Akagami no Širajuki-hime - Season 1 (2015) (série)

Sledováno v rámci Anime-Planet Secret Santa 2016. Musím přiznat, že jsem před spuštěním prvního dílu měla lehké obavy, neb jednak mám z předchozích ročníků pouze špatné zkušenosti a jednak čistokrevné shoujo nepatří zrovna k mým vyhledávaným žánrům, nicméně hned první minuty u mě vyvolaly opravdu pozitivní dojem. Především hlavní hrdinka s příjemným hlasem je velmi sympatická. Žádná uřvaná stíhačka ani pasivní princezna. I Zen jí skvěle sekunduje, aniž by ji urážel nebo se k ní choval jak hovado, jak už bývá u tohoto žánru zvykem. Ještě musím rozhodně vyzdvihnout krásnou animaci (nádherná příroda) a vůbec celkově je to taková pěkná, hřejivá, romantická oddechovka, která dokáže vykouzlit úsměv na tváři po těžkém dni. Určitě se s chutí pustím i do další řady. 7,5/10

Little Witch Academia (2013)

Kouzelná, roztomilá, vyloženě odpočinková záležitost s pěknou animací, která obsahově připomíná první díl Harryho Pottera. Žel, děj mi nejspíš brzo vyklouzne z paměti. Jinak z postav rozhodně nejvíc zaujme Sucy. 6,5/10

Shelter (2016)

Nečetla jsem si dopředu popisek, takže jsem si v prvních minutách mylně myslela, že jde o další kritiku dnešní "uzavřené" společnosti podobně jako třeba v Me!Me!Me!. Nope. Tohle je jenom přehlídka barviček, která má náhodou okrajově i nějaký ten příběh. Nicméně animace je krásná, i hudba je poslouchatelná. Někoho to možná chytí za srdce, ale na to já mám moc zhlédnutých klipů s Vocaloid (k tématu třeba takové Kokoro je daleko emotivnější). 5/10

Wataši ga motete dó sunda (2016) (seriál)

"A prince should be with a prince." Originálně pojatá reverse harémovka, která je i docela vtipná. Hlavní hrdinku výjimečně nemám chuť zabít, takže i to je velké plus, a ještě má skvělou dabérku. Jinak z nápadníků jasně vedou Nishina a Mutsumi-sempai, neb ti zbylí tři fuckboys jsou tak povrchní až to bolí. 7/10

Júri!!! on ICE (2016) (seriál)

Kdo by to čekal? To, co se původně jevilo jako variace Free! na ledě, se nakonec vyklubalo v jeden z objektivně nejlepších kousků poslední doby. Největší pozornost si už od začátku zaslouží animace, která mi hned první scénou vyrazila dech. Opravdu, tak nádhernou, plynulou animaci už jsem hodně dlouho neviděla. Též soundtrack je božský ("Yuri on Ice" vhání slzy do očí i na po sté) a ending je taky hodně fajn (hlavně ten z 10. dílu je geniální :D). Kapitola sama pro sebe jsou postavy. Především Viktor a Yuuri jsou naprosto skvělí, propracovaní a sympatičtí a nejde jim nefandit, ale třeba takového Phichita si taky nejde nezamilovat. V neposlední řadě tento kousek ještě pěkně boří nejen genderové stereotypy, ale i vyobrazení homosexuálních vztahů (nejen) v anime. Prostě ve výsledku je pro mě Yaoi!!! on Ice jednoznačně nejlepší novinkou tohoto roku a nemůžu se dočkat pokračování. Lehce subjektivně, ale za všechny ty emoce a ukápnuté slzy zaslouženě 10/10 Poznámka: hurá za první českou anime postavu Poznámka 2: anglický dabing FTW (Golden Boy hadra :D)

Haikjú!! - Haikjú!! Karasuno kókó VS Širatorizawa gakuen kókó (2016) (série)

Aneb jak se z Tsukkiho stala jedna z nejlepších anime postav vůbec a já jsem ztratila i poslední zbytky nervů. Prakticky sem můžu opsat celý svůj komentář ke druhé sérii, neb kvalita se stále drží na špici a pevně věřím, že to tak zůstane i nadále. Proto mi dovolte malou vsuvku: Kdy už konečně přijde sportovní anime se slečnami ve stejném stylu, tedy se zaměřením na daný sport, s emocemi, pořádným příběhem, kvalitními postavami a zajímavými vztahy a nebude to moe ani ecchi ani nijak jinak založené na fanservice, ale plnohodnotný, objektivně kvalitní kousek (prostě takové Haikyuu!!, jen se slečnami)? Opravdu toho chci tak moc? 10/10

Binan kókó čikjú bóei bu - Love! Love! (2016) (série)

Vylepšená animace, nové kostýmy, nové přeměňovací sekvence, nové útoky, nová spojenectví i nepřátelé. Ale jinak je to úplně stejná oddechová blbůstka jako první série (jen ještě teplejší a ještě ujetější), opět celkem trefně parodující žánr Mahou Shoujo, a zároveň bolestivá připomínka, že v současné odpadní sezóně není moc z čeho vybírat. 4/10

Amaama to inazuma (2016) (seriál)

Barevná, roztomilá záležitost, která se jeví vyloženě odpočinkově (Ehm. Upřímně ono už jenom najít anime, kde jsou roztomilé mladé slečny a není to od první scény jasně určené pro pedály, je docela challenge, tudíž už jen za to dávám plusové body. :D), ale bohužel, protože se v každém díle děje pořád to samé dokola, po několika počátečních epizodách se dostavuje monotónní nuda. Postavy jsou ... řekněme přežitelné (až na toho malého, rozmazleného spratka, který mi obzvlášť ke konci neskutečně pil krev), zato animace je moc pěkná. Na kvality kousků jako Usagi Drop či Barakamon to nedosahuje ani náhodou a kdyby tam přestali na sílu cpát všechny ty nelogické/nefunkční emocionální scény a traumata, bylo by to jen k prospěchu (kuchařka, která se bojí nožů? to jako fakt?). 4,5/10

Fudanši kókó seikacu (2016) (seriál)

S yaoi je to jako s heroinem. Once you pop, you can't stop. Proto těžký je život fujoshi a ještě těžší život fudanshi. V obou případech na vás nezasvědcení zírají jako na úchyla (nejlíp závisláci na lesbickém pornu), ale ještě o to víc když jste kluk, normální, hetero kluk, který se prostě jenom dostal do spárů tohoto zrádného žánru. A o jednom takovém nešťastníkovi je celý tento kousek. Animace průměr, soundtrack jakbysmet. Ale téma je mi blízké, takže jsem se docela bavila. 5/10

One Punch Man: OVAs - Fukanō-sugiru satsujin jiken (2016) (epizoda)

Šestý a poslední speciál se odehrává v onsenu, kde nejlepší cenzurou je Saitamova hlava, a hotelu, kde dojde k odpornému zločinu (jehož výsledek je předvídatelný). Taková pěkná tečka za seriálem. 6/10