Pat Garrett a Billy Kid (1973)

Kris Kristofferson, James Coburn .. Bob Dylan ,,, který se postaral i o hudbu .. klasický příběh který všichni kdo se zajímáme známe ... tenhle film by měl vidět každý fanda .. a hlavně každej dnešní režisér, aby viděl jak se to dělá *****/*****

Dva mezci pro slečnu Sáru (1970)

Já osobně zbožňuju westerny a westerny s Clintem jsou jsou westerny s Clintem :) Dva mezci pro slečnu Sáru je příjemná komedie s klasicky drsňáckým Clintem a "lehkou ženou" vydávající se za jeptišku v nouzi .. Clint je v jádru dobrák tak pomůže ... no a jak jsme si všichni všimli tak Shirley MacLaine je čikity a ne jen obyčejný banán takže láska je na spadnutí .. *****/*****

Nespoutaný Django (2012)

už od gauneru bylo cejtit ten westernovej nádech ... a dočkal jsem se !! .. muj oblíbený režisér a nejlepší žánr ... Django je naprostá paráda Christoph Waltz mě dostal už v panchartech a tady je naprosto excelentní znovu .. trochu nadsazky .. skvělý fóry bezvadní akce .. quentin vyletí do vzduchu a k tomu ta hudba <3 prostě *****/*****

Sedm statečných (1960)

podle předlohy "sedm samurajů" vznikl největší western všech dob ... k tomuhle asi nemusím nic dodávat ... milujeme od mala *****/*****

Tanec s vlky (1990)

tenhle film je jeden z mých nejoblíbenějších ... můžu ho vidět dokola a dokola a pokaždé mi běhá mráz po zádech.. Kevin Costner v plné formě , film tak nadupaný emocemi že snad nemůže existovat člověk kterému by se nelíbil ... *****/*****