Padesát odstínů šedi (2015)

Vzhledem k tomu, že jsem po skončení filmu zůstal v kině sedět a bezradně jsem čučel na titulky a přemýšlel, proč byl tento film stvořen. Inu, vzhledem k těm dvěma hodinám by i zatloukání hřebíků bylo zábavnější než 50 odstínů šedi. Film byl o ničem. Dějově se to neposunulo nikam, až ke konci. Je zde vidět krásná propagace filmu v médiích (jednoznačně), ale na druhý díl (pokud bude, bohužel) nepůjdu v žádném případě.

Oni chichi (2009)

Airy je prostě nejhezčí hentai-loli co jsem kdy viděl. Vřele doporučuju, série je docela povedená a dlouhá.

Sword Art Online - Season 2 (2014) (série)

U dvojky mého nejoblíbenějšího anime (první série SAO) se musím pozastavit, zastavit padající slzu a čekat na další díly až vyjdou (momentálně u 11). Prakticky hned co díl vyšel s českými titulkami jsem se na něho podíval a..... nestačil jsem se vyvést z omylu že je to SAO. TOHLE má být SAO 2? Tahle zvrácenost?! A nedělají si autoři náhodou jen srandu?! Pociťuju velké zklamání. Je to SAO, je tam Kirito, je tam Asuna, jsou tam vlastně všechny postavy z první série, ALE?!, a to mě mrzí asi nejvíc, je fakt, že mezi hlavní postavy patří "Kirito" což není zas tak divné ale co je divnější: "Shinon"?!?! WTF? Tenhle low charakter jako fanoušek Asu-Ki musím zapřít, nejlépe z anime vymazat, protože v řádku: "vedlejší postavy" je Asuna?! Od kdy nějaká Shinon má nahradit tu nejlepší ženskou - Asunu - ? Pociťuju velké zklamání. V první sérii jsem cítil - lásku, akčnost, příběh - a teď cítím jen tu akčnost. Tím, že z toho vyškrtli Asunu, si u mě vlastně SAO 2 velmi pohoršilo. K příběhu? Sice to ještě není zdaleka u konce (k dnešnímu datu), ale už teď s jistotou můžu říct, že Death Gun měl Kirita hned zastřelit a anime by skončilo a byl by to lepší příběh než příběh jako kdybyste si natahovali žvýkačku z pusy a ona se nechtěla furt rozlepit a tahali byste ji z Brna do Prahy a stejně by furt držela u sebe. Cítím velké zklamání :'( - přehodnoceno ze 100% na 60%.

D-Frag! (2014) (seriál)

Prostě nope. Pokud jsem v ongoingu někde našel chybu, tak je to D-Frag. Nepochybně nejhorší anime co jsem viděl v tomto roce -.-. A co že se mi na tom nelíbí? Inu, anime má být údajně tak vtipné, až by se z toho sledující neměl smíchy udržet na židli. Postavy jsou nezajímavé a každou bychom jistě mohli najít v jiných, daleko zajímavějších anime. Po pár dílech jsem měl chuť to zabalit, ale nakonec jsem se nuceně dodíval.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Dlouho mi trvalo než jsem tomu přišel na chuť, a právě naopak jsem vydané 4 série shlédl rychlostí téměř bleskovou. Proč mě to baví? První série byla krev a sex. Druhá série byla storyline, sex a krev. Třetí série? Storyline a krev, a čtvrtá série byla už jen krev a zvraty. Je velká škoda že si s přibývajícími sériemi GoT přidává na příběhu a neřeší takové "banality" jako v prvních dvou sériích. Nadruhou stranu, ten příběh je epický. Baví se mě dívat na každý další díl a už vyhlížím (k dnešnímu datu) netrpělivě 5. sérii. Neutrální postoj mám bohužel ke konci sérií. Vzhledem k tomu, že jsem končil na 4. můžu říct jen to, že konce jsou uspěchané ale přesto nechávají něco do té další série. Uvidíme... O:) 100% :)

Sword Art Online: Extra Edition (2013)

SAO je podle mě božské anime. Už teď vím, že pokud chce nějaké anime překonat pocit toho, který mi dalo SAO, tak se bude muset hodně snažit. Jen škoda, že se ubralo na té romantice a přibylo akce. Myslím, že romantika tam chybí hodně. Co se týče Asuny a Kirita, přišlo mi spíš, že se chovají jako kamarádi, ale těžko soudit, počkáme si na druhou sérii. Do té doby - haters gonna die!

