Tři mušketýři (2011)

Tak prekvapenie sa nekonalo. Tým myslím, že najväčšie hviezdy zatienili hlavné postavy. Milla Jovovich a Orlando Bloom sa ako neobvykle záporné postavy svojím hereckým talentom pre mňa zapísali do pamäte hrubším písmom než mušketieri. A to aj cez ten fakt, že všetci štyria predstavitelia mušketierov sa mi pozdávali a pôsobili dôveryhodne. Navyše sa Milla a Orlando ako dvojica k sebe veľmi hodili. K Christophovi Waltzovi netreba komentár. Svoje kvality dokázal už v "Bastardoch". Takže obsadeniu a výkonom tlieskam. Ďalej sa mi páčili skvelé spomalovacie efekty pri súbojoch. Prekvapenie z perfektných bojov na "vzducholodiach" som si pokazil už pri traileri, ale aj tak to stálo za to. Anderson otočil film o známych mušketieroch úplne iným smerom. Ale vôbec nie zlým. Spravil z mušketierov poriadnych akčných hrdinov, pričom každí vynikal inými vlastnosťami. 3D tomu dodalo zážitok, aký pri filmoch o troch mušketieroch ešte nikto nezažil. 100%

Partička (2009) (pořad) odpad!

Takéto programy len dokazujú, akých trápnych hercov máme. Jakab, Miezga, Kemka či Latinák sa už dávno nemali pohybovať na TV obrazovke. Nehovoriac o Polnišovej. Táto "mladá" generácia "hercov" nestojí za nič. A to nespomínam Dangla, ktorý sa smeje ako kôň každých 20 sekúnd. Asi to má napísané v scenári. Odpad!

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Táto epizóda určite zaujme viacej ľudí, ktorí videli túto sériu v poradí 4, 5, 6, 1, 2, 3. Dovolím si tvrdiť, že divák príde o zážitok, ak si sériu Star Wars pozrie podľa dejovej postupnosti. Naozaj skvelé spojenie takzvaných dvoch trilógií. Popravde ma však viacej zaujali za srdce chytajúce scény zrady Sithov než Anakinov príbeh. Neviem čo by som tomuto filmu vytkol, nemám nato ani žiaden dôvod. 100%

Vřískot 4 (2011)

Myslím si, že 11 ročná prestávka tejto sérií prospela. Film sa mi páčil možno viac než jednotka. Páčili sa mi humorné situácie napríklad na úplnom začiatku alebo hlášky typu: ,,Ja som gay. Ak to nejako pomôže". Z toho som naozaj skoro odpadol. Chcel som pochváliť pár hereckých výkonov, ale to by som asi mohol vymenovať všetkých hercov, tak spomeniem hlavne mená Rory Culkin, Erik Knudsen a Emma Roberts. Scenár je napísaný veľmi dobre, pretože počas filmu môžete podozrievať úplne každú postavu. Finále a teda vyvrcholenie pre mňa úžasné. Počas filmu bolo pár mŕtvych bodov (nudných častí), takže finálne skóre - 98%

Kriminálka New York (2004) (seriál)

Moje najobľúbenejšie CSI, predovšetkým vďaka skvelému Garymu Siniseovi a taktiež Meline Kanakaredes. Prípady sú zaujímavé, páči sa mi New Yorské prostredie, miesta činu, vzťahy medzi vyšetrovateľmi a taktiež hudobná stránka seriálu. 1.séria: 90% 2.séria: 100% 3.séria: 100% 4.séria: 95% 5.séria: 90% 6.séria: 85% 7.séria: 80% 8.séria: 95% Najobľúbenejšie postavy: Lindsay Monroe

Nezvratný osud 5 (2011)

Konečne, konečne, konečne !!! Konečne po prvých dvoch dieloch super časť. Scéna na moste bola výborne premyslená, úmrtia už ani nemohli byť morbídnejšie. Skvelý koniec v lietadle, ktorý som nečakal. 95%

X-Men: První třída (2011)

V mojom prípade určite najlepší diel X-Menov. Znovu k tomu prispelo zrejme skvelé obsadenie a následné herecké výkony. Spomeniem predovšetkým Kevina Bacona, Micheala Fassbendera a Jamesa McAvoya. Príbeh skvelý, scenár od prvej minúty až po tú poslednú rovnako perfektný. Akcie viac než dosť. 100%

Dokonalá bouře (2000)

Hviezdami nabitý film nieje tým hlavným lákadlom. Takto má vyzerať dráma, mrzí ma však, že je film natočený podľa skutočnej udalosti. V tom zmysle, že je to naozaj smutný a emotívny film. Snímok má pre mňa zaujímavý dej a získal si ma predovšetkým nečakaným koncom. Obľúbil som si každú postavu, čo sa nestáva často. Hlavné postavy sú tak odlišné, že si snáď každý nájde svojho obľúbenca. U mňa to bol predovšetkým David ´Sully´ Sullivan, ktorého perfektne zahral William Fichtner. 100%

Havaj 5-0 (2010) (seriál)

Novodobá kriminálka ponúka nezvyklé vyšetrovacie metódy, kvalitné herecké obsadenie, svižné tempo, kvalitnú hudbu a predovšetkým nádherné prostredie. Najradšej mám sarkastický humor v podaní Scotta Caana. Kriminálky naozaj môžem a tento seriál je jeden z tých lepších krimi seriálov. Asi od polovice prvej série to začne byť naozaj dobré. 1.séria: 95% Najobľúbenejšie postavy: Danny Williams

Všemocný (2011)

Akciou nabitý film s perfektným nápadom dotiahnutý doslova k dokonalosti. Bradley Cooper sa vypracováva každým novým filmom vyššie a vyššie medzi špičkových hercov. Chválim hudbu, ktorá úplne zapadla do môjho štýlu. Nestáva sa často, že si hudbu vychutnávam pri sledovaní záverečných titulkov. Film má len 2 chyby a to že som čakal viac priestoru pre Johnnyho Whitwortha a Gennadyho mohol hrať Jason Statham. 95%