Jack Bull (1999) (TV film)

Jak nadčasové.Jakoby vystřižené z dnešní doby,kdy stejně jako tehdy peníze a politická moc dělají právo.A stejně jako ve filmu je bohužel málo takových lidí jako soudce v podání Johna Goodmana.Taky musím vyzdvihnout krásu těch dvou vraníků,kvůli kterým vše vlastně vzniklo.

Velký závod (2011)

No-je to tak-australané tyhle filmy o koních prostě náramně umí-jako třeba Phar Lap.A není se co divit,když je to v podstatě jejich národní sport.A stejně jako Phar Lap je i tento silně emotivní film natočen podle skutečnosti.Naštěstí Velký závod nemá konec tragický.Já se vždy těším na každý film o koních a světě okolo nich.Media Puzzle-nebo spíš ten jeho koňský představitel-byl nádherný-vlastně asi všichni koníci ve filmu.

Ve jménu cti (1995) (TV film)

Pro nás milovníky zvířat dost drastický film.Jelikož je to podle skutečnosti,tak je to jen další důkaz o nechutných praktikách armády USA,když se jim něco nebo někdo stane nepohodlným.Nejvyšší velení debilních zelených mozků bez kousku cti a úcty k jiným-ať už lidem nebo zvířatům.Naštěstí se i zde najde dost čestných a odvážných lidí,kteří se vzepřou naprosto idiotským rozkazům "velkého" Douglase MacArthura a řady jeho podřízených důstojníků.I přes ty drastické záběry jsem viděl velice působivý snímek o velké úctě hrstky lidí ke koním-ke svým druhům v boji.Takoví chlapi nebo ženy (nechci zapomenout na krásnou plukovníkovu dceru) mají moji úctu a hluboký obdiv.Není toho moc,co by se dalo filmu vytknout-takže velmi dobrý film.Něco jako historický dokument.A navíc-hóóóódně krásných koní.

Felicity - příběh z války za nezávislost (2005) (TV film)

Velice hezký a laskavý film.Jakmile tam je tak nádherné zvíře jako Felicitina klisnička Penny,tak nemohu moc ubírat na hodnocení.Ale líbilo se mi to celkově,nejen kvůli koni nebo nádhernému srdci Felicity.Hezká hudba,výborná kamera i herecké výkony.

Zaina (2005)

Další z řady hezkých filmů s nádherným koněm.Mě tohle úplně stačí.Nemohu si pomoci,ale pro mě je kůň nejvznešenějším,nejušlechtilejším tvorem na zemi.Tak až na ten nepochopitelně zmatený a krátký závod na konci (-*) -absolutní spokojenost.

Zaříkávač koní (1998)

Tenhle film je fakt síla.Psychologicky ohromně silný příběh o tom,jak lze obrovskou trpělivostí a vůlí dokázat vyléčit koně i jeho jezdce hlavně psychicky.Skláním se před lidmi,kteří dokáží něco podobného jako Tom.Kéž by jich ale bylo na světě víc.Robert Redford dokázal,že je vynikající nejen jako herec,ale i jako režisér.Spolu s Clintem Eastwoodem je Robert Redfort můj nejoblíbenější herec.Sympaťák každým coulem.Nevím,že by někdy jako herec natočil nějaký špatný film.Tento film mu byl doslova šitý na míru-Redford byl tak věrohodný,až se zdálo,že se neživí jako herec,ale že skutečně pracuje jako odborník u koní.Celé to sice mohlo působit zdlouhavě-ale o to přesně jde-jen trpělivost a vytrvalost-nesmí se spěchat na koně,ani na jezdce.Prostě nádherný film z nádherného prostředí.

Kůň pro Danny (1995) (TV film)

Mytologie napsal:Neurazí,nenadchne.Ano-mě film skutečně neurazil,ale zato mě zcela nadchnul.Miluji tenhle druh filmů o lásce mladého,nezkaženého a bezelstného človíčka ke koni-o opětované lásce a důvěře jednoho k druhému.Moc se mi líbilo,že 11ti letá dívenka v podstatě "vychovávala" svého strejdu.Paleček byl kouzelný a prostředí dostihového sportu samozřejmě taky.V podstatě nemám co bych tomuto tv. filmu vytknul.Dokonalý herecký výkon Leelee Sobieski předčil výkony dospělých herců.A když hlavní postavu nadabovala svým kouzelným hlasem Tereza Kerndlová....

Stříbrný blesk (1993)

Russell Crove velice věrohodný.Hudba krásná.Příroda nádherná.A koně?Úžasní.A tak nádherně zbarvení,že by mě jen zajímalo,jak moc byli ve filmu "napajcovaní".Zlatá,Stříbrný i jeho otec měli neskutečně krásné zbarvení.A tak mi na filmu vadil jen trochu nepřirozený způsob vyprávění a ten konec jsem předvídal dlouho před tím,než Stříbrný opravdu skočil.Nicméně je to smutný fakt,že člověk je největším nebezpečím a škůdcem pro nádhernou divokou přírodu.

Ruffian (2007) (TV film)

No jo-tak jsem zase brečel jako malý Jarda.Další nádherný,ale nesmírně smutně končící film podle skutečné události.Příběh dostihové královny Ruffian je vyprávěn tak úžasným sugestivním způsobem,že se na něj stále nemohu vynadívat.Navíc podmanivá krásná hudba dodává příběhu ohromnou sílu.Další obrovská sportovní tragédie famozního koně.Podobně jako u Phar Lapa.Tady to vypadalo,že ji vyvedli z míry ti pitomí holubi.Na televizní film je to úžasný počin.Asi díky tomuto filmu budu muset přehodnotit některé své názory.Dlouho jsem si myslel,že nejskvělejším koněm všech dob byl Phar Lap,ale...Ruffian je jediná neporažená ve špičkových dostizích-od prvního do posledního závodu vyhrávala.To nedokázal Phar Lap ani Secretariat.

Ohnivý oceán (2004)

Moc hezký a poetický film.Další z řady filmů o vzájemném přátelství a úctě člověka a nejušlechtilejšího tvora-koně.Úplně mě dostal ten závěr s vypuštěním stovek a stovek nádherných mustangů zpátky do přírody.To obrovské stádo bylo fakt působivé.