Bílý Bim, Černé Ucho (1977)

Těžko se mi hodnotí tento film tak brzy po jeho shlédnutí.Je to totiž nádherný film s nejsmutnějším koncem,jaký si dovedu představit.Další úžasný příběh o oddané lásce dvou tvorů-psa a člověka.A další ukázka toho,že je bohužel spousta lidí,kteří jsou ta nejhorší pakáž. Primitivní,zlomyslná a bezcitná sebranka,která si nezaslouží být nazývána člověkem.A o to více vyniká opačný pól-nezištná a obětavá nádherná studentka Dáša (asi spíš Dasja) i Bimovi dětští kamarádi.Nádherný a hlavně plně realistický snímek-nepřikrášlený-i s tou ironií na občanskou "uvědomělost".Kam se hrabou ty americké hovadiny,kde psi hrají baseball apod.Z tohoto snímku by si měli vzít příklad všichni filmaři,než začnou točit "zvířecí" film.Ten konec je ale až srdcervoucí a to já nemám rád-nedělá mi to dobře-jsem takovej citlivka.Na začátku to vypadalo,že z Bima bude nějaký ošklivý "vořech" a nakonec z něj vyrostl nádherný hafan.Ve filmu podal nejpozoruhodnější výkon-vše bylo tak věrohodné,až z toho mrazilo.Sympatický byl i Vjačeslav Tichonov a půvabná Irina Ševčuk v roli Dáši.Dlouho jsem měl k tomuto filmu nedůvěru jen kvůli tomu,že je to sovětské-no a své nedůvěry dnes mohu jen litovat-tímto bych se chtěl tvůrcům filmu aspoň na dálku za nedůvěru omluvit.

Goro, bílý pes (1980) (seriál)

Goro,Goro,Goro-přichystal jsi mi silný zážitek.Jeden z mála seriálů,který je takzvaně "o něčem".Neskutečně emotivní příběh o nekonečném a oddaném oboustranném přátelství a lásce japonské dívky Reiko a psa Gora plemene kishu.Bohužel jsem to neviděl při premiéře na ČT-viděl jsem to až nyní.Dnes se může seriál zdát až trochu naivní a Reiko mi někdy připadala mírně řečeno pitomá-když třeba v posledním díle dovolí,aby si ten debilní zloduch ještě opřel pušku o její rameno,když střílí po Gorovi.Možná je to úplně jinou japonskou mentalitou.Ale pro mě je důležité,že to dopadlo tak,jak to dopadlo.Někde jsem před tím totiž četl,že to má moc smutný konec a tak jsem se právě toho konce docela obával.Ale stejně jsem seriál "zhltnul" na jeden zátah.Písnička v závěrečných titulcích moc hezká,výkon Gora skvělý a přestože se mi víc líbí akita-inu tak musím uznat,že i toto plemeno je pěkné.Škoda jen,že už to asi u nás nepoběží.Raději budou všude dávat ty americké hovadiny.

Volání divočiny (1966)

Nesmrtelný příběh lvice Elsy je pro mě srdeční záležitostí.Nádherný a silně emocionálně působící film o obrovské lásce člověka k přírodě a naopak i o lásce přírody k člověku.A jelikož je román Joy Adamsonová podle skutečných příhod s lvicí Elsou,tak mi nezbývá,než před manželi Adamsonovými smeknout.O to horší je pak to,jaký je oba potkal osud.Film o nádherné lvici Else jsem viděl minimálně již 50x a pokaždé jsem z něj naměkko a některé scény mě znovu a znovu dohánějí k slzám.Zejména scéna,kdy se manželé už vzdávají naděje na opětovné setkání s Elsou a ona se nakonec přeci jen objeví i se svými lvíčaty-to už brečím jak želva a konec scény už skoro nevidím.Ale vždy při té scéně toužím pomazlit se taky s tou nádhernou a hrdou lvicí Elsou.A závěrečná píseň Born Free je krásným vyvrcholením filmu a moje dojetí se ještě umocňuje.Vlastně hudba v celém filmu je velmi pěkná.Samozřejmě se dá říct,že dialogy nejsou nic moc-ale o to ve filmu přeci vůbec nejde.Pro mě to je a vždy už zůstane bezkonkurenčně nejzamilovanější film.Navrhuji 6*.

