• Krátkometrážní

Arizona Dream (1993)

Nepochopil jsem. Netvrdím, že je film špatný, ale nepochopil jsem ho. Neříkám, že je nudný, ale já se hrozně nudil. Některé vnitřní monology na mě působili tak, že tam byly jen proto, aby tam něco bylo. Pro mě prázdné. Zmíněné citace Scorseseho a Hitchcocka jsou to nejlepší. Jedinou hvězdu za vynikající hudba Bregoviče. Soundtrack je pro mě lepší, než celý film

Ples upírů (1967)

Sníh a sníh a zase sníh. Když Vánoce, tak s Plesem úpírů... I když jde o život, působí film velmi klidně :-)) můj vánoční hit No.1

Bouřlivý mys (1998) (TV film)

MacLachlan vs. Welsh - dva nesmiřitelní. Ti dva a dobrý nápad = tři a půl hvězdy

Boží armáda (1995)

Bez Walkena by šlo o slaboučkou věc - s ním o herecký koncert

Maxipes Fík filmuje (1978) (TV film)

Kdo měl jako málý rád "malého" Fíka, "dospělým" Fíkem musí být nadšen. Jako já

Úsvit mrtvých (2004)

...a to jen za úplný závěr - prostřihy titulků

Hořký měsíc (1992)

Nemohu jinak, než dát tři hvězdy. Vše kladné, co je v komentářích nápsáno, je pravda. Ale protože jsem četl knižní předlohu před tím, než jsem viděl film, nemohu ani tak velkému režisérovi odpustit "úpravu" konce, který pro mě v knize znamenal snad nejvíc... To, co zůstalo po knize, po filmu určitě nezůstane... A stejnojmennou knižní předlohu jen doporučuji!

Kupředu levá, kupředu pravá (2006)

Moc pěkné, zábavné. Jen tomu chyběl poslední krůček, který by film zařadil k Českému snu a dokumentu Ženy pro měny. Jen malá poznámka: připadalo mi, že trochu rozdíl mezi zástupci Levé a Pravé byl - u Levých se jejich "víra" jevila jako náboženství, u Pravých jsem zas nabyl dojmu, že jde o to, dostat se co nejvýš. Nebudu teď soudit, co je horší a pro nás nebezpečnější...

Pravidla vášně (2002)

Kdo nečetl Pravidla vášně, B. E. Elissa, a ani neví, co píše, těžko může filmu přijít na chuť. Nebo to má u něj film přinejmenším těžší. Já nejdřív četl, pak viděl, pak srovnával a ... líp film udělat nešel. Zvláštní pochvalu si zaslouží za dodržení stylu závěru - nedopovězenosti.

2000 očima...: Kniha života (1998)

Moc zajímavě pojatý motiv křesťanství - aktualizace obsahu, experimentování s formou. A to nejdůležitější: prolínání nadpozemsky důležitého s lidsky malicherným. Malicherným ale v očích JK není nic, a tak to s tím koncem světa nebude tak jednoduché.