• Thriller

Mys Dobré naděje (1975) odpad!

Výlupek normalizační idiocie scénáristické i propagandistické.

Měsíc s dýmkou (1966) (TV film)

Od malé televizní produkce a v tomto žánru nemůžeme čekat zázraky. Tohle je docela povedené.

Smrt si vybírá (1972)

Záležitost zcela zapomenutelná, a neškodná.

Maratón (1968)

Jako by to psali dva scénáristé - jeden docela šikovný, byť obtížně se vymaňující ze zajetí bolševického světonázoru, a druhý neschopný pisálek. Obojí vydalo na půl filmu, tak to slátali dohromady. Tak 10% stopáže sahá do mnohem vyšší kategorie, zbytek je dobová sračka.

Někoho jsem zastřelil (1966) (TV film)

Dávám tři hvězdičky. Předloha je staromódní detektivkové klišé, a výprava je... inu, TV inscenace. Na druhou stranu, tenkrát měly dialogy ještě nějakou logiku a herci uměli hrát. Takže vlastně stylová záležitost.

Případy komisaře Mejzlíka - Kupon (1965) (epizoda)

Adaptace ztrácí díky fakt blbému Hudečkovu nápadu udělat z dr. Mejzlíka "humornou" postavu - a ještě takovou roli dát Voskovi!

Ministerstvo strachu (1966) (TV film)

Ale ano, ovšemže to dělali lidé, kteří ovládali řemeslo tak, jak to dnešní generace českého filmu už ani zdaleka neumí. Ale Greeneova předloha ani její zpracování podle dnešních měřítek už neobstojí.

Herec (1988) (TV film)

Velmi malý, úsporný podnik. Jen dva herci - Munzar a Brabec. Na Hlaváčovou už nebyly peníze? Asi, a tak Munzarovu manželku hraje amatérka.