Rande na jednu noc (2008)

Vo vlaku sedí s movies ako sú Juno a Somers Town kvôli atmosfére a titulná piesen je od Devendru Banharta.

V kůži Johna Malkoviche (1999)

Surrealizmus? To určite! Ale delikátny len pre tých, ktorý sa ním normálne nezaoberajú.

Warholka (2006)

...Nie, vy mi zle rozumiete, nie je to zlý film. Rozhodne ale nie je dobrý. Poznámka: zoznam ludí, pre ktorých film rozhodne nie je dobrý sa vztahuje hlavne na fanúšikov Boba Dylana a Velvet Underground.

3 (2010)

Konečne sa Tykwer vrátil k jeho korenom. Snad už pri tom zostane.

Ajťáci (2006) (seriál)

The Big Bang Theory nesiaha It Crowd ani po kotníky!

Chelsea Girls (1966)

Ludia sa boja dať menej ako štyri, aby sa s tým priamou úmerou neznížilo aj ich IQ. Tým chcem povedať, že tento film je dobrý ale má jednu zásadnú chybu; je pseudointelektuálny. Viva la Factory!

Quadrophenia (1979)

Rozprávka o tom, ako The Who oprášili staré a urobili z toho kult.

Go (1999)

Film natočený na konci 90s, takže tu máme tripy, aspiríny, partičku znudených mladých ludí odsúdených k priemernému životu, dealera, ktorý je nakoniec slušný chlap, výlet po štátoch a hlavne párty. Poviedkové rozprávanie. Zas a znova. Začiatok sme už videli, ale ked Ronna je tak sympatická a ku koncu to začína mať naozaj dobrý spád.

3-iron (2004)

Kim Ki-duk ako vždy rozhohráva šachovú partiu s nejakou otázkou, ktorá ho taží. Tentoraz je to otázka : "čo je realita?"

Sid a Nancy (1986)

Ludia prestávajú chápať slovo kult. Tak Sid & Nancy JE kultový film. Aj ked vela vecí strategicky "pokulhává".