Mezi námi děvčaty (2003)

Příjemná komedie a dobrý nápad prohodit matku s dcerou, občas jsem se bavil nad vtipnými hláškami, občas bohužel i nudil. Jedná se však o originální příběh, ale pojatý trochu ležérně a jednoduše. Jamie Lee Curtis je mi ale rozhodně sympatičtější než Lindsay Lohan. Jedná se o průměrnou komedii, která ovšem v lecčems vyniká a vymyká se těm prachobyčejným komediím a 4* si jistě ode mne zaslouží. 75%

Napola: Hitlerova elita (2004)

Tom Schilling zde již nedostal tolik prostoru jako v Mein Kampfu, a to je chyba. Přesto mě i tak opět překvapil. Taky zjišťuju, že se mi začíná líbit německá kinematografie, tedy alespoň co se týče válečného žánru. 70%

Ďábel (2010)

Ajajaj, tak to mohl být pěkně napínavý film.....začátek super, nenásilný, pěkně vláčný, všechno mi krásně sedělo, pak v samotném výtahu všechno fajn, až na tu důchodkyni....aby bylo jasno, proti starým lidem nemám vůbec nic, vím co je slušnost a pouštím sedat starší lidi v MHD, ale tohle bylo na mě prostě moc. Jestli byla identita ďábla předem odhalena, to nevím, každopádně já pořád čekal, že to bude ten strážný z ochranky, nestalo se a to bylo pro mě jediné překvapení celého filmu...a zase...ďábel v podání staré babky a ještě pěkně nesympatické babky....no nic nechme babku babkou. :-D Nejvíc mi jde asi o ten konec, čekal jsem trošku víc. V tomto podání nic zvláštního neodhalí, nepřekvapí a neusadí do křesla. Takový jednoduše slabší bez zanechání větším dojmů...ale jinak průměrný spíše psychologický film nežli horor. 55%

Scooter: Excess All Areas (2006)

Ač nejsem příznivcem této hudby, ba naopak mám rád zcela jiný typ muziky, úplně z opačného soudku, tak i přesto se mě tenhle záznam z koncertu kapely Scooter velice líbil. Je to mamky oblíbená kapela a já jí dal tohle DVD jako dárek k Vánocům a ona si ho pak pouštěla a já čekal, že budu trpět, ale opak byl pravdou. Když se člověk zaposlouchá, stojí to za to.

Adam (2009)

Trošku se obávám, že tady filmaři malinko přestřelili. Jako romantické drama ano, ale komedie mi tam nějak nesedí. Všechno je bráno naopak až příliš vážně a z mého pohledu je to všechno tak trochu chtěné a nucené. Tak zvláštně obyčejný a kýčovitý obsah, který však navíc obsahuje nemoc, ale ta mě tedy nikterak nezasáhla. Spoléhat na to, že film bude mít vysoké hodnocení jen proto, že lidé pocítí lítost, není všechno. Další věc, jaká je šance, že takhle krásná holka jako je Beth se zamiluje do kluka postiženého touto nemocí? Nevím, na mě tohle dojem neudělá. Z tolerance dávám průměr, tedy tři hvězdy a 50%.

Mutant (1995)

Docela pěkná mutantka co? :-) Natasha Henstridge je fakt kus a když je na scéně, tak jedině nahá a nebo toho na sobě zrovna příliš nemá. Což se pánům bude určitě líbit. Krom ní uvidíte Foresta Whitakera jako jasnovidce, který si svou roli hezky užíval. Bohužel to samé nemohu říct o Benu Kingsley. Další věc co mě štve, ale mohu si za to sám, že v CZ dabingu se objevuje počeštělý výraz programu S.E.T.I. a lezlo mi to pěkně na nervy. Ale někdy jsem jednoduše zdechlý číst titulky no. Jenže počešťování různých institucí, zkratek apod. mi fakt vadí. Jinak se jedná o vcelku průměrný sci-fi horor a v podstatě jde jen o vraždící mutantku a pokud není na scéně, tak se vůbec nic zvláštního neděje. Filmu chybí atmosféra. 60%

Proč? (1987)

Trochu více drsné, ale o to více pravdivé....Je docela zvláštní se na tento snímek dívat takhle zpětně po tolika letech...Ale ono se toho až tolik nezměnilo za tu dobu. Člověku nezbývá než žasnout nad tím, čeho je člověk schopen, kvůli tak stupidní hře, jako je fotbal. Už by v té naší republice konečně měli chlapi pochopit, že budoucnost máme v hokeji, ve fotbalu rozhodně ne. A tak nechápu, proč se o něm neustále tolik mluví a stále je na prvním místě, když náš fotbal už je několik let ve srabu a jen tak se z toho nedostane. Hokej to je slespoň pořádná hra! :-) Jinak...ono je docela jedno, jestli je člověk sparťan nebo baníkovec, vyjde to na stejno. Vždy jde o lidi samotné a jak se sejde banda trotlů, tak to třeba může dopadnout ještě mnohem hůž než jak nám ukazuje film. Těm "normálním" z nás nezbývá než nad tím jen kroutit hlavou...

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt (1995)

Spíše z nostalgie a povinnosti vůči hře musím ty 4 hvězdy dát. Ale film má samozřejmě i své kvality, jinak bych jen tak od boku nestřílel. Jednotlivé zápasy se mi líbily, ale v dnešní době je to pro mě spíše příjemná vzpomínka na dětská léta.

Láska přichází o Vánocích (2010) (TV film)

Sice strašně prosté, ale na druhou stranu sympatické a milé. Takhle nějak si představuju romantický film, nenásilný, kde se příliš netlačí na pilu. Seznamování a oťukávání sice probíhá dosti neohrabaně občas, ale tak už to někdy bývá. Vánoční atmosféra z filmu přímo dýchá. Pěkné, zdá se ,že letošní tv program nebude až tak špatný jako v posledních letech.