Kouzelná chůva Nanny McPhee (2005)

Pohodová pohádka, co pobaví a nakonec se (jak jinak) dočkáme pěkného a šťastného závěru. Colin Firth a Emma Thompson neměli chybu! Možná to není originální, ale má to své kouzlo :-)

Lotrando a Zubejda (1996)

Hálí, Bélí, Zélííí.. a malý Zélí.. Skvělá pohádka!

Tajnosti (2007)

Česká kinematografie vytáhla "z rukávu" velké překvapení nebo spíše Alice Nellis. A netušila jsem, že máme tak dobrou herečku jako Ivu Bittovou, byla neskutečně přesvědčivá (stejně tak Roden, ale to už víme, že je tak vynikající - ač bohužel neměl tady velký prostor). Nicméně kromě toho, že je to poutavý příběh (uteklo to neskutečně rychle) a herecké obsazení dobré, tak to má pro mě jednu velkou chybu - nevidím důvod, proč bych si to měla pouštět podruhé. Některé scény mi přišly vyloženě zbytečné a trapné - klidně si film mohl odpustit "taneční kreace" na silnici..

Rolničky, kam se podíváš (1996)

V jistém ohledu mě to dost zklamalo, ale mojí pozornost to upoutalo a byla jsem zvědavá, jak nakonec Turbomana sežene.

Santa Claus (1994)

Tim Allen jako Santa Claus byl výborný. Začlo to dobře a byla jsem zvědavá, co bude dál, ale ten konec se mi vážně nelíbil (aby najednou všichni viděli Santu Clause, pfff).

Dexter: Early Cuts (2009) (seriál)

Rozhodně zajímavé animované provedení Dextera, a jakožto fanynka Dextera jsem si to nemohla nechat ujít. Animace se mi líbila - obzvlášť Dark Echo bylo vynikající, a to i po stránce příběhové. Michael C. Hall se ujal i dabingu, což dodává na atmosféře (stejně jako u hraného Dextera), přidala se i Jennifer Carpenter. Nebýt dabingu a epizody Dark Echo, tak bych hodnotila míň. Btw. Dexter by nebyl špatný kouzelník!

Howoosijeol (2009)

Jednodušší děj, nicméně je to prostě taková pohodová romantika. Film nenadchne, ale ani neurazí. Už kvůli Woo-sung Jungovi to stojí za to vidět (můj třetí film s ním).

Střihoruký Edward (1990)

Strhující příběh. Je to smutné i dojemné, ale pár úsměvných chvil tam také najdete. Názorná ukázka, jak lidé dovedou být povrchní, stačí být něčím odlišný a jste pro ostatní zrůdou. Edward je naprosto báječná postava, viděla jsem Deppa hrát spoustu rolí, ale tahle je ze všech nejlepší, byl naprosto neuvěřitelný. Nemám, co víc bych dodala, je to nádherný příběh!

Donnie Darko (2001)

Jsem z toho filmu mírně mimo. Chvílemi jsem měla pocit, že si film ze mě utahoval. Docela šílené (a zajímavé a i bizardní) situace a byly i chvíle, kdy jsem se musela smát. A musím říct, že Gyllenhaalův výkon mě nadchl, opravdu se mi jeho hraní líbí. Až mi jednou přeskočí a skončím na práškách, tak doufám, že taky potkám Franka. Na plné hodnocení to není, opravdu nejsem z toho úžasem vedle, ale časem určitě zhlédnu znovu.

Alenka v říši divů (1999) (TV film)

Příjemné a pohodové zpracování Alenky, nicméně na původní animovaný originál to nemá. Film neurazí, ale ani příliš nenadchne. Whoopi Goldberg jako kočka Šklíba byla opravdu skvěle udělaná.