Komando (1985)

Tohle byl film (jako spousta dalších s Arniem) určen do jediné doby, ale mě se přesto líbí i teď. Některé filmy pro mě jsou prostě nesmrtelné a Komando je jedním z nich. :-) Nejakčnější z akčních snímků své doby, nad kterým se ale teď nesmí příliš moc přemýšlet. Po akci... Generál: "Nechal jsi něco pro nás?", Matrix: "Jo, jen mrtvoly!" 85%

Klíč (2005)

Velice solidní duchařina s pěknou Kate Hudson v hl.roli. Myslel jsem si, že už mě nic s touto tématikou nedokáže překvapit nebo vyděsit, ale Klíč má tak ponurou a nepředvídatelnou atmosféru, že i zdánlivě obyčejné věci mi dokázaly hezky pošramotit nervy a vážně jsem se i občas trochu bál. Když jste v napětí a očekávání, tak vážně stačí malinko, aby jste se vylekali. Závěr už jsem ale očekával, chápal jsem o co půjde a kam celý film směřuje. Akorát ta věc s cihlovým prachem mi tam při konci nějak nesedla. 75%

Masakr v kopcích (2009)

Hrozná nuda plná nesmyslných dialogů, klišé a nesympatických herců. 15%

Hranice smrti (2007)

Něco na způsob Motelu smrti, Hostelu, trochu i Masakru v kopcích a dalších podobných věcí. Klasická vyvražďovačka, ale sem tam má člověk na tenhle druh "zábavy" prostě chuť se podívat. S těmi 55% se ztotožňuji.

Elektra (2005)

No toto....zase jeden z těch případů, kdy je docela slušný film až neskutečně příliš podhodnocený. Ano, jedná se o průměrný akčňák, ale 43%? Někdy Vás lidi fakt nechápu. Jasně, někdy jsem měl taky pocit, že film působí ledabyle, hlavně někdy okolo prostřední části, kdy se toho fakt málo dělo. Ale finále celkem slušně vygraduje a o akční scény není nouze včetně sci-fi vsuvek, které mě potěšily. A samozřejmě jako chlap musím podotknout, že nejlepší byl začátek a konec alá Elektra v červeném kostýmku. :-) Moc hezký pohled.....Někdy u toho lidi fakt zbytečně přemýšlíte, místo toho abyste vypnuli mozek a jen se prostě spontánně bavili. 70%

Policejní akademie (1984)

Ani nedokáži spočítat, kolikrát jsme se tomu v dětství nasmáli... to na pět hvězd stačí. :-)

Donnie Darko (2001)

Hmm....po shlédnutí tohoto filmu mám velmi rozporuplné pocity. Bude třeba, abych se na něj podíval znovu a pak napíšu něco více smysluplnějšího. Vím jen to, že se mi líbil, že měl skvělou atmosféru, podmanivou hudbu a jistě je to film, který je třeba pochopit, aby se mohl hodnotit.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Velice emotivní příběh malého chlapce, syna nacistického důstojníka, který se zkamarádil s klukem "v pruhovaném pyžamu". Přes některé těžko uvěřitelné věci (jako třeba scházení se u plotu bez jakéhokoliv povšimnutí, podkopání se, nebo tisíce "pyžam" navíc) působí tento snímek tak reálně, až se člověku chce brečet. K čemuž nakonec došlo. Závěr byl neskutečný, emotivní a není člověka, ve kterém by nezanechal stopu. Smutné a tísnivé......ale také příběh jednoho velkého kamarádství, které bohužel musela ukončit smrt. 90%

Barbar Conan (2011)

Moc jsem si od nového Conana nesliboval a dobře jsem udělal. Conan je totiž jen jeden a tahle role je určená pouze jedinému člověku..... Takhle je to spíše jen pohádka pro ženy, kde tečou hektolitry malinové šťávy. Bezduché, bez myšlenky, prostě nový Conan se snaží kopírovat kde co, dokonce i Arnieho hlášky a to mě sralo asi nejvíc. Film má sice dostatek akce, ale všechno mi přišlo vlastně zbytečné, když se to řeže kde může bez hlavy a paty a bez nápadu na cokoliv nového. Všeho všudy oceňuji prvních 15 minut filmu, kde to bylo alespoň trochu napínavé, za což také uděluji dvě hvězdičky, zbytek už pro mě byla pouze ztráta času.... 30%