Úsměv Mony Lisy (2003)

Ani mě to nepotěšilo. Takové nemastné, neslané. Nebylo se čeho chytit. Julii Roberts moc nemusím a u Kirsten Dunst jsem si zvykl, že její místo je po boku Spidermana. Nedá se nic dělat, nezaujalo mě to. Dvě hvězdy za snahu a dobré herecké obsazení.

Frekvence (2000)

Velmi dobře koukatelný multižánrový snímek. Spíše rodinný, zpočátku trochu akce a do toho krapet sci-fi. Nápad se mě líbil a film jsem si užil. Akorát ten konec na mě moc nezapůsobil, tak jak bych si přál. Teď nemyslím happy-end, ten jsem očekával, ale závěr mi přišel takový uspěchaný a příliš jednoduchý na to, abych mohl dát plný počet. Přesto se jedná o film, který se vyplatí v budoucnu znovu zkouknout.

Den nezávislosti (1996)

Zapomeňte na chvíli na ten pověstný amerikanismus a americký patriotismus a užijte si tento výborný velkofilm. Já to pro jednou zkousnul a Den nezávislosti se pro mě stal něčím víc, než jen obyčejným akčním sci-fi. Pro mě to byla skvělá zábava, výborná akce (a že jí je spousty) a na svou dobu mi film nabídl docela solidní efekty. To všechno by ale bez Willa Smithe bylo k ničemu. "Co je to tu sakra za smrad!" - kapitán Steven Hiller.

Americký cyborg (1993)

Já se docela bavil a bavím se i teď. Béčko možná, ale zábavné a s dobrou hudbou při tom, když hlavní hrdiny pronásleduje cyborg. Který se navíc neustále regeneruje.

Vyvolený (2000)

Vyvolený mě odrovnal hned při první projekci. Jsem zvědavý, co se mnou udělá při druhé... a třetí...a další opakované projekci. Mistrovské dílo a já se řadím spíš mezi tu první skupinu, tedy k těm, co jsou tímto filmem spíše pohlceni. Bruce Willis mě zase jednou velmi mile překvapil. Tahle role na něho prostě čekala a on si ji dokonale užil. Nádherná podívaná. Elijah: "Víš, jak se pozná padouch, Davide? Je to opak hrdiny a většinou bývají oba přátelé, Davide, tak jako jsme my dva!"

Orel Deváté legie (2011)

Zvědavost mi nedala a já se rozhodl podívat na Orla deváté legie. Kdybych si měl vybrat, zvolím raději Centuriona, avšak tenhle příběh orla mě také nezklamal. Není o moc horší, jen je bohužel místy poněkud natáhlý a trošku se dostavila i nuda. Jinak docela ujde. 60%

Zdrojový kód (2011)

Něco mi k té poslední * chybí... Nevím, vše bylo dobrý. Nenudil jsem se. Film pluje svižným tempem, je napínavý, je v něm velký potenciál, který se dokonale využil a ještě ke všemu člověk zjistí, že cestování vlakem nemusí být až taková nuda. Herci jsou také sympatičtí. Prostě vše nasvědčuje tomu, abych se s tím nepral a "fláknul" tam plný počet a nazdar. Ale přesto mi tam něco chybělo. Chyběl mi ten zvláštní pocit po shlédnutí filmu, který mívám. Ten druh pocitu, kdy bych si přál, aby film pokračoval dál, abych mohl všemu lépe porozumět, nebo prostě proto, abych si to jen mohl dále užívat...Na pět to není, ale silné 4* si ode mě Zdrojový kód rozhodně zaslouží. Jediné co mi vadilo, byl ten příšerný zvuk vyzváněcího tónu pevné linky, přesně ten samý co máme v práci...hnusný zvuk, fuj. :-D Ale za tohle film nemůže.

Znamení (2002)

Výborný sci-fi thriller, kde se dá napětí přímo krájet. Opravdová uvěřitelná atmosféra, která Vás pohltí a nepustí až do samotného konce. Fascinující zážitek a skvělou podívanou, to film Znamení slibuje, ale rozhodně taky dodrží. Mela Gibsona mám fakt rád a opět mě nezklamal. Joaquin Phoenix mi zase pořád připomíná Commoda, když ho vidím, ale to je jedno. :-) Všechno důležité už tady bylo řečeno, jen dodám, že já prostě sci-fi miluju a tohle byla sakra pořádná dávka sci-fi! 95%

Když utichly trumpety (1998) (TV film)

Jsem opět překvapený, co všechno jsem ještě neviděl. Kolik ještě existuje válečných filmů, kvalitních válečných filmů, které jsem ještě neměl možnost vidět, nebo jsem na ně prostě a jednoduše zatím nenarazil. Tohle mě na sledování filmů baví, nacházet pořád další a další snímky, o kterých jsem doposud nevěděl a které oslní, překvapí a člověk pak má skvělý pocit. O to víc je vše intenzivnější, když je film starý už třináct let a přesto tak málo známý. A tím spíš, že film nabízí naprosto všechno, co má válečný film mít. Výborně zvládnuté, nejen ze strany herců, ale i scénář a režie... Válka je prostě krutá, proto nemá cenu přemýšlet, jestli je film jen o boji a střílení, však přesně to taky od válečného filmu očekávám. Jsem opravdu velice nadšen. Na to, že už v dnešní době je 2.sv.v. dost prozkoumána, tak mě dokázal odrovnat film z roku 98, super! 95%

Musíme si pomáhat (2000)

Nemůžu hodnotit jinak než plným počtem. Bolek Polívka a Jaroslav Dušek ve svých velkých rolích. Film je spíše dramatem než komedií, což je jen dobře a monitoruje vztahy lidí za druhé dvětové války. Především tedy manžele, kteří doma v šopě skrývají svého židovského kamaráda, který utekl z koncentračního tábora. Chování všech postav mě úplně odrovnalo. A ten závěr, jedním slovem velkolepé! Všechno bylo tak uvěřitelné, že jsem se po celou dobu filmu cítil, jako bych tam taky byl a prožíval to, co prožívaly postavy ve filmu. Bolek taky pronese několik zajímavých hlášek, jedna z nich je na schodišti, kdy ho překvapí manželka: "Co to tady to......Jsem se posral no...."