Franklin (1997) (seriál)

Tenhle želváček je boží 😇

Příběhy upírka Rudolfa (2000)

Když jsem byla malá, tak se mi film líbil, ale pochybuju, že by mě dnes nějak nadchl.

Hráči se smrtí (2017)

Zajímavý, strašidelný (na pár minut) s dobrým koncem.

Bez obojku (2016)

Nenáročný a jednoduchý romantický film. Kocour byl jako člověk docela dobrý a vtipný.

Oklamaný (2017)

Na horor byl málo strašidelný a závěr mi připadal takový laxní. Čekala jsem větší vyvrcholení.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Tento díl byl asi nejlepší z obnovených filmů s McAvoyem v hlavní roli. Byl vtipný a odkazuje na první cca 3 filmy.

Petr Pan (1953)

Zpracovaná filmová verze je daleko lepší.

To (2017)

Film je jen motivován knižní předlohou, ale působí dost strašidelně hned na začátku. To verze z 90 let se předlohy víc. Myslela jsem si že obsazení z roku 1990 je nepřekonatelný, samozřejmě dětské, to jsem se ale spletla. Už vidím původní Beverly jak kouří :) Ale tato Beverly byla přesná a stejně tak i Richie Tozier, který hláškoval daleko líp a víc než Seth Green v původní verzi a baví diváky daleko víc než čtenáře v knižní verzi. Vytknout mohu jen to, že se nedrželi předlohy.

Petrolejové lampy (1971)

Jednoduchý. Krásný. Děsivý. Děj není nijak složitý: vdavek chtivá slečna, která není přijímána společností, dosáhne své touhy za tu nejhorší cenu. Snímek je nepřekonatelný a remake by už kvůli hereckému obsazení nestál za nic (Ivě Janžurové a Petru Čepkovi by asi nikdo nemohl konkurovat). Pochválit musím taky kvalitní soundtrack, na který se poslední dobou zapomíná. Děsivý. Sice žijeme v době, kdy skoro syfilis neexistuje, ale musíme si uvědomit, že psychické onemocnění existovat bude stále a nikdo proti tomu není imunní. Strašná byla scéna, kdy Pavel věděl, že je nemocný a viděl stejně nemocného a věděl, že tahle bude vypadat i on. Stejně hrozné bylo i to, když se na něj společnost dívala bez lítosti, s vědoucím výsměchem, jako když dostal o co si koledoval, stejně jako na Štěpánu, která taky dostala po právu. Nejděsivější na tomto snímku je to, že se může něco podobného stát nám všem. Není to žádná nereálná slátanina.