Alles Gute (2009) (seriál)

Zhruba tři čtyři díly byly vynikající, zbytek více či méně sklouzával ke trapnosti.

Pálí vám to?! (2003) (pořad)

Písmenko. Písmenko. Písmenko. Písmenko. Písmenko. Jedna z nejnudnějších soutěží.

Pension Lola (1993) (TV film)

Od 14.12. 2009 ke zhlédnutí na youtube.

Vzhůru do oblak (2009)

Zdařilý animák, který mě překvapil svou zralostí a absencí infantilnosti. No a že filmu nechybí kvalitní hudba, to je samozřejmostí, když jí měl na starosti Michael Giacchino.

Krásná země (1977)

Konečně komedie, kde Paolo Villaggio nehraje postavu čistě jen podle Fantozziho šablony. Tentokrát jeho postava není jenom Fantozzi s jiným jménem, v tomto filmu je to spíš takový naivní prosťáček, který se po letech vrací domů a zjišťuje, že se svět sakra změnil. Typické atributy Villaggiových postav, jako jsou údery do hlavy a rozkroku, zde sice nechybí, avšak není jich zde oproti jiným filmům tolik, což je vzhledem k jeho charakteru dobře. Humor tohoto snímku se totiž docela liší a film samotný má navíc určitou myšlenku, není to tentokrát jen bezduchá komedie. Je to vskutku vtipná kritika moderní společnosti, která by byla i dnes aktuální. Možná je to ta nejinteligentnější italská komedie, jakou jsem zatím s Paolem Villaggiem viděl. Původní český dabing je navíc vynikající a hlavního hrdinu zde nadaboval Václav Postránecký. "Co se to tady dělo??!" - "To víte, mládež. Študáci maj dlouhou chvíli, tak se baví." - Jak to, že se baví?? To je zábava, podpálit mi novej auťák??!" - "Ale prosim vás, vždyť jste bejval taky mladej, ne?"

Bonnie a Clyde po italsku (1982)

Jedna z těch lepších komedií s Paolem Villaggiem, který zde zase hraje tu svou typickou postavu podle Fantozziho šablony (má ten chlap vůbec nějakou jinou komediální polohu?). Naštěstí zde není mnoho trapností, což je kladem každého jeho filmu. Avšak mohlo to být ještě o něco zábavnější. "Podívejte se, dneska už lejno nikoho nerozesměje." - "Takové lejno položené někde na schodišti rozesměje každého.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Ramba mám rád, ale tahle akční jatka mi moc nesedla. A hudba Jerryho Goldsmitha tu citelně chybí.

Rocky V (1990)

Filmy v sérii o Rockym se dají rozdělit na kvalitní sportovní dramata (jednička, dvojka, šestka) a na zábavná osmdesátková béčka (trojka a hlavně moje nejoblíbenější čtyřka). Pátý díl se snaží o návrat spíše k prvním dvěma dílům, ale vůbec se mu to nedaří. Tohle je čistá stominutová hrůza a nuda. A že to mohl natočit režisér jedničky, to mi hlava nebere. Ještěže po šestnácti letech přišel Stallone a rozhodl se sérii důstojně ukončit podle sebe. Však to také byla odjakživa JEHO série...

Rocky Balboa (2006)

Důstojný návrat a zároveň zakončení jedné legendy. Příjemně nostalgické a závěrečný duel v ringu působí skutečným dojmem. Takže Rocky, mé 1000. hodnocení na CSFD patří Tobě.

Sophiina volba (1982)

I když se jedná o kvalitní snímek se skvělým výkonem Meryl Streep, přesto to nebyl úplně můj šálek čaje. Nesedlo mi vyprávění příběhu, za což ale film nemůže, když už je to tak napsáno ve Styronově předloze. Nic proti němu, ale kdyby se celý příběh odehrával za války a děj postupně směřoval k té rozhodující Sophiině volbě (tak jsem si já vždycky tento příběh představoval), bylo by to podle mě působivější. No ale jak to napsal, tak to napsal...