Ali G Indahouse - Film (2002)

Upozornenie! Film nieje vhodný pre triezveho diváka! Sacha Baron Cohen je vážne hovado! Po pozrezí takéhoto typu komédie nezvyknem dávať vysoké hodnotenie,no vysmiaty dosýtosti,zahodil som všetky predsudky. Ali G sa na BORATa nechytá,ako predskokan slušné. 3,5*

Apokalypsa (1979)

Mám zmiešané pocity... Pútavý začiatok s úžasným songom The Doors,rýchli dejový spád,na dobu vzniku so skvelými vizuálnymi a zvukovymi efektami. Zrazu príde zlom a všetko sa hypnoticky spomalí. Pred zaspatím ma vytrhlo niekoľko okamihov a stupňujúci sa záver. Na druhej strane to bol najzaujímavejší vojnový film,ktorý sa neodohráva na bojisku s tisíckami padlých,ale priamo v "kotli" tejto hrôzy zvanej vojna.

Sedm statečných (1960)

S času-načas si rád pozriem western a keďže to nieje pričasto,ani tentokrát mi nehrozilo priotrávenie strielajúcimi pištolníkmi. Jednoduchosť,až naivitu deja prikladám dobe,v ktorej bol stvorený. Rozhodne to filmu neuberá na kvalite,naopak,dáva možnosť vnímať dobro a zlo aj mladšiemu divákovi .Klasika svojho žánru,ktorej patrí zaslúžené miesto v prvej 200-vke.

Bezva vejška (2006)

Film mal okrem iného vlastné priestory,študijný plán a učiteľský zbor. S.H.I.T.-fiktívna vysoká škola,sen každého študenta. Píjemná oddychovka pre nenáročného diváka,v porovnaní s americkou produkciou teenagerských komédi zn.shit.

3:15 zemřeš (2005)

Už dlhšiu dobu sa teším na nejaký normálny horor,pri ktorom sa budem báť. Pri tomto som takéto stavy vonkoncom nemal. Uznávam,atmosféra a postupné gradovanie bolo v poriadku,no stále nie dostatočné,pre americký mix žánrov bežné. Čo už,čakal som viac.2,5*

Gauneři (1992)

Tarantinove filmy niesu práve mojimi srdcovkami,napriek tomu ma tento chlapík zaujal svojou originalitou. Opäť vyťažil z minima maximum,hlavne akčnými dialógmi okorenenými neustálim F*CK-ovaním. "GAUNERI" mi proste sedeli akosi viac ako často prehodnocovaný "kulťák" PULP FICTION.

Yeonae soseol (2002)

Bez váhania dávam plný počet bodov. S predošlých kórejských filmov som bol poučený nesústrediť sa na (nepodstatné) prelínanie sa časových rovín,ale ja som nepoučitelný. Postupne sa mi dej začal ukladať na časovej osi. 2/3 filmu som s napätím očakával neočakávatelné a vychutnával si chvíle pohodičky. Záver bol smutne krásny,explóziu citov som zalieval slzami a to som už mal to potešenie s A moment to remember. Až doteraz ma ešte nezasiahol žiadny romantický film takouto mierou.

Pamela & Tommy Lee: Porno bez cenzury (1998) odpad!

Je toľko dobrého a kvalitnejšieho P-čka,komu sa toto "dielo" ešte nedostalo do rúk,o nič neprišiel (herecký výkon Pameli sa nezaprie,tento krát opäť podpriemerný:)

Šedý kamion červené barvy (2004)

Svojská road-movie,nezvičajne na kamióne,kt. šoféruje farboslepí týpek-veľký fanda ťahačov značky mercedes-Gavran,bez vodičáku,odohrávajúca sa na cestách,aj necestách býv.Juhoslávie. Do cesty mu príde simpatické dievča Suzana odhodlané zabudnúť na svoje problémy. Stretom týchto na prvý pohľad dvoch živlov sa začínajú (ne)uveritelné príhody okorenené štipľavým humorom. Jednoduchosť a úprimnosť postáv dáva divákovi pocit ľahkosti,bezstarostnosti aj napriek menším problémom.

Proud času (2003)

Cestovanie v čase patrí k mojim oblúbeným témam,no horšie spracovanie som ešte nezazrel. Hrozné herecké výkony,plytký,nezaujímavý dej tento film úplne zatracuje a je urážkou žánru,vlastne ani neviem prečo som mu dal *..