Červená Karkulka (2011)

Čekala jsem něco jiného, i když jsem tušila, že to bude vypadat přesně takhle. Začátek v pohodě, řekla jsem: "Jo, to nebude tak zlé...", jenže pak se ukázal hlavní "sexy" muž a já si nemůžu pomoct, ale viděla jsem Edwarda. Twilight. Edward. Twilight. Edward... scény, obličeje, hlášky, pohyby... možná jsem byla v ten den špatně naladěna, ale filmová verze Červené Karkulky mě upřímně vůbec nenadchla... jedna hvězdička za Amandu, druhá za Garyho, protože ti dva tam byli hlavní tahouni...

Bouřlivé výšiny (1992)

Skvělý výběr herců, skvělá volba hudby, skvělé zpracování. Co více si přát? Ach ano, navíc jedou podle knihy! Emily Brönte/ová je jedna z nejlepších románových autorek tehdejší (i dnešní) doby. Příběh z větrné hůrky je nadčasový a pokaždé mě zaujme - a to jak v knižní, tak i ve filmové podobě. Zvláště tedy této, kde do hlavní role umístili mého oblíbence Ralpha, který roli Heathcliffa zvládl více než jen skvěle. Příběh je plný lásky, vášní, nenávisti, pomsty i bolesti. Jen s obtížemi mě od tohoto filmu dokážete odtrhnout.

Digimon (1999) (seriál)

Digimoni se mi vždy líbili více jak Pokemoni. Za prvé zde byla milejší zvířátka a navíc i uvěřitelnější a příjemnější postavy. I teď ve svém věku bych se na tento seriál dokázala zase podívat - pokud by ovšem nebyl v tak brzkém ranním čase o víkendech.

Protektor (2009)

Snad poprvé vidím, že hudba předčila film. Protože věřte, že ta byla excelentní... ale ani samotný snímek nezklamal. Spíše naopak - jak bylo už zmíněno, je to film který by se svým zpracováním vyrovnal bez problémů zahraniční tvorbě, což je v dnešní době v ČR výjimka.

Sarangddawin pilyoeobseo (2006)

Výběr dvou hlavních rolí byla skvělá volba. Naprosto k sobě tito dva mladí lidé ladí. Líbí se mi, jak se postavy v průběhu filmu vyvíjejí - jak rozvíjejí svůj složitý vztah... jak se navzájem poznávají a jak se v nich postupně vyvíjí nečekané rodinné pouto. Ach ano, "Love Me Not" se mi vážně líbí. Herecké výkony byly opravdu vydařené a námět filmu si mě kompletně získal. Zatím nejlepší film, co jsem z korejské tvorby viděla. A ten konec? Nemám slov.

Zabil jsem svou matku (2009)

Milovat a zároveň nenávidět? Názorný příklad toho, že výchova by se neměla zanedbávat... a že někteří by se měli prvně vychovat sami, aby mohli někoho vychovat. Xavier je na svůj věk opravdu výjimečný. Je až podivuhodné, jak tohle dokázal vymyslet a rozvrhnout tak, aby to diváka zaujalo. A je dobře, že do hlavní role obsadil sebe... dokázal projevit své myšlenky v plné šíři.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Podle toho, co jsem pochopila, nemůžeme od Narnie očekávat trhák jako u jiných fantasy pro odrostlejší publikum. Filmy jedou relativně podle knižní předlohy a ta je - ano, četla jsem pár dílů - naprosto stejně infantilní, jednoduchá, dětská, ale přesto opravdu povedená knižní fantasy série převážně pro DĚTI, ne dospělé. Takže s těmito informacemi by se mělo počítat, než se na celý snímek podíváte. Já to tak dělám už od prvního znovu-zfilmovaného dílu. Lev, čarodějnice a skříň byl zvláštní film, ale měl své kouzlo, které není třeba obhajovat. Princ Kaspian nám dal už trochu více akce a mnohem lepší filmové efekty, které mě naprosto uhranuly (Ach ano, při dívání jsem se "tajně" přenesla k našim hrdinům do Narnie)... a Plavba Jitřního poutníka je zase něco úplně jiného. Zvláště se mi zde líbila postava Eustace a té malé rozkošné myšičky, kteří si během filmu prošli zásadní změnou. Sice mě právě tento poslední díl trošku zklamal, ale to není filmem... ani kniha mě příliš nenadchla.

Pheuan... Guu Rak Meung Waa (2007)

Sama od sebe bych se k tomuto filmu pravděpodobně nikdy nedostala, nebýt doporučení... a podle mě by to byla opravdu škoda, kdyby se tomu tak stalo. Je to mlčenlivý film, ale skvělý soundtrack pomáhá dotvářet atmosféru... Někomu se může zdát asi vážně kýčovitý, to uznávám, ale mi se zdál vhodný - sedne k této kultuře a i celému filmu. Byť nejsou herecké výkony v některých částech excelentní, tak to s klidným svědomím přehlédnu a pokud nemáte nic proti vztahům muž-muž, mohu jedině doporučit.

Antikrist (2009)

Tohle byl opravdu zajímavý film. Není to můj šálek kávy, to přiznám hned ze začátku. Antikrista jsem si pustila s tím, že to bude horor, jenže se z toho vyklubal trochu jiný typ hororu, než jsem očekávala - ale můžu si za to sama, mám si přečíst recenze. Ještě i po dvou letech mám z něho smíšené pocity a jsem si jistá, že ho asi nikdy nepochopím. Velice náročný snímek. Nejsem si jistá, jestli bych ho někomu doporučila... Je tam však skvěle nahozeno okolní prostředí a ta správná atmosféra nechybí. Není to film vyloženě špatný, je dobrý, jen na mě příliš drsný.

Paranormal Activity (2007)

Dlouho jsem uvažovala, jak film ohodnotit... po přihlédnutí k druhému pokračování bylo rozhodnuto. PA1 bylo něco nového, něco fascinujícího, něco, co tu ještě nebylo. A právě proto si získalo svou popularitu. On to vlastně není pro mě ani nijak zvlášť fascinující snímek, ale díky poslední třetině filmu to hodinové čekání stálo za to. Přiznám se, že jsem kvůli tomu nespala dva dny a i poté jsem se bála vystrčit nohu z postele... Jestli máte rádi duchařinu, tak prosím. Leknete se dosytosti.