Terminátor (1984)

Prostě klasika a pro některé i kult. Jeden z nejlepších akčních sci-fi filmů své doby, ale i dnes velice působivý. Taky jedna z životních rolí Arnieho, včetně pokračování a taky Predátora. 95%

Policejní akademie 5: Nasazení: Miami Beach (1988)

Hodnocení odpovídá kvalitě. Sice mírné oživení oproti čtvrtému dílu, avšak mě tam chyběl Mahoney a bez něj už to prostě nikdy nemůže být ono. 45%

Policejní akademie 3 (1986)

Přibližně na stejné úrovni jako druhý díl co do vtipných hlášek. Na jedničku už nebude mít žádné pokračování, takže již nemá smysl se o tom dál zmiňovat. 50%

Policejní akademie 2 (1985)

Úroveň zábavy prudce klesla, málo hlášek i vtipných scén. Na víc než 50% to nemá, ani nostalgie bohužel nezapůsobila.

Kabát: Banditi di Praga - Turné 2011 (2011) (koncert)

Jako vždy vynikající a originální Kabát! Skvělý výběr písniček v playlistu, show mělo výborné tempo a choreografii. Akorát záznam mohl být z Ostravy. Snad příště. :-) 100%

Let číslo 93 (2006)

Když nad tím tak přemýšlím, takhle realistický a živý film jsem snad ještě neviděl. První hodina (přibližně) probíhá ještě celkem v poklidu. Ale od chvíle, kdy se únosci zmocní United 93, tak už jen běhá mráz po zádech, zatajuje se dech a místy jsem se přistihl, že ani nedýchám a skoro ani nemrkám a že v hlavě to šrotuje na plné obrátky. Takhle silný zážitek po shlédnutí filmu se nemívá zrovna příliš často. Deprimující a smutný film, díky němuž si můžete udělat reálnou představu o tom, jak to na palubě letu 93 skutečně probíhalo. Nervózní a mrazivý snímek, kde se na konci dostaví psychické vyčerpání a bezmoc, což Vám pak jen tak rychle nedá spát. 95%

Krvavý příliv (1995)

"Věnujte mi, prosím, pozornost...pan Hunter mě upozornil, že morálka poněkud upadá, že by mohly být problémy....mám pro Vás návrh....kdokoliv z posádky má pocit, že není na výši situace, ať opustí naši loď (:-D), máme tu stav ohrožení tři, hrozí nám válka. Mluvil Váš kapitán, to je vše." ..... U hudby lze v jedné melodii vysledovat podobnost s Piráty z Karibiku. Jinak solidní porce napětí a přetahovanou o ponorku jsem si užíval společně s posádkou. Nehty jsem měl naštěstí ostříhané, tak nebylo co kousat. :-) 80%