Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Jak tady již napsal uživatel "Marigold" tento film je klasika klasik. Je to mnohem lepší film než epizoda Nová naděje a to už Nová naděje byla mistrovské dílo! Tento film ja naprosto úžasný. Úžasné herecké výkony, úžasný temný děj a atmosféra. Skvělá výprava, kostýmy a efekty. Navíc skvělé nezapomenutelné scény a hlášky! K tomu ještě naprosto parádní závěrečný "Lightsaber duel". Co víc si přát. Nejlepší sci-fi všech dob! Tady se psaly dějiny kinematografie! 5 hvězd!

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Tento film, to je klasika, kult, modla, říkejte tomu, jak chcete, ale tento film byl přelom v kinematografii. George Lucas si splnil svůj sen a vytvořil si vlastní svět s úžasnými postavami, příběhem a tak dál. Efekty na tu dobu byli úžasné a herecké výkony to je prostě špička. Navíc film má své kouzlo a atmosféru a spoustu nezapomenutelných scén a vtipných momentů. Prostě klasika, kterou musíte vidět. 5 hvězd. PS: Závěrečná scéna se zničením Death star je prostě božská.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Skvělý film! Lucas to dokázal! Pomsta Sithů je epické veledílo plné emocemi narvaných scén! Výborná spojovací část mezi starou a novou trilogií SW. Výborný epický děj. Navíc přerod Anakina na Dartha Vadera je prostě úžasný a jenom to potvrzuje, že právě Vader je hlavní postavou SW. Jinak vyhlazování řádu Jedi, vznik Impéria a závěrečná bitva mezi Obi-Wanem a Vaderem na vulkanické planetě patří k tomu nejlepšímu, co je ve Star Wars podle mě k vidění! To všechno doprovází úžasná epická hudba a skvělá režie Lucase. Herecké výkony jsou taky výborné. Tato epizoda se určitě vyrovnává epizodám ze staré trilogie, 5 hvězd.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Epizoda II určitě překonává epizodu I. Celé je to dospělejší a viděli jsme tady pár skvělých okamžiků. Tak především jsme konečně viděli Yodu jak se ohání světelným mečem. Viděli jsme zrození imperialistů (klony) a začátek Klonových válek, viděli jsme jak se vůbec Skylwalkerovi dostali k rodině Larsových a taky jsme poznali matku Luka Skylwalkera, i když ta by měla být myslím všem jasná už od epizody I. Dále sledování dvou stránek osobnosti mladého Skylwalkera je taky skvělé. Tady vidíme, kde se v něm postupně začala objevovat zloba díky, které skončil tak jak skončil. Velmi sem byl rád i za rodinku Fettových. Prostě jsme viděli hodně skvělých věcí, o kterých se předtím jen mluvilo, nicméně děj této epizody by se dal shrnout jenom tak do nějakých 15 minut materiálu, přesto se mi epizoda II celkem líbila, nicméně pořád tady chybí stará dobrá atmosféra původní trilogie, 4 hvězdy.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Ságu Star Wars miluji. Avšak tato epizoda je ze všech nejhorší. Ale to se dá omluvit tím, že je to začátek nové trilogie. Atmosféra ze staré trilogie se vytratila. Ovšem příběh je naprosto geniální a akční scény jsou prostě bezvadné. I závěrečný "Duel of the fates" je úžasný. Herecké výkony, efekty, kamera, střih, to vše je super, ale vadí mi, že tato epizoda byla spíše natočena pro děti. Nakonec si tato epizoda 4 hvězdy jako začátek celé mytologie zaslouží.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Poslední díl vetřelčí tetralogie je jakž takž povedeným kouskem, ale z vetřelčích filmů je nejslabší. Na dokonalé první dva filmy a výbornou trojku nemá už z principu. Už to není ono. Atmosféra je taková komiksová, což se mi k vetřelcům moc nehodí, ale budiž. Postavy jsou vcelku sympatické a herci to hrají dobře. Film je dobře zrežírován a obsahuje bravurní scénu pod vodou. Ovšem scéna "Alien baby" ke konci je spíše trapná a celé finále filmu se mi moc nezamlouvalo. Celé je to prostě takové horší opáčko všeho, co už tu bylo. Ale přesto dávám hodně dobré 3 hvězdy.

Vetřelec ³ (1992)

Třetí Vetřelec je opět výrazně jiný než předchůdce. Má skvělou vězeňskou atmosféru a kromě několika efektů výbornou technickou stránku. Nicméně v podstatě je to zase to samé, avšak pod dohledem vizionáře Finchera. Prodloužená verze však Vetřelce 3 dělá lepším filmem, 4 hvězdy.

Vetřelci (1986)

Film Vetřelci navazuje na první díl velmi dobře. Atmosféra již není sice tak hororová, ale je spíš taková akční a adrenalinová. Komando vyzbrojené od hlavy až k patě má bojovat s armádou šmejdu z vesmíru na cizí planetě. Prostě excelentní děj a velmi dobře natočený film se super výpravou, kamerou a efekty. A navíc i o kousek lepší než první díl. Tohle si zaslouží 5 hvězd.

Vetřelec (1979)

Tento film jsem si velmi oblíbil. Je tajemný a hororový s úžasnou atmosférou. Člověk se bojí nejvíce toho, co nevidí. Ten nápad takového příběhu a vytvoření designu vetřelce je prostě úžasný. Výborně zpracovaný a natočený film a postava Ripleyové má velký charakter. Výborná závěrečná scéna jako vrchol filmu. Ridley Scott natočil výborný hororový snímek o cizí potvoře z vesmíru. 5 hvězd.

Terminator Salvation (2009)

To, že byl děj přenesen do budoucnosti, se mi velmi líbí. Navíc se mi dost líbí design nových strojů a taky výprava filmu. Ale, co se mi vůbec nelíbí, jsou herecké výkony tedy až na Worthingtona a Yelchina. Navíc ve scénáři je plno nedostatků a film je celkově špatně zrežírován. Například jsou tam jisté kiksy, když tedy beru v potaz předchozí filmy. Například Kyle Reese v T1 říká Sarah, že lidé mohou vycházet ven jen v noci. Kyle Reese z tohoto filmu tvrdí přesný opak. A takových kiksů je tam spousty. Ale když už nic tak je to excelentní akční film. Jinak digitální Arnold potěší. Na závěr bych chtěl říci, že bych moc chtěl vidět i Terminátora 5. Ovšem musel by ho natočit schopný režisér a atmosféra by měla být mnohem temnější.