Dobrodružství severu 3D (2009)

Já si nemohu pomoci,ale mě se ten film moc líbil.Krásný příběh o tom,že se i tak malý křehký človíček jako Ryan (ve skvělém podání Ariel Gade) může dokonale spřátelit s divokým zvířetem.Nádherným zvířetem.Krásná hudba dokonale ladí s přírodní scenerií Montany.Vůbec mi tu nechybělo to týrání psů,kterého je v Londonově Volání divočiny až dost.Dávám plný počet,protože to je určitě jeden z filmů,na který se moc rád podívám ještě několikrát.

Barí, syn Kazanův (1994) (TV film)

Další nádherný film s úchvatnou divokou přírodou a krásným Kazanovým potomkem Barím.Kostra příběhu je sice trochu podobná filmu Kazan,ale to filmu nijak moc neubírá na půvabu.Já osobně jsem byl opět unešen.I tady byl sympatický kladný hrdina v podání Jeffa Faheyho.A hlavně-konec dobrý,všechno dobré.

Odvážné srdce (1997)

Nádherná příroda,velice dobře zvolená hudba tématicky výborný příběh a hlavně již tehdy krásná a okouzlující Kirsten Dunst.No a dialogy?Nic moc-a to je škoda i když u podobných filmů asi nejsou tím nejdůležitějším.Tam jde o ideu-o přírodu.A taky o indiánské tradice.

Miliónový pes (2008)

Miluji zlaté retrievry-už od pohledu jsou to ti nejmírumilovnější pejskové.A protože tahle fenka byla opravdu nádherná,tak dávám tři hvězdy.Dalo se na to dívat,ale bez toho psa by to asi nešlo,protože to byla místy až trapná napodobenina Sám doma.Ještě nevím,co to tady v obsahu filmu píší za blbosti,když to v tom filmu bylo jinak.

Oko vlka (1995) (TV film)

Asi druhý nejkrásnější film o zvířatech.Vlastně všechno co napsal J.O.Curwood je nádherně poutavé.Kazan je krásné zvíře,Fahey sympaťák,hudba ladící s nádhernou přírodou.Nečetl jsem román Vlčák Kazan,tak nemohu posoudit odklon od knihy.Mě se film moc líbil i kdyby byl dějově pozměněný.Bohužel i na tomto filmu (stejně jako na těch podle J.Londona) je vidět,že člověk je ta nejhorší verbež,jaká se kdy na této planetě objevila.Je mi úplně jedno,že děj filmu je z 19-tého století.Dnes je sice trochu víc těch,kteří přírodu milují a chrání,ale stále je dost těch,kteří se na ní jen snaží zbohatnout bez ohledu na její křehkou krásu a to,že se bez ní lidstvo neobejde.Příroda se ale bez lidí obejde.Dávám bez váhání plný počet hvězdiček a jen mě mrzí,že kromě filmu Kazan a Barí,syn Kazanův se podle J.O.Curwooda netočí v dnešní době víc filmů.

Bouřlivák (2008)

No nebýt těch naprosto idiotských ideologických žvástů,tak bych dal i víc hvězdiček.Ten pes je totiž neskutečně nádherný a jeho výkon i výkon Ronji Arvilommi byl výborný.Jen nechápu některé "chytráky",že mohou napsat takové kydy.Jen proto,že je pes velký a je zvyklý ochraňovat své území a páníčka ještě neznamená,že je to nějaká zrůda.Nikdy není špatný pes,ale ten kdo ho ke zlu vede-a to je zase jen člověk.Většinou nějaké zamindrákované pako.

Černá díra (2006) (TV film)

Já jsem se docela pobavil.Že tam jsou nesmysly?Jistě-ty jsou ale ve většině katastrofických sci-fi.Nejvíc mě iritovalo snad to,že na to američtí gerojové šli se samopaly.Ale upřímně-viděl jsem už spoustu daleko větších kravin.