Amagami SS - Plus (2012) (série)

Já prostě Amagami zbožňuju, ale SS+ jsem asi krapánek přecenil. Ano, drží se toho co SS, ale s tím rozdílem že ono ''plus'' je vlastně mínus a to v podobě ubrání 2 dílů na dívku. Zní to krapánek divně, ale ujišťuji vás, že SS+ je lepší než SS a to z důvodu takového více otevřeného Junichiho. Někdy mi ho bylo docela líto, někdy ne, ale Amagami se mi prostě líbí. Snad nějaká karma mě připoutala k tomuto příběhu a já si stojím za tím, že je to jedno z těch lepších anime. Co se týče té romance - ano, je tu :). Splnilo to očekávání - 90%

Nisemonogatari (2012) (seriál)

Nisemonogatari - a co je velký problém - očekávání neočekávaného. Jelikož svým způsobem bylo Bakemonogatari úžasné, Nisemonogatari se trochu ztratilo ve stínu slávy. Autoři si asi řekli, že by bylo vhodné ctít rok 2012, a tedy přidat trochu toho ecchi. Jenže se jim to moc nepovedlo. I přes všechnu tuhle kritiku však musím podotknout, že mi přijde Nisemonogatari ukecanější než Bakemono. A to je dobře. Záchranný kruh připlouvá opět v podobě skvělého prostředí. Více + se sem opravdu nevejde, protože co se týče story-line, Nisemono to drží tak nějak stejně jako Bakemono. Opět, jen dobře, že autoři nevymysleli něco jiného. Myslím, že adekvátní hodnocení 85% je více než dostačující

Bakemonogatari (2009) (seriál)

Tak jsem se rozhodl napsat tedy ten komentář. Inu Bakemonogatari, Když jsem viděl první díl, doslova jsem ztuhnul. Co to má k čertu být? Wtf grafika, opening, a pak mi to nějak došlo. S oblibou jsem toto anime nazval ''futuristickým'', neboť cokoliv co tu autoři načrtli je nereálné a až bizardně zajímavé. K prostředí tedy nemám absolutně žádné připomínky, a teď přejdeme k postavám. Araragi je vlastně takový hybrid člověka. Byl vyléčen Oshimem, stejně jako další z mnoha dívek, a shodou náhod, právě jedna dívka s ''problémem'' Senjougahara, se do něho zamiluje řekněme lehce netradičním způsobem. A protože to není bůhví jak romantické anime, ani se na ten vztah moc nehraje. Ikdyby byly postavy sebevíc blbé, barvy, obrazce, prostředí celého anime a jeho docela pomatený příběh vše zachrání! Proto - 97% :)

Suki tte iina jo. (2012) (seriál)

No, tak k tomuto jen dvě věci - první díl mi přišel takový docela artový (začátek + konec) a ikdyž nejsem kdovíjak zkušený otaku, připomíná mi to Kimi ni Todoke. Ale třeba tomu tak nebude... Tak, u desátého dílu je mi to všechno jasné - Kimi ni Todoke lvl. rok 2012 - tedy víc o vztahu a obecně si toho v Sukitte dovolí všichni víc. Jo, docela mi to chybělo, konečně nějaká pořádná romance (po dlouhé době). Nicméně nevím, jak se to vyvine, protože Yamato a Mei (takové zajímavé, Tachibana Mei - Amagami SS + Another?) jsou pár divných rozměrů a narozdíl od Kimi ni Todoke mi to přijde zbytečně moc přehnané

Sword Art Online (2012) (seriál)

Inu, myslel jsem si že sem napíši komentář dřív. Člověk se k tomu nějak nedostane, nicméně si nemyslím že to byla chyba, protože po dílu nastal opravdu zajímavý zvrat. Začneme od začátku. MMO anime tu máme pár kousků. Hmm, co dál; šílený vynálezce, to už je lepší. Člověk si přečte pár komentářů všímavých lidí a všimne si taky. 1 a 2 díl, stejný pocit jako Larky, nicméně rozcházím se u dalšího hodnocení. Podle mě SAO je takové průlomové, protože je lehké na pochopení. Nemusíte být znalec abyste poznali že s tím práce byla. Na nic si podle mě nehraje a to je velké plus. Kirito a Asuna jsou velmi zajímavý pár, nicméně je to taková špička ledovce ve hře, protože každý z těch dvou je speciální a na vrcholu ingame schopností. Můžu říct že bitkama to pro mě nemá na GC, ale taky nejsou špatné. Je to i ale mínus, protože je tam poznat ta nerealita. Ano, všechny anime jsou nereálné, ale člověku to při prvním dílu většinou nevadí. Pokud se v polovině anime zmíní o tom, co vlastně jejich těla, tak jako sorry, ale pozdě jste si našli místo ve scénáři. Nicméně pokud na to nemyslíte tak vám to vůbec vadit nebude. Konečně jsem našel velké PLUS a to v podobě nějakého vztahu, žádné yandere ani tsundere, natvrdo vztah s rozdáváním polibků. To se mi velmi líbí, protože některé anime o romantice v podstatě ani tento prvek nemají. SAO naopak tím oplývá a to z něho dělá anime do více částí než má být. No, po těch posledních dvou dílech jsem si myslím něco zapsal a to, že i urychlený slet událostí může být velmi zajímavý. Co jsem si na konci každého dílu vždy říkal bylo: ,,Prosím, teď ať to nekončí!!''. SAO splňuje mé očekávání a předčilo všechny anime tohoto léta. 99% :)

