Cizinec (2010)

Pro mě největší propadák roku 2010. Má to naprosto průhledný a triviálně čitelný příběh. Po přečtení informací na csfd a skouknutí 15 minut bylo už jasné, jak to dopadne. Angelina se sice snaží, ale jaksi nic moc v tomto filmu. Depp to trošku táhnul, ale čekal jsem víc. Vlastně mnohem víc. Hodnocení: 4/10

Láska a jiné závislosti (2010)

Tento film řeší velmi vážná témata, ale vše zaobalil do nesmírně slušivého hábitu a to pro mě tak skvělého, že jsem byl nadšen. Jistě, pro leckoho se bude jednat o povrchní mainstream, ale myslím si, že pokud skutečně pochopíte jádro filmu a pokud přihlédnete k velmi slušivému výkonu ústřední dvojice, tak se dostaneme na solidní hodnocení. Ne náhodou byli oba dva herci nominováni na Zlatý Glóbus. Hodnoení: 8.5/10

Králova řeč (2010)

Anglie může poděkovat Jiřímu VI., že sám dokázal překonat svoje slabiny, a tak inspiroval a dovedl svou zemi k větší hrdosti a v předvečer druhé světové války svými proslovy probudil víru v sebe sama. Colin Firth září v této roli, aspirujíce na Oskara. Skvěle mu sekunduje G. Rush, jehož hlas a neuvěřitelná mimika tváře dodala filmu další skvělá procenta navíc. Přidejme okouzlující Helenu Bonham Carter, malebnou hudbu a realistické kulisy a dostaneme se k excelentnímu snímku, který jen tak nevyšumí a který by měli povinně skouknout všichni školáci, aby viděli historické souvislosti. Hodnocení 10/10

Revolution OS (2001)

Lidé, kteří byli ochotní podílet se na vývoji GNU a Linuxu s takovým entusiasmem si zaslouží náš respekt. Takže R.M. Stallmane, L. Torvaldsi a vy druzí - jste borci.

Přežít (1993)

Celkově velmi "skutečné", místy odporné, ale co je důležité. Je to poutavé. Ethan Hawke se v Hollywoodu teprve zabydloval a tímto výkonem si mnohé získal. Hodnocení: 7/10

127 hodin (2010)

Barevná a přec syrová one man show s oskarovým potenciálem. 8/10

Odsouzení (2010)

Tenhle kousek v sobě má neobyčejné napětí a osobité kouzlo. Navíc, když připočtu skutečnou předlohu, tak se dostávám do velmi zajímavých hodnocení. Celkově neuvěřitelně poutavé a žravé. 9/10

Nelítostný souboj (1995)

Hustokrutě až kulervoucně dobrej Al Pacino --> HODNOCENÍ: 9.5/10

Černá labuť (2010)

Občas se stává, že spatříme film, na který budeme vzpomínat. Ba občas se nám i stává, že takový film je až psychedelicky hezký, syrový a zároveň až nechutně ohavný. A ve velmi vyjimečných případech zjistíme, že takový film může být neobyčejně barevný a přec ponurý, až šlehavě omamný. Ale jen jednou za hodně dlouhou dobu si uvědomíte, že takový film je veledílem, a to zcela přelomovým až fantaskním. Vidíte, že s Natalií Portman v elektrizující roli, s Vincentem Casselem s mimickou aurou a s eroticky podtextovaným ovzduším se zrodil legendární a fantastický film zároveň - Black Swan HODNOCENÍ: 10/10

Poslední samuraj (2003)

Skvělá story á la Vinnetou. Tom Cruise v emiconálně hardcore roli táhne film k lepším zítřkům. Když navíc ke všemu zdárně přisekunduje Ken Watanabe (Počátek), tak tu máme velice kvalitní piece, u kterého 4 nominace na Oskara nebyly jen náhoda.