Experti (2013) (seriál)

mám rád extravaganci a humor. tak proč bych nedal 4*? ano, je to kravina jak něco, ale zasmál jsem se vždycky.

Fairy Tail (2009) (seriál)

citace z mého deníčku: "Co k Fairy Tail říct - snad jen to, že je to super.. konečně dlouhé anime o něčem. Natsu, Lucy, Gray, Erza a samozřejmě Happy s mnoho dalšími postavami mě snad nikdy neomrzí! Je tedy fajn vidět, že jsou i anime kvalitních rozměrů na dýl, a to je právě FT. Pokud jde o příběh, je to tak, že se všechno může roztahovat.... někdy až moc, ano, i FT má své "fillery", ale těch je jen pár a jsou k věci, či se to tak na první pohled může jevit. Nicméně, pokud jde o hlavní příběhovou linii, je to bomba. Řeknete si, tak, a teď je Natsu a ostatní v prdeli, jenže ono ne. Někdo je přijde zachránit, někdo se zase hecne (většinou tedy Natsu) a vydá ze sebe úplně to nejlepší... A všichni vyhrajou, jenže problém je v tom, že si toto řeknete 2x-3x, a pak už vás pomalu začne nudit fakt, že to stejně vyhrajou a že není důvod se stresovat nad tím, že Natsu nemůže zrovna spolikat oheň, či že Lucy nemůže např. otevřít bránu. Je to problém, protože je to dokolečka a jedno a to samé. Nicméně, nejsem hnidopich a FT mě baví, protože tempo, jakým ho sleduju, je vážně obrovské (cca 10 dílů za den, což je pro představu 240 minut, což jsou 4 hodiny!!!). Závěrem, Fairy Tail je fakt super a doporučuju!!! Sic jsem u 125. dílu, ale myslím si, že už mě nic nepřekvapí a že se v poklidu dodívám na zbylých 50 dílů."

Kotóra-san (2013) (seriál)

Po dvou dílech už si můžu dovolit konstatovat pár věcí, tedy, už mi začalo být divné že se stále vydávají nová a nová anime, protože tolik scénářů prostě být nemůže. U Kotoury-san je to stejné. Kotoura je spojení Haruhi s Nagato a s Asahinou. To samé platí o Manabem - to je zase Kyon spojený s Kyozumim. Vlastně tento celý seriál je taková menší kopie Haruhi. Nicméně, 4* si podle mě zaslouží. Příběh je daleko svižnější než u jiných anime a postavy tak nejsou třikrát špatné.

Suzumija Haruhi no júucu (2006) (seriál)

Haruhi je základ všeho dobrého a zlého co se dá u otaku najít. Vlastně jen toho dobrého. Kdo neviděl, ten má smůlu, protože přichází o skvělou podívanou. Celá parta S.O.S týmu je velmi povedená, bodeďby ne, je v ní člověk, mimozemšťan, cestovatel časem a jasnovidec, a vší té estrádě velí polobůh Haruhi. Je hezké vidět, že zrovna takové anime má takový úspěch. Kyon je super! Jeho styl alá ''kašlu na všechno a hlavně na tebe, Haruhi'' je velmi zajímavý, zvlášť když lže sám sobě. Celé anime má šťávu a rychle to ubíhá, což je najednu stranu dobře a nadruhou špatně, protože jak rychle to uteče tak rychle přiteče druhá série, při které jsem si nejednou řekl jedno velké WTF - tedy, ano, mluvím o dílech ležaté WTF osmičky. WTF, WTF, WTF - co to má být? Ani nevím kolikrát, ale prostě mockrát se opakuje jedno a to samé. Toto je test pro zkušené otaku - vydržíte se dívat 10x na to samé? Já ano, a tedy, po 3tím stejném díle jsem začínal být poněkud paranoidní, a po 10té ležaté osmičce jsem vypadal jako mrtvola. Ale přežil jsem to, scénáristi očividně chtěli vyzkoušet co lidé vydrží, a myslím že se jim to povedlo. Proto, zprůměrované hodnocení obou dvou Haruhi -. 95% :)