• Rodinný

Slunce rošťáků (1967)

Tohle si nechám velmi rád líbit. Klasika, která se neomrzí.

Útěk (1978)

Nebyla to klasická Richardovská bláznivina a to se mi líbilo. Pozornost byla rozdělěna přiměřeně mezi oba hlavní aktéry, aniž by to nějak ubralo na spádu celé komedie. Paráda.

Štvanice (1966)

Líbilo se mi, jak film ze začátku detailně vykresloval všechny důležié postavy. Pak už nebylo obtížné odhadnout, jak asi vše dopadne. Výborně zahrané a napjatou atmosféru uvolňovaly pouze šerifovy suché hlášky. Skvělé!

Nehoda (2009)

Film měl takovou zvláštní ponurou atmosféru, ale to se mi na něm právě líbilo. Děj byl pro mne trochu kostrbatý, jako když občas přeskočí gramofonová deska, ale dávalo to smysl a nechávalo to prostor pro domýšlení si. Nejlépe sledovat tak kolem půlnoci :-)

Tango (1993)

Docela slušný rozjezd, ale pak to nějak ztratilo dech....Čekal jsem trochu víc v tomto obsazení.

Pohled společnosti Parallax (1974)

Na tomhle filmu se mi hodně líbila kamera - dlouhé statické záběry, na kterých se ale pořád něco dělo. Též atmosféra byla skoro hmatatelná.

Výstřel (1981)

Jako divák jsem spokojen. Jako milovník magnetofonů a pásků jsem si užil i pro někoho zdánlivě nepodstatnou vatu: nahrávání, přetáčení, stříhání a pohled na různá v té době špičková zařízení.