Góóól! (2005)

Nenechte se zmást! Opravdu mě fotbal ani jiné sporty neberou. A už vůbec se nedívám na filmy s touto tématikou. Jenže... tohle byla výjimka. To víte - stačí kvalitně provedená upoutávka a má zvědavost mi nedá. A v tomto případě jsem jedině ráda. Samozřejmě jsem již pár filmů s podobnou tématikou viděla, ale tento byl něčím jiný. Něčím výjimečný. Jednoduše řešeno odlišný. Nebyl čistě jen o fotbale, ale i o hlavní postavě - Santiagovi - o jeho životě před, během a po jeho začátku hvězdné kariéry. Byl prostoupen životním příběhem a právě proto se mi možná tak zalíbil...

Do morku kosti (2010)

Proč je tento film tak nízce hodnocen? Ten si zaslouží těch pět hvězdiček s přehledem. Atmosféra příběhu vás naprosto vtáhne do děje. Skvělý výkon zde podala mladičká Jennifer Lawrence, která svou roli 17ti leté Ree zahrála s přehledem. Nevědět, že to je film, věřila bych všemu, co mi je předhazováno - a zároveň mě to nutí zamyslet nad tím, jak asi vypadá tahle odvrácená necivilizovaná Amerika... Winter's Bone je snímek, který nám nechává prostor k zamyšlení. Není jako jiné filmy, kdy vše dostanete buď v průběhu nebo na konci... nedozvíte se zde proč a jak. Musíte využít svou fantazii. Proto si tohoto filmu tak cením a mohu s jistotou doporučit.

Sophiina volba (1982)

Po přečtení knihy jsem se chtěla podívat na film, a tak se tomu tak stalo. Nevím, ale má fantazie si představovala někoho jiného do role Sophie, ale nakonec jsem zjistila, že lepší volba, než Meryl Streep, nemohla být učiněna. Až s odstupem času si to uvědomuji. Je dobré, když v nás knihy a filmy zanechávají podobné rozporuplné pocity... Během celé doby trvání filmu byla atmosféra navržena tak, jak jsem si ji představovala, zasněná, plná vzpomínek... Zfilmovat tento světoznámý bestseller, který má navíc opravdu zapeklittý děj, byl risk a mistr Pakula to zvládl. Zaslouží si obdiv.

Legenda o Janě (2009)

Jsem uchvácena. Nebýt kamaráda, nikdy bych se o tomto skvělém filmu nedozvěděla. Je to vskutku zajímavá představa, že by se Jana mohla stát jako žena Papežem (čili Papežkou) a je ještě zajímavější, že by po celá ta léta dokázala zdárně předstírat, že je muž a nikdo si ničeho nevšiml. Snímek má své chyby, ale celkový dojem je více než jen kladný. Po dlouhé době jsem se od filmu nechtěla odtrhnout ani na malý moment. To samozřejmě v jistých momentech mohl způsobit okouzlující David, který svou roli zahrál opravdu přesvědčivě. Jistě se však najdou ti, kterým se snímek líbit nebude - ať z historických nesrovnalostí (kterých tam je požehnaně) nebo z nějakých jiných důvodů (viz. slabší hodnocení). Ale i tak to nic nemění na faktu, že to je velmi vydařený snímek, který si zaslouží, aby se o něm lidé dozvěděli.

Silent Hill (2006)

Silent Hill je po velice dlouhé době horor, který mi v hlavě zanechal spoustu otázek. Začátek je poklidný, seznamuje nás postupně s hlavními postavami a okolnostmi, byť jen útržkovitě. Velmi se mi líbí kontrast mezi reálnou a temnou stranou, kterého si můžeme všimnout již v první půl hodině filmu. Výběr herců a jejich výkony mě mile překvapily. Zvláště pak mladá Jodelle, která svou dvojroli zvládla bravůrně. Jediné, co mě zklamalo, byl konec. Po celou dobu filmu se snímek držel na své speciální vlně, ale to konečné podřezávaní a krev mohli klidně vynechat - mírně mi to zkazilo celkový dojem, který by byl jinak na 5*. Kvůli konci jim tu jednu musím ubrat. Ale jistě si film pustím znovu - zbývá mi zjistit ještě spoustu odpovědí :)

Paranormal Activity 2 (2010)

Kdo viděl PA1, jistě si vzpomene, jak se po většinu doby trvání filmu dělo absolutní nic a až v poslední čtvrtině se vše rozjelo. A právě díky této poslední čtvrtině získal film svou popularitu. Ano, bylo to něco nového, co jistě zaujme + jako bonus vystraší půlku světa. Nyní přichází po třech letech na řadu druhý díl. Hned po prvních pár minutách mi bylo jasné, že to bude jen sprostá kopie prvního dílu. Akorát si k tomu připočtěte více hlavních postav a naprosto zbytečné scény, viz. noční videonahrávky, kde se nedělo vůbec nic. Budiž, i ty jsou potřeba, ale v takovém množství? Kdybych už byla tak šílená, že bych si znovu chtěla pustit některý z Paranormal Activity, tak by to s jistotou nebyl druhý díl. Jasně, že mě ten konec vyděsil, nepopírám, ale nějaká kvalitnější zápletka? Promiňte, ale já ji nevidím. No... jsem zvědavá na tu případnou trojku..:)