• Thriller

Až do konce (1984)

Pokus o protiválečný film. Bohužel je z toho slátanina. Ve filmu se toho moc neděje, je tam zbytečně moc postav, každá má navíc nějakou vzpomínku do minulosti. Výsledek je tedy dost nesouvislé, roztříštěné vypravovování s umělými šroubovanými dialogy o nelehké době na konci války. Aby se to ještě víc rozkouskovalo, je to navíc prokládané autentickými a někdy dost drastickými dokumentárními záběry.

Žár těla (1981)

Propracovaný thriller, uvažuji mu dát 5*, protože tam není žádná větší chyba a člověku některý věci dochází až dodatečně. Taky tam není žádná zpěsilá atmosféra a pěkně se to postupně rozjíždí. Souhlasím s přirovnáním k Basic Instinktu. A Kathleen byla super kočka, o tom žádná.

Tmavomodrý svět (2001)

Pro mne velké zklamání. Jedná se vlastně o nepovedený remake filmu Nebeští jezdci. Také by se dalo říci, že za hodně peněz málo zábavy. Možná dávám kruté hodnocení, ale je to tím, že jsem Nebeské jezdce viděl nedávno před tímto snímkem a to bylo, panečku, jinačí pokoukáníčko.

Ja milujem, ty miluješ (1980)

Pokus o poetický film, mne to ale moc nechytlo, v půlce jsem to chtěl zabalit. Pak se to trochu rozjede, ale žádná sláva. Jsou tam asi nejošklivější ženský široko daleko, nicméně tragikomický hrdina se zoufale snaží nějakou sbalit. Není divu, že pořád chlastá, nebo občas rozmlátí či otevře nějaký ten balík (je zaměstnacem pošty, vykládá balíky z vlaku). Souhlasim s tom88.

O pokladech (2012) (TV film)

Bohužel, nedopadlo to dobře. I když tady se očividně chtělo. A moc. Velká výprava, spousta komparzistů v kostýmech, všechny cool ksichty z herecké branže, náročné (a zbytečné) trikové efekty atd...ale zase se zapomněl příběh, příběh, který zaujme, postavy (nejlépe hlavní), které vás budou zajímat. Vlastně jsem jenom sledoval ty tři strážce pokladů, tam se občas urodilo něco vtipného. Kvůli nim dávám druhou hvězdu, ale jen taktak. Jinak nuda. Jo, a taky jsem zaznamenal několik vykradených scén z jiných filmů, takže s originalitou je tahle pohádka taky dost na štíru.

Žena v kleci (1997) (TV film)

Dávám alespoň slabé 2*, protože je tam cítit překvapení z nové doby (po skončení socialismu) - i když by to mělo být o pár let dříve než 1997. Tento Tv film ukazuje těm pomalejším, že stát se v kapitalizmu již kompletně nepostará o každého v těžké situaci a tudíž by měl na to každý tak trochu myslet i sám.

Jen o rodinných záležitostech (1990)

Precizní, dokonalé, silné. Výborné herecké výkony, vizuálně skvěle zpracované, silný příběh. No, nic veselého, ale člověk si alespoň uvědomí, že se nyní nemáme vůbec špatně, krize nekrize.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Ke konci jsem se fakt dost nudil, vršila se tam jedna nereálná akční scéna za druhou a závěrečné naskočení na stíhačku už bylo opravdu moc.

Únos (1997)

Nebylo to špatné, pobavilo to. Hlavní devizou filmu je jeho civilní úroveň, scény jsou uvěřitelné - teda pro dobu, kdy nebyly mobily.

Cesta do Vídně a zpátky (2007) (TV film)

Na tv film velmi dobré. Sice je to stokrát omletý příběh, ale tvůrci tam dokázali dostat autentičnost, nadhled a humor. Ústřední dvojice opravdu hraje, ostatní neruší a ještě je tam zajímavá muzika. Kdyby se to trochu vypilovalo, aj 4* bych dal.