Dítě číslo 44 (2015)

Docela pěkně vystižena tragédie života v poválečném Stalinově sovětském ráji. Samotný příběh v těchto reáliích mě chytil, byť se nejednalo o nic zázračného. Celkově pozitivní dojem, když máte chuť na pochmurnou detektivku odehrávající se v Absurdistánu, který je přece tak dokonalý, že se tam nevraždí.

Na nože (2019)

Skvěle napsaná, zahraná a zrežírovaná pohodovka, při jejímž sledování se člověku celou dobu chvěje úsměv na tváři. Více takových filmů.

Zaklínač - Začátek konce (2019) (epizoda)

Velmi slušný start, který mě přiměl zajímat se o další osudy postav a současně ukázal, že to tvůrci snad zvládnou i po technické stránce.

Zaklínač - Čtyři marky (2019) (epizoda)

Mdlá historka s Geraltem, mdlé pokračování princezniných patálií a asi nejzajímavější, avšak přitom nějaké rozumné logiky postrádající výcvik Jenefer. Výrazně slabší než první díl. Nicméně v kombinaci s prvním dílem si seriál mou pozornost získal a zajímá mě, jak to bude dál.

Mandalorian (2019) (seriál)

Star Wars bez světelných mečů je rozhodně osvěžující přístup k látce. Příjemný seriál se skvělou hudbou.

Hvězdný prach (2007)

Skvěle napsaná, zrežírovaná a zahraná pohádková fantasy, která s časem zraje jako víno. Nepostrádá neotřelou zápletku, napětí ani vtip. Prostě perfektní podívaná pro celou rodinu.

Premiér (2019) (seriál) odpad!

Strašlivé!

Teror - Série 1 (2018) (série)

Skvěle to ve svém komentáři vystihl Crocuta. Beznaděj a tižívost akrtické noci, která byla v předloze naprosto hmatatelná, se v druhé půlce seriálu zcela vytratila. A tentokrát byly téměř všechny odchylky od předlohy k horšímu. Za některé asi mohl rozpočet, ale jiné působí jako předposrané podbízení se diváckým očekáváním. Je to škoda, protože potenciál to díky výborné předloze mělo obrovský.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Jak tak čtu komentáře, tak jsem měl ohromné štěstí, že jsem v TV chytil až druhou půlku. Ale stejně to Gibson stačil zamořit hloupými mesiášskými metaforami.

To se ví (2019) (pořad)

Pořad, který je v dnešní době nezbytný. A kde jinde by měl být, než na veřejnoprávní televizi. Na druhou stranu by asi zamýšlený efekt byl silnější, kdyby se to vysílalo na Nově, Primě nebo Barrandově.