Kobra 11 (1996) (seriál)

Skvele našlapaný akčný seriál, svoj vrchol dosiahol v 4. - 6. sérií kde stál po boku Semira, Tom Kranich. Akonáhle ho vymenili seriál išiel do sr*čiek. Zaujalo duo exotov Bonráth - Herzberger.

Děvínský masakr (2011) odpad!

Blbosť. Štylizovanie policajtov do rolí hrdinov. Oh, come on.

Bezmocná (1995)

Typická tínedžerská komédia s jasne nalinkovaným dejom, kde každý už po 10 minútach filmu vedel kto s kým bude, Paul Rudd sa takýmito teenage komédiami vypracoval k romantickým filmom pre dospelých a že mu to tam sadne :D

Forrest Gump (1994)

"Možná je to ten největší pablb na světě, ale běhá mu to" Kto nevidel toto Zemeckisovo dielo je dosť možná filmovým analfabetom. Jeden z najlepších filmov, čo kedy boli natočeníé vôbec. Film je natočený s takým nádherným nadhľadom, že až sa to vymyká z reality, nádherne napísané. Tom Hanks vo svojej životnej roli na akú herci čakajú roky a on ju dostal na svoj pomerne skoro a myslím si, že keby ju dostal kde-kto iný nebolo by to také dobré, nik iný by to tak skvelo nezahral, podal absolútne neprekonateľný výkon a zaslúžene svoju nomináciu, premenil v Oscara a že konkurenciu mal, v podobe Morgana Freemena zo Shawshanku či Johna Travoltu z Pulp Fiction, rok 1994 teda bol fakt vrcholom. Keď som videl Forresta Gumpa po prvýkrát v telke, tak som si popravde ani neuvedomoval, že som svedkom asi keď nie je najlepšieho, tak jedného z najlepších filmov všetkých čias, tento pocit som nadobudol až na druhý deň, keď mi hlavou kolovali myšlienky a jednotlivé scénky z filmu a postupne po druhom a ďalšom a ďalšom pozretí som sa v tom len utvrdil. Proste tento film nikdy neomrzí, ani po x-tom pozretí. Forrest Gump bol všade a zažil takmer všetko, je až kontrastné čo s takým malým IQ môže človek dokázať, na čo poukázali vo filme. Veď kto sa môže pochváliť, že jedným z najlepších univerzitných hráčov amerického futbalu, vojnovým hrdinom, majstrom sveta v ping-pongu, majiteľom krevetového závodu atď. Film je plný emócií a srdcervúcich scén a je akousi reklamou na americkú kinematografiu. Vo vedľajšej úlohe zažiaril Gary Sinise a jeho poručík Dan, taktiež výborný výkon. Celý film bol ponorený do podmanivej hudby Silvestriho, ktorá nebola žiadnym dekoračným prvkom, ba naopak hlavnou zbraňou filmu. V tomto prípade rozhodne netreba šetriť superlatívmi.

Haló (2012) (pořad)

2* za Michala Kubovčíka a jeho Hessa Jašteráka, veštenie z pexesa, to je humor na úrovni :)

Rihanna (2008) (koncert)

Tri písmená. TOP.

Blbý a blbější (1994)

Pre mňa jedna z najlepších komédií čo som kedy videl, absolútny skvost, nezabudnuteľné až kultové scénky a dialógy. Super zohraná dvojka Carrey - Daniels. Čo je viac ako dementný humor Jima Carreyho? :D

Gladiátor (2000)

Monumentálne dielo Ridleyho Scotta o tom niet pochýb, aj napriek veľkým nezrovnalostiam a dosť "zhollywoodnenému" deju, s ktorým historici nemôžu súhlasiť. Ridley Scott si to spravil po svojom a spravil to fakt, že dobre. Russell Crowe, zaslúžene odmenený Oscarom, na škodu veci je, že Phoenix, ktorý hral ešte o chlp lepšie odišiel bez neho, tak odporne slizkého Commodusa som si predstavoval. Veľká pochvala Zimmerovi za soundtrack, to najlepšie čo som kedy počul vo filme. Ani "uslzený" záver vôbec neprekáža a nekazí dojem, ba naopak bez toho to nejde :) Škoda, že sa Ridley nechytil aj Tróje..

Černobílý svět (2011)

Silný a emotívny príbeh o pomeroch v USA, o rasizme uplatňovanom na černošské slúžky v bielych rodinách a celkovo o rasizme v srdci štátu Mississippi, Jackson. Miestami som pociťoval znechutenie nad vtedajšou opisovanou dobou. Herecky zažiarila Bryce Dallas Howard v roli despotickej Hilly Hoolbrookovej, tá si to doslova vychutnávala  Sklamala Emma Stone, ktorá má zatiaľ vôbec nepresvedčila a dosť prehrávala. Hľadať vo filme mužov sa miestami zdalo ako neriešiteľný rebus, no nevyčítam to filmu na tom zjavne nemal byť postavený. Čo sa týka príbehu a jeho rozprávania ok, malo to svoje pre aj proti – najmä ten sentimentálny záver, ale na Oscara fakt nie, nominácia bola maximom. Vyzdvihol by som snád po prvýkrát to, že ma bol konečne výborne zvolený český preklad názvu filmu.

Zabiják Joe (2011)

Ako začať? :D Tak drsný a úchylný film nabitými vulgarizmami od A po Z a pritom všetko zahrané tak úchvatne reálne som v živote nevidel. Každá z postáv bola výborne napísaná aj zahraná. Totálny masaker. Ak toto nebol oscarový výkon v podaní Matthew McConaughey tak potom už naozaj nechápem, pritom sa mi zdá, že nebol ani len nominovaný..Jeho policajt a nájomný zabijak Joe bol tak mrazivo chladný a úchylný a hlavne presvedčivo zahraný, že to až nie je možné. (SPOILER) Scénka ako si nechá vyfajčiť kuraciu nohu, to bol totálny humus :D Vyzdvihol by som ešte Juno Temple a jej nie celkom pri zmysloch postavu 12ročnej Dottie a konštantne skvelého Hirscha. Friedkin nám pripravil v celku zaujímavý a nevšedný kontroverzný film, len je škoda, že sa viac nevyhral s tým záverom a nechal ho akoby otvorený a myslím, že zbytočne. Vôbec mi nesedela hudba pri záverečných titulkách.