• Pohádka
  • Rodinný

Parta hic (1976)

Film, který musel Hynek Bočan natočit, jinak by na Barrandově definitivně skončil !!! Dávám jednu hvězdu za odvahu všech zúčastněných, kteří se v tomto snímku objevili. Taktéž souhlasím s uživatelem " dobytek".

Vrásky z lásky (2012)

Nádherný poetický snímek o stáří. Herecký koncert nejen dvou hlavních představitelů, ale všech herců i v nejmenších rolích. Také bych upozornil na vynikající a podmanivou hudbu Jana Jiráska ! Jako celek velmi povedené dílo.

Olověný chléb (1953) odpad!

Pro mne absolutně nepochopitelné, jak se v této čistokrevné komunistické agitce mohou oběvit takoví velikáni českého filmu a divadla jako Otomar Krejča st., Miloš Nedbal, Eduard Cupák, Miloš Kopecký, Jiří Sovák (ikdyž jen v piďiroličce exekutora), tehdy začínající Jana Brejchová nebo později velmi uznávaný režisér tzv."Nové vlny" Hynek Bočan. Jedinné, co stojí za povšimnutí je na svou dobu velmi dobře ztvárněná kamera, za kterou stál Vladimír Novotný.

Falešné obvinění (2003) (TV film)

Vysoké hodnocení uděluji hlavně za velmi kvalitní scénář (Jiří Hubač) a v neposlední řadě také za fantastické herecké výkony. Dle mého názoru méně kvalitní exteriéry, nikterak nesnižují celkovou kvalitu díla.

Šťastný smolař (2012) (TV film)

Dávám čtyři hvězdy za scénář, který se velmi povedl, za herecké obsazení, za krásnou kameru a v neposlední řadě za spoustu vtipů, dvojsmyslů a jinotajů, které jsou důmyslně ukryty v textu a jsou nadčasové.

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Vydržel jsem sledovat pouhých 30 minut a musel jsem odejít. Naprosto otřesné dialogy a velmi nešťastně obsazená Veronika Žilková !!!

Už vám není dvacet, paní Bláhová (1980) (TV film)

Vynikající krátkometrážní televizní komedie, kterou nerežíroval nikdo jiný, než dlouholetý osobní přítel Vlastimila Brodského Zdeněk Podskalský. Zde by se měli povinně inspirovat tvůrci dnešních stupidních seriálů, jak se dělá kvalitní komedie !!!

Meze Waltera Hortona (1969) (TV film)

Úžasná záležitost !!! Kdybych mohl udělit 10 hvězd, udělám to !!!

Fimfárum Jana Wericha (2002)

Klobouk dolů před všemi tvůrci, kteří se podíleli na vytvoření této animované nádhery !!!

Cech panen kutnohorských (1938)

Naprosto skvělá a hlavně nadčasová komedie v režii Otakara Vávry. Tenhle film bych každý den povinně promítal v poslanecké sněmovně !!!