Moje rodina (2000) (seriál)

Toto je až príliš "suchý" anglický humor.

South Park: Peklo na Zemi (1999)

Pokial niekto videl iba film, nedivím sa, že na South Park o chvílku zanevrel. Je to asi ako každý film od Tarantina, tak gýčové, že to držia pokope len hlášky.

O dívce, která proskočila časem (2006)

Ako toto mohlo vzniknúť z pôvodnej mangy nechápem. Omnoho zdarilejšie! Prichádza zrovna vtedy, ked Ghiblimu dochádza dych.

Jeni, Juno (2005)

Počínanie Jeni je niekedy nepochopitelné, ale nepochopitelné je aj to ako može byt Juno otcom. To bolo k tomu zlému. A teraz pristúpme k tomu dobrému. Film má velmi jemný humor, ktorý je pre režiséra typický, rovnako ako aj filmové farby, ktoré sú zasa typické pre filmy ázijskej produkcie. Kulisy sú jednoduché; zasa sa nachádzame v škole a jediná náročná scéna na triky je rozpávkovo gýčová svatba, na ktorú budete potrebovat štipku sentimentu a kamaráta, ktorý vám zaklapne padnutú sánku. Filmová sánka padá hlavne rodičom, ktorí sú na naše pomery mierne netradiční a nelogickí. Ktorá matka by takto reagovala na to, keby jej dcéra oznámila, že je tehotná? Sympatické mi boli Junina neskúsená sestra a scény z prednášky o sexuálnej výchove, čo bolo naozaj nesmierne vtipné. Koľko krásnych chvíľ ste zažili so svojou láskou tak, aby ste spolu dokázali vychovávať dieťa?

5 centimetrů za sekundu (2007)

Ona ho miluje a On miluje inú, ktorú už dlho nevidel, až nakoniec dospeje a zabudne na nu. Pozoruhodný prepletenec ukážok prostredia na zvýraznenie ludských citov.

Pýcha a předsudek (2005)

Austenová sa predsa vždy dá oprášiť, ked dochádzajú nápady!

Ztraceno v překladu (2003)

Ono by to nebol až taký zlý film, ale hlavná hrdinka bola pre mna nesympatická kráva. Ludia mávajú depresie, ked len tak prežívajú...

Městečko South Park (1997) (seriál)

So South Parkom je taký problém, že je ako Bob Dylan, Che Guevarra alebo Andy Warhol. Každý ho pozná a každý je pripravený na niečo Velké. Lenže potom si ho pozrie a nič Velké neprichádza, jediné, čo si človek všimol, bolo vulgárne. Lenže, čo vám preniklo hned pod kožu? A čo vám dávalo na začiatku zmysel? Fuck you, Cartman.