• Romantický

Nacu no koi wa nidžiiro ni kagajaku (2010) (seriál)

Teda žádná sláva, ale Matsujun v růžové kombinézce visící padákem na stromě, prostě zdolal mé srdce, takže jsem 4* dala, ale... S několika lety odstupu můžu říct, že vůbec netuším, co se tam dělo a proč jsem tomu seriálu dala tolik hvězd, když to příběh mělo natolik chabý, že si ho nepamatuju, ale scénu s padákem si vybavuju stále.

47 róninů (2013)

Na mě to působilo celé takové moc kýčovité. V té poslední "úchvatné" scéně na mostě jsem vysloveně čekala, že ještě někde v dálce vybuchne Fudžisan. Což se nestalo a na 3 hvězdičkách se to udrželo, protože věřím, že muselo být velké pokušení tam Fužisan narvat. Scény mi neprošli nějak extra dobře propojené - nejdřív táboříme tady, najednou jsme v bambusu a ejhle, jeskyně! Ale co bych kvůli Akanishimu nevydržela a jeho nezapomenutelná scéna - máš na rolníka příliš jemné ruce, zůstane navždy v mém srdci spojená s hlasitým výbuchem smíchu.

Tajemství historie (2007) (seriál)

Některé díly jsou povedenější než druhé, ale jedno mají společné - jasně je určeno, kdo je v dějinách ten hodný, co všechny zachraňoval a má nad ostatními navrch. Ty jejich konspirační teorie ubírají celému seriálu na důvěryhodnosti, ale tak akce přece musí být, no ne? Ale tak pro rámcové připomenutí vybraných událostí to není špatné.

Yamada-kun to 7-nin no Majo (2013) (seriál)

Silně z toho dýchá, že to je nizkorozpočtově natočeno, ale přiznejme si, že zápletka - pojďme se všichni líbat, ať máme superschopnosti, je tak střelená, že je až super.

Rescue: Tokubetsu Kōdo Kyūjotai (2009) (seriál)

Mně ten seriál zase nepřišel tak děsný, jak ho Zíza popisuje, ale je pravda, že jsem odchovaná na Kamen Riderech. Já teda zas silně nerozdejchala, že někde po základním hasičském výcviku se dozvíme, že jeden z kadetů po má posttraumatické stavy z malých tmavých míst. Ať si zábradlí hoří, ať si tam Kitadžima řve úplně u všeho, ale "klaustrofobie" a nikdo na to během předešlých výcviků nepřišel? Celkově se mi ale seriál líbil, já od ně nic hodnotného nečekala a na ten průměr se to dostalo. Teda ale to věčné řvaní Kitadžimi se v některých částech opravdu nedá poslouchat a nejraději byste mu narvali roubík až někam hluboko do krku.

Tanburingu (2010) (seriál)

Je jedno, kolikrát jsem příběh nepochopených delikventů pod vedením úplně scestného učitele viděla. Stejně si nadšeně pustím další adaptaci. Tumbling se silně vrylo do mého srdce a nikdy z něj nezmizí. Opravdu obdivuji herce, že se všechny ty otočky, zvedačky a salta naučili. Je to jeden z mála seriálů, který si pustím ještě několikrát a bude se mi líbit stále stejně. Přiznávám, že některé díly jsem zoufale lapala po dechu a zakrývala si oči, abych neviděla tu hrůzu v podání saténových elasťáčků završených vhodným topíkem s hvězdičkami.

RuPaul's Drag Race (2009) (pořad)

Já vím, že to bude znít divně, ale RuPaul mě naučil(a), jak být správnou ženou a být na to hrdá.

O třech rytířích, krásné paní a lněné kytli (1996)

Nějak jsem nepostřehla během celé pohádky jakoukoliv zápletku. Teda tuším, že byla asi někdy v době turnaje nebo zásnubní hostiny, kdy krásná panna obsluhovala na své zásnubní hostině v rozedrané krvavé kytli, ale že bych v průběhu příběhu viděla nějakou gradaci děje a akce, se opravdu říct nedá. Věřím, že ani dítě v tom nedokáže najít o moc víc než já.

Gokusen (2002) (seriál)

Nikdy jsem nevěřila, že dokážu strávit tolik morálního ponaučení. Příběh jel hezky podle schématu a každý díl měl velmi podobnou zápletku, stejné rozuzlení a i přes to budu tenhle seriál navždy milovat. Gokusen má prostě kouzlo, které skoro každého chytne. Pokud patříte k té menšině, co zůstane už u prvního dílu s otevřenou pusou, tak nedoporučuji pokračovat, bude se to jen zhoršovat.

Mr. Brain (2009) (seriál)

Mám pro detektivky slabost a MR. Brain má vše, co v detektivce hledám, zajímavý případ k vyřešení a vtipně vedené vyšetřování. A Kimura Takuya dal své postavě duši a do dnes si myslím, že v reálu je i on šílený vědec terorizující své okolí.