• Krátkometrážní
  • Hudební

Panzer Chocolate (2013)

Občas som na sladké, ale táto čoko ma nijako nezaujala. Námet, z neho by sa dalo niečo vytrieskať, ale padol do rúk ľuďom, ktorí majú o horore ( v tomto subžánri ) prd platný občiansky preukaz.

Abraham Lincoln vs. Zombies (2012)

Asylumácka samohonka. Občas sa táto spoločnosť objaví s ,,paródiou´´ ktorá je hodná uznania a občas sú to proste iba tí starí dobrí Rimawi a Latt s armádou vlastných zombie režisérov. Ćo však uznávam je, že sa na tie sračky dá stále pozerať a za to aspoň tá jedna hviezda.

Podivnější než ráj (1984)

Podivnejší ako raj, je len tento film. S 35 mm také niečo dokáže aj opica. Tým neurážam tvorcov, ale nič prevratné z pozície histórie kinematografie sa tu nedeje.

West Side Story (2021)

Písať, že Steven Spielberg je génius, by bolo zbytočné. Že vie točiť magické obrázky, tak isto. Že sa pustí do remaku a to rovno muzikálu, je už čo povedať. Filmárčina za 5 hviezd, emotívnosť za ešte viac. Števo si tu splnil sen ( aj keď som dúfal, že jeho pokus o muziku bude pôvodný námet, aj tak ale nevadí ), dal nám ďalšiu grandióznu zábavu ( aj keď blockbusterové parametre spĺňa len obrazovo, účetne nič moc ) a je to dielo, ktoré sa môže vo veľkom študovať na vysokej škole filmovej. Parametre na to má rozhodne.

Toad the Wet Sprocket: Good Intentions (1995) (hudební videoklip)

Groteskný, až zemanovský videoklip, kde sa nám krása Courteney Cox ukazuje v celkom inej pozícií a kde si hudobný videoklip vlastne môže robiť všetko čo chce.

K.D. Lang: Just Keep Me Moving (1993) (hudební videoklip)

k.d. lang je vo svojej branži pojem. Netuším prečo, ale 90. roky boli plné interprétov, ktorí sa prejavovali netradične. Uma je naopak pojmom ženskej ( dievčenskej ) krásy, kde aj napriek prvotným nesympatiám, chcete tej a tej urobiť dieťa.

Brian May: Driven by You (1992) (hudební videoklip)

Klip síce nemusel veľmi zaujať, každopádne je Brian May gitarový kúzelník a skvelý skladateľ, ale myslým, že ani nebohému Freddymu by sa to veľmi nepáčilo.

Morhotronic: So Romantic (1998) (hudební videoklip)

Je až zarážajúce, ako sa slovenská tvorba nevedela prejaviť v 90. rokoch s nejakým viac ako obstojným videoklipom. A netýka sa to len tanečnej scény. A tak tu ostáva iba prázdne miesto, ktoré vyplňuje nostalgia.

Black Grape: Reverend Black Grape (1995) (hudební videoklip)

Zremixovaná podoba MTV videoklipu. Je to divné, nezávislé, ale má to všetko, čo by si takýto námet prial.

Black Grape: Get Higher (1997) (hudební videoklip)

Ak máte predstavivosť, môže byť tento videoklip pre vás sexy. Je to jedna jasná ukážka inotajných klipov 90. rokov.