• Romantický

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Je zbytečné, abych psala o tom, jak je kraťoučká knížka rozhozena na 3 úmorně dlouhé filmy. Jakožto velký fanoušek knihy Hobit jsem ochotna zkousnout hodně a přiznávám, že mi nevadí ani zbytečné záběry přírody, ani v podstatě absurdní souboje. Ano, narážím na boj v sudech. Přežiji, že celý elfí národ měl celkem 7 členů, ale co mě fakt rozhodilo byla naprosto děsivá „love story", která nejen že se tam nehodila, ale opravdu mi zkazila celý film.

Zui Hou Jue Ding Ai Shang Ni (2011) (seriál)

Musím říct, že mě tento seriál učaroval, poctivě jsem každý týden čekala, až vyjde další díl a vždy jsem byla nadšená. Tohle ale platilo tak do půlky seriálu. Na Taiwanu se točí seriály podle sledovanosti. Vysoká sledovanost automaticky zajišťuje další rozvedení příběhu, takže když jsme v půlce v podstatě vyřešili vše, o čem původní příběh byl, tak přidáme další zápletky, které, musím říct, jsou dosti ohrané. Takže na scénu přichází další „křen", zjišťuje se identita ztracených rodičů, vrací se postavy ze začátku příběhu, které jsme mysleli, že byly vyřešeny a zdárně jsme se jich zbavili. Hodnocení dávám tak vysoké, protože původní zápletka byla opravdu vtipná a hezky zpracovaná.