Holy Knight (2012)

Mám pocit že jsem něco podobného už někdy viděl... ah, ano, Rosario to Vampire a Moka... No, kozaté dívčiny jsou tento rok v módě (očividně) a autoři si už nedělají problémy s odhalováním ženského poprsí v ne-hentai anime... Inu, tři * za to, že jsem horší hodnocení nikdy nedal, ale kravina to teda byla..

Guilty Crown (2011) (seriál)

Pokud bych vzal v úvahu, že Guilty Crown vykrádá některé ostatní anime, nemohl bych hodnotit víc jak 3*. To bych byl ale velký blázen, kdybych to udělal. Pokud jste příznivci opravdu, opravdu dobrých novodobých anime, určitě se podívejte. Pokud se nepodíváte, vaše smůla, příjdete o docela masivní podívanou... Přejdeme k anime: Guilty Crown.... co k tomu říct? FAMÓZNÍ!!! Hudba? Skvělá! Openingy a endingy jsou výborné, opravdu výborné. Grafika? Velkolepá! Skvělé efekty, úžasné kombinace barev a spousty dalšího. Příběh? Možná okopírovaný, ale zážitek ze sledování GC vám nezkazí. Velké množství zvratů, které je tu požehnaně, vás určitě naladí na tu správnou notu. Postavy? Propracované! Každá postava má něco do sebe, nemluvě o tom, že dívky zde nejsou kde jaké šeredy. K příběhu: (text je plný spoilerů, proto to nečtěte jestli jste to ještě neviděli) Příběh, který je více než zajímavý pojednává o středoškolákovi Ouma Shu (řekneme si, nic nového, vždyť o středoškolákovi je dneska kde co), který čirou náhodou se připlete do zápletky se skupinou Pohřebáci, kteří chtějí vysvobodit Japonsko... (super, další záchrana světa) Získá schopnost ovládat a vytahovat z lidí ''Voidy'' - neboli něco jako obraz duše. Samozřejmě zde nechybí krásná ''partnerka'' se jménem Inori, která čirou náhodou je symbolem demokracie. Shu se proto přidá k Pohřebákům, jenže se něco zkazí a velitel Pohřebáků umře. Shu trpí špatnými vzpomínkami na tzv ''Ztracené Vánoce'', kde lidé najednou začali různě kamenět a umírat. Po nějaké té ultimátní bitce s hlavním bossem je vláda uzavře v centru Tokia a prohlásí je za mrtvé. Shu proto shromáždí své spolužáky a ve jménu dobra je tyranizuje (nutno podotknout, že za jeho tyranii může i smrt jeho nejbližší kamarádky, nicméně originální důvod k nas+ání se až až). No, po zdařeném útěku ven z obležení ho zradí jeho nejbližší a aby k tomu nebylo málo naběhne tam zemřelý Gai (velitel Pohřebáků) a usekne Shuovi ruku, se kterou vytahuje Voidy - super konec dílu 17 k nějakému poslednímu týdnu února 2012. Když si to tak přečtete, určitě se zeptáte, proč by vás zrovna mělo bavit toto anime. Poradím vám, že až se podíváte, tak pochopíte. Doufám že moje doporučení vám k něčemu je a bude, a pokud by se stalo že toto anime hodnotíte k těm horším, napiště mi prosím do pošty proč si to myslíte, protože opravdu nechápu, co se vám na tom nelíbí... hodnocení: 110%

Black Rock Shooter (2012) (seriál)

První díl, první dojem. Po pár měsících jsem se konečně dočkal. Zatím mám z toho smíšené pocity, protože je v anime trochu toho a zase onoho... Zatím po 1.dílů 4* - tedy 83%

Senki zeššó Symphogear - Season 1 (2012) (série)

Je to barevné. Je to sci-fi. Je to hudebně laděné. Je to anime! Je to Senhime zesshō Symphogear!! Zatím u 2 dílu, takže si netroufám hodnotit, mám z toho ale docela dobrý pocit. Takový mix hudby a nějaké té rubačky by zase nemusel být tak špatný. Po 2 dílech zatím dojem 4*. Po čase kdy jsem shlédnul další díl už nemám na Symphogear vůbec chuť. Asi začnu dávat špatné hodnocení--> 2*