Pád Bílého domu (2013)

Co je potřeba k dobrému filmu? Zbraně... Hodně zbraní... Amerika/americký prezident/americký občan v ohrožení zarputilým nepřítelem, který je všude známý ale nikdo o něm neví... Další zbraně... Hluboký příběh... Tak proč je tahle blbost tak dobrá? Protože obsahuje všecho na tak patetické hranici absurdity, až to není možné a všechno to funguje! Sama se tomu divím, ale ráda se na tenhle film ještě někdy podívám...

Sázka na nejistotu (2015)

Ukecáte partnera, aby s vámi šel do kina na základě traileru, který ho nenadchl. Posadíte se a najednou to začne. Příběh vyprávěný zevnitř i z venčí, vysvětlování ekonomické hantýrky koupající se hvězdou, chápete jednotlivé peripetie toho přiběhu a chce se vám zvracet a stejně dál sledujete co se bude dít. Propojeno-nepropojené příběhy jednotlivých "šťastlivců" skrze jednu bublinu jsou natočeny tak skvěle, že přemýšlíte, zda to není jenom fantazie. Výkony jednotlivých herců se dají popsat jen v superlativech. Suma sumarum: ano, jsem nadšená jak já, tak můj partner!

Akce v Istanbulu (1975)

Uff... Všechno dobře dopadne, komunistická strana získá svého agenta... A to všechno kvůli neopatrné jízdě agenta CIA, který srazí stopařku, ale nikdo tomu nevěří... Původní záměr filmu je dneska už dávno pasé, ale nám díky tomu zůstal obraz, jak si lidi představovali zákeřnou americkou špionáž.

Underworld: Probuzení (2012)

Další díl fantastické série = naprosté zklamání. Ačkoli bylo vysvětleno co se stalo v mezičase po druhém dílu, demence zápletky a rozuzlování jednotlivých aspektů mne až urážela. Ultraepické bojové scény zakončné epesním vítězstvím "dobra" nebraly konce, kdy všechno rozhodla malá holčička. Primární instinkt zachránit sebe a pak teprve myslet na svého milovaného, kdy na konci si v podstatě vzpomenout "já ho vlastně chci zase vidět"... Ne, nemůžu ten film s čistým svědomím doporučit...

Co jsme komu udělali? (2014)

Omylem objevený trailer sliboval zábavu, ale tohle jsem nečekala! Nádherně vykreslená rodina, která mezi sebe přijme osoby jiného než křesťanského vyznání se dočká budoucího katolického zetě černé barvy pleti a spustí se šrumec, který nikdo nečekal. Film je plný vtipu a pokud by mne nepřesvědčil o své genialitě už od začátku, tak špičkování dvou rasistických otců ze stran snoubenců musel zákonitě přesvědčit všechny.

Popelka (2015)

Skepticky jsem očekávala jenom nově zpracovaný příběh, obměněný pouze o skleněné boty na skutečně vysokém podpatku s platformou a uchvacující šaty. Příjemné překvapení začalo hned od prvních minut filmu, vykreslení kompletní rodiny, vyrovnávání se se smutkem ze ztráty milovaných, jak mi Popelka a její varianty přijdou až pateticky směšné, tady jsem se nepřestala bavit a udivovat se nádhernému zpracování.

Na palubě Jednorožce (2001) (TV film)

Příjemný pohádkový film, který funguje jak na úrovni zcelování rodiny, tak na úrovni záchrany pohádkového světa. Ačkoli se jedná o neoriginální zápletku, užila jsem si každý okamžik, trikově i hláškami mne snímek prostě okouzlil.

Hodný dinosaurus (2015)

Čekala jsem víc. Pohádka založená na dinosaurech, kteří na Zemi přežili, jelikož je omylem nevyhladil meteorit dle traileru slibovala úžasnou podívanou založenou na přátelství dinosaura a lidského mláděte. Bohužel nejlepší části filmu byly ty, kde se nemluvilo. Dinosaurus používající čumák jako pluh nebo T-Rex jako pastýř pomáhající ostatním, to nejde. Musím uznat, že po vizuální stránce je film zpracovaný krásně, bohužel jsem ale nevycítila žádnou atmosféru, až na dvě scény u konce, které ovšem nebudu spoilovat.

Daleká cesta (1948)

Pro mou generaci je 2. světová válka temným příběhem, který čteme z učebnic, nebo vidíme dokumenty. O to víc mne zasáhl příběh obyčejné židovky, která se vzepřela svému osudu. Vyprávění jedná ženy, která se rozhodne zůstat ve vlasti i přesto, že ví, co jí a její rodině hrozí, útrapy, které snáší, když přijde o rodinu a přátele... Divák s hlavní hrdinkou prožívá její osud velmi emotivním způsobem, chápe její rozhodnutí i její dilema, bojí se o ni. Nejen herecké a řemeslné zpracování dávají filmu takovou atmosféru, že za slunného dne ve vyhřátém pokoji u monitoru doslova mrazí. Nejen, že tento film předává zobrazení hrůz tehdejší doby, ale poskytuje i ztotožnění se s jednotlivými postavami. Osobní názor: tento film by se měl promítat na základních školách.

Celý svět se směje (1934)

Já... No.... BOŽE! Nikdy nedostanu tento film z hlavy... Hluboce mne poznamenal... Uznávám mistrovské zpracování a nádherné animace, ale i přes zručnost se mi film nemusí líbit. Děj mne urazil, nemohu zapomenout na prezidenta ani sekretářky. Přítel po 5 minutách "dobrovolného sledování" prohlásil: "právě mi vytekl mozek ušima"