní kostra příběhu taky ok, ale je to hrozně špatně zahrané mezi ústřední dvojicí, dialogy nefungujou ani v tak oveřeném tandemu jako je nováček - zkušeňák.

Noční motýl (1941)

Pro mne výborné a přesvědčivé melodrama se vším, co tam má být.

Paklíč (1944)

Vtipná konverzační kriminální komedie. Hodně se mi líbil Olda Nový a jeho repliky, byl ve výtečné formě, elegantně a svižně gestikuloval, dialogy celkově na výborné úrovni. Škoda, že režisér neudržel tempo a lépe neproplul závěrem, stejně pro mne výrazný filmový nadprůměr.

Čtverec mizení (1982) (TV film)

Televizní detektivka mne pobavila, především díky kvalitnímu obsazení a civilnímu ztvárnění. Třešničkou jsou zejména Hanzlíkovy kouzelnické triky, pro dámy jeho rozhalená košile a taky neurotický Vladyka. Slušných 50%.

U mě dobrý (2008)

Po třetím shlédnutí mám naopak tendenci hodnocení zvednout, našel jsem pár nových vtípků a vychytaných detailů a pobavilo mne to možná ještě víc. Takže u mne stále dost dobrý, možná ještě lepší. Starý komentář: Tak jako...ještě pořád "u mě dobrý", pobavilo to, ale 3 hvězdy fakt těsně. Připadalo mi to místy odfláknuté, někdy nedomyšlené scény, překvapivě špatné herecké výkony (nemluvě u neherců). Nicméně připomínky na 90. léta fungovaly a některé scénky potěšily (peepshow a Amway).

Alois Nebel (2011)

Na podruhé a v televizi se mi to líbilo kupodivu víc, neměl jsem takové očekávání a i příběh mne nakonec docela zapůsobil. Zvedám na 4*. Možná to vizuální zpracování mne předtím nastavilo na představu akčnosti, která se nedostavila (březen 2015). Mám z tohoto filmu smíšené pocity. Výborná animace (někdy se mi zdálo, že jsou scény poskládané i s fotografiemi předmětů), prokládaná poutavými záběry, skvělá hudba a především vymakané zvuky, které asi vynikly při tomto způsobu ztvárnění filmu...ale příběh se strašně vleče a dlouho se tam nic neděje. Až ke konci se to rozjede, ale na 4 hvězdy to nestačilo. Nejradši bych dal 3,5.

Černá karta (2005) (TV film)

Na televizní inscenaci to nebylo úplně špatné, avšak bylo to celkem zdlouhavé a vytváření atmosféry občas nefungovalo. Závěr byl spíše komický, kdy seschlý Brzobohatý zmlátil 30letého mlaďocha a stodvacetikilovou Jitku Smutnou.

Opožděná vražda (1987) (TV film)

Na televizní detektivku to bylo velmi slušné, nějaké chybky by se sice našly, ale na druhou stranu tam byly i vtípky, přiměřená stopáž, srandovní opilec mezi podezřelými, Volha VB klouzající na namrzlé vozovce a i herci byli dobří, takže já jsem spokojen.