Město bohů (2002)

Spolu s Elitní jednotkou nejlepší filmy z Brazilie.Syrové příběhy které jsou natočeny tak,že Vás děj vcucne a nepustí.Skvěle natočené,zahranné prostě jeden z míojich TOP filmů.

Gran Torino (2008)

...Eastwood Rulezz....Jak herecky,tak na židli režiséra tento film natočil bezchybně....:)

Černá labuť (2010)

Black Swan je depresivní dvojče Wrestlera.N.Portman,myslím ve své životní roli podává skvělý výkon.Nevím co víc k filmu dodat.Silně depresivní zážitek,skvělá Portmanaová a Aronofsky opět nezklamal.

Osudový dotek (2004)

Jeden z nejpřeceňovanějších filmů co znám.Námět dobrej,scénář taky ale A.Kutcher je otřesnej,kamera všechno špantě.Nechápu umístění v první stovce.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Co dodat o filmu který je na mnoho filmových stránkách označen jak nejlepší film všech dob.Adaptace S.Kinga od Darabonta jsou jistotou,že to aspoň jednou za čas někdo nezk...Četl jsem i originál(ano je lepší,ale ostatně která kniha oproti filmu není)ale film je úžasnej.Tim Robbins s M.Freemanem jsou úžasní,i bachař i ředitel.Neskutečný film o síle k životu,o síle kamarádství,naděje i utrpení.Škoda slov,kdo neviděl nepochopí.Přidávám se k většině a souhlasím s označením jako nejlepší film všech dob.Zaslouží si to,škoda jen že ho Akademie neuměla ocenit.Tenhle film je prostě jako celek jedinečnej.Nedá se mu vytknout ani sekunda,nic.Vše je tak jak má být.

Sedm (1995)

Sedm bylo mé první setkání s D.Fincherem.Naši mi to zakazovali sledovat pokaždé co to bylo v televizi a proto když jsem tenhle film viděl poprvé byl jsem plný očekávání.To co mi tenhle film dal a vzal bylo nečekanné.Dal mi tu nejlepší filmovou kriminálku kterou jsem kdy viděl a vzal iluze o happyendu.Tenhle film je prostě perla.Film se zdá , že má pomalý spád na první pohled,ale přitom plynne a řítí se do svého šíleného konce.Dlouho mi tento film nedal spát.Viděl jsem ho 1000x a stejně si ho pustím po 1001x.Herecké výkony jsou skvělé a nedokážu si představit jinčí představitele.Režije je naprosto dokonalá,klidná a přesto neskutečně depresivní.Je to neustálým deštěm,ponurými filtry , které tak Fincher rád využívá a hlavně ponurostí celého příběhu.Škoda jen , že se takovýchto filmů netočí víc.

Temný rytíř (2008)

Temný rytíř je skvělé akční krimi se zloduchem a dobrákem v převlecích.Nejde brát jako komiksový film.Nolan se nechal inspirovat Heatem(Nelítostný Souboj) a jde to znát.V Nelítostném souboji byla nezapomenutelná jedna akční a jedna kecací scéna.To samé platí i u Temného rytíře.Ikdyž akčních momentů je zde více nejlepším momentem je převoz H.Denta a Jokerův atak na něj.Další nezapomenutelnou scénou byl výslech Jokera od Batmana.Připomíná to sezení Al Pacina s De Nirem v kavárně v Heatu.Musím říct,že Dark Knight se mi líbil více než Heat.ALe nechci pořád srovnávat tyhle dva filmy.Nolan má potíže s akčními sekvencemi co se týče kamery.Některé záběry jsou ultrarychlé,nepřehledné ale je to jen malá kaňka na netopýřím eposu,kterým rozhodně Temný rytíř je.Ch.Bale si odehrává s Freemanem i Cainem své.Ale H.Leadger představuje něco co se dlouho nevidělo.Když jsem slyšel že Jokera bude hrát on,myslel jsem že to bude průser,ale nebyl.Role ho vesměs stála život ale byl to opravdu životní výkon.J.Nicholson byl taky dobrý a nechci ho srovnávat s Leadgerem bylo to jinčí postavy dle filmu.Joker byl skvělý do prostředí které mu Nolan přichystal.Zahranej byl skvěle,nebyl vůbec přehranej.Věřili jste mu každé Cha Cha a šel z něho strach.Ostatně vidět na tržbách to bylo,na Oscarech taky ,jak moc dobrý film je to.Doufám,že Nolan udrží laťku vysoko i u dalšího příběhu netopýra.

Počátek (2010)

Počátek se těžko někomu popisuje,Počátek se musí vidět,každý si z toho filmu odnese něco jinčího,někteří třeba nic.Důležité na tomhle filmu je,jak precizně je natočen a ikdyž nevysvětlitelné otázky se zodpoví ihned v následujícím záběru a ne až na konci jak u Dokonalého triku a Mementa,je to pořád o krok před námi.A to stačí při tak složité mozaice příběhu jako jsou sny ve snech.Tenhle film pochopí i pětileté dítě a možná je to dobře.Skvěle se na ten film dívá v kině a lidé mají radost z toho že tomu rozumí.Memento si člověk musí pustit i 3x aby mu vše docvaklo.U Inceptionu se stačí svést a nechat se nést skvělou popcornovou zábavou s velkou myšlenkou.Film jsem viděl již několikrát a ikdyž vím co se stane v dalším záběru,stále mě to baví.Nolan je prostě režisér této doby a je zárukou skvělé zábavy i příběhu.Takže dávám plný počet.