Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Harry Potter a Princ dvojí krve není moc zdařilá Potterovka, protože na to jak je tento díl důležitý pro celou sérii, mi tam hodně momentů a informací, co byly v knize, dost hodně chybí. Navíc mi vadí, že tento díl byl natočen jako nějaká rychloflaška pro puberťáky. Strašně moc důležitého z knihy bylo osekáno, zbylo to nejméně důležité a ještě bylo přidáno pár zbytečných scén. Režisér Yates za to ale nemůže, hlavní viník je myslím jasný, scénárista Kloves, který scénář neuvěřitelně zprasil. Ale jinak akce je velice dobrá, kamera a střih taky, hudba nevýrazná. Zrežírované je to ale dobře. Dále pak Alan Rickman jako profesor Snape opět exceluje. Navíc je to má oblíbená postava. I ostatní herci nejsou špatní. A ještě k tomu je zpět můj oblíbený famrfpál. Ale prostě, to strašné osekání knihy už nepřekousnu, navíc celý film je takový celkově prázdný a zbytečný, vypadá to, jako kdyby si tvůrci nechávali všechny esa pro poslední film, 3 hvězdy.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

V pořadí páté pokračování této série je prostě úžasné. Děj je výborný a herecké výkony obdobně. Kamera, střih a hudba se povedly taktéž na výbornou. Režisér David Yates dává sérii zatím nejtemnější nádech, co kdy měla. Atmosféra je prostě hutná a film na ní staví. Naprosto brilantní byly finální scény na ministerstvu kouzel či bitva mezi Brumbálem a Voldemortem. Jediná chybička, co mě štve je stopáž. Fénixův řád je nejdelší kniha, ale zároveň nejkratší film což mě mrzí. Ale kniha není film, že? Tak 5 hvězd.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Čtvrtý díl Potterovské série je správně temný, chladný a napínavý. Je to záležitostí skvělé atmosféry a výborných akčních scén. Herecké výkony se mi taky líbí. Akorát příběh byl odvyprávěn jakoby moc rychle, prostě je to celé takové nějaké zbrklejší. Dávám tedy 4 hvězdy.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Režisér Cuarón pojal třetí díl Harryho Pottera po svém a vyšlo mu to! Parádně natočené scény podle knihy přesně tak jak jsem si je představoval. Výborná atmosféra a herecké výkony! Gary Oldman jako Sirius Black a David Thewlis jako profesor Lupin jsou prostě výborní. Vřele doporučuji. 5 hvězd.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Druhý díl Potterovské série je pro mě určitě krapet lepší než první díl. Sice styl se oproti prvnímu dílu nezměnil, ale herecké výkony, příběh, atmosféra, to je mnohem lepší oproti prvnímu dílu. A strašně moc se mi líbí ztvárnění nových postav, to jsou Zlatoslav Lockhart a Tom Raddle.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

První díl Harryho Pottera mám v celku rád. Je to taková pěkná podívaná pro rodinu. Ale chybí mi tam nějaký temnější nádech. Není to nějak úžasný film, ale ani neurazí. Je to teprve takové seznámení s touto velkolepou ságou a tímto kouzelným světem. Proto takové horší 4 hvězdy.