Lovci realit z celého světa (2006) (pořad)

Na tomhle pořadu mě baví to, že ukazuje různé způsoby života lidí z různých koutů světa. Občas si sice říkám, jak jsou někteří účastníci padlí na hlavu, ale stejně se vždycky podívám ráda.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Jde trochu mimo mě, proč tvůrci přidávají zbytečné scény, které nejsou v knize, když jinak musí kvůli rozsahu předlohy opravdu pečlivě vybírat, co natočí. Nenudila jsem se, to musím přiznat, ale to je asi tak všechno. Těch nelogičností je už přece jen oproti knížkám trochu moc...

Lovci hlav (2011)

Úplně divná věc, tenhle film. Nejdřív jsem si říkala, na jakou nudnou blbinu se to koukám, ale pak se všechno zamotávalo, rozmotávalo a zase zamotávalo, do toho několik neskutečně černohumorných momentů a hlodů, no co vám mám povídat, nutně si potřebuju přečíst knížku. A rozhodně jsem Lovce hlav neviděla naposledy.

Průměrňákovi (2009) (seriál)

Nevím, jak se to stalo, ale tenhle seriál mám prostě ráda. Všichni jsou trhlý svým vlastním způsobem. Není to zázrak, ale mně to jednoduše sedlo.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Já vím, že by se asi neměly filmy porovnávat s knižními předlohami, ale tenhle díl byl prostě osekaný až hrůza. Tvůrci zanechali jen základní dějovou linii, ale to mi prostě nestačí. Neříkám, že film je špatný, ale kdybych nečetla knihu, asi bych toho půlku nepochopila.

Smrtelné lži (2012)

Atmosféra funguje, nápad to má, hudba všechno pěkně podtrhává. Jenže - a je to velké jenže - jsem se nedokázala ztotožnit s jedinou postavou. Mému poctivému já se hlavní hrdina vyloženě příčil, a nikdo další vlastně větší prostor nedostal. Byl to dobrý film, ale ne hodně dobrý, jen tak průměrně. A je to škoda, dalo by se z toho vykřesat mnohem víc.

Mr Hublot (2013)

Nádherná grafika a opravdu pěkný nápad.

Nevěsta na útěku (1999)

Nevěstu na útěku nelze srovnávat s Pretty Woman, jak se tady někteří snaží, protože kromě hlavních představitelů nemají nic společného - prostředí, charaktery postav, nic. A já musím říct, že se u Nevěsty vždycky dobře oreaguju. Ne že bych si ji sama pustila, ale když ji chytnu v televizi, klidně se podívám.

Přes palubu (1987)

Je to vlastně hrozná blbost, ale já se vždycky skvěle pobavím. Taky jsem si kolikrát říkala, jak má tenhle film pěkný soundtrack, a teď koukám, že ho spáchal mistr Silvestri.

Láska s vůní čokolády (2010)

Je to komedie, ale ne taková, aby se člověk smál nahlas. Je to komedie, u které se celou dobu usmíváte, po jejím skončení máte příjemný pocit (a chuť na čokoládu), ale za měsíc si nevzpomenete, že jste to viděli.