Město zeleně (2006)

Chválím snahu o propagaci mého rodného města, jen je škoda, že se toto dílo pohybuje na úrovni špatné dokumentaristiky a amatérské dramatizace. Na záběry ze současného Havířova se můžete podívat třeba zde http://www.youtube.com/watch?v=DN9P5A4te4M

Čechy – země stovek rybníků (2009) (TV film)

Krásné záběry, hlavně krajinky a detaily podvodní drobotiny, nechtělo se mi věřit tomu, že se u nás volně vyskytují losi, ale wikipedie mi to potvrdila.

Top Gear (1978) (pořad)

Sem tam se pousměju nad nějakým vtípkem, proto aspo 1 hvězda.

Pošta pro tebe (2005) (pořad) odpad!

Všichni si prožíváme životní strasti a radosti, ale je hodně nemorální propírat soukromí lidí v televizi, hrát si na mesiáše a používat slzy ke své propagaci.

Saltová (2010)

O co šlo scénáristům, to dokáži pochopit - vytvořit komerční thriller se silně přehnanými akcemi a špionážním žargonem (máme tady ruského krtka!...), Noyce obstaral obstojnou režii a Jolie charismatický obličej (i když mi Angelina tentokrát moc sexy nepřišla, protože to dle mého názoru přehání s dietami a akční scény s takovou kostrou vypadají ještě hloupěji než normálně). Co ovšem nedokáži pochopit jsou zdejší recenzenti, každý se shodne, že je to blbost, přesto hodnotí 60%.

Historie nacismu (2001)

Tento dokument je přímočarý a věcný, v podstatě se jedná o neupravené dobové záběry okomentované historickými fakty. Nejedná se o žádnou volnočasovou zábavu, spíš bych doporučoval jako pomůcku při výuce dějepisu. První díl se zabývá příčinami vzniku nacismu od konce 19. století přes 1. Světovou válku, druhý díl mapuje dění ve 2. Světové válce.

Smallville (2001) (seriál) odpad!

Největším nepřítelem supermana není Lex Luthor ani mu nejvíce neškodí kryptonit, ale scénáristé Smallville!

Velikonoční ostrov (2009) (TV film)

Zatím nejlepší a nejkomplexnější dokumentární vysvětlení problematiky Velikonočního ostrova jaké jsem kdy viděl.

Pět let na Marsu (2008) (TV film)

Krásná dokumentace cesty dvou robotických průkopníků pozemského planetárního výzkumu - Spirit a Opportunity. Samozřejmě zde nehledejte akční scény a přestřelky s emzáky, ale pro toho, kdo žije v reálném vědeckém světě je to velmi poutavé.

Vetřelci z hlubin (2010) (TV film)

Docela zajímavý dokument o překvapivé inteligenci chobotnic, ale i když nejsem biolog, postřehl jsem několik zásadních chyb. Tak třeba chobotnice velká určitě není největší hlavonožec, každý přece zná krakatice a obrovské olihně a obratlovci nemají z vývojového hlediska nic společného s měkkýši (tedy až na nejstarší společné předky typu mořská houba nebo prvok), našimi bezobratlými předky byly spíše neotenické larvy ostnokožců.