Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Jedním slovem? FASCINUJÍCÍ! Opravdu velkolepá podívaná a já děkuji mistru mezi režiséry Peteru Jacksonovi, že se chopil tak těžké úlohy a natočil tak oslňující a mistrovskou trilogii s názvem Hobit. Znáte ten pocit, kdy něco nezapomenutelného musí chtě nechtě skončit a Vás první co napadne je, že to celé chcete vidět znova? Tenhle pocit mívám vždy, když končí poslední díl Pána prstenu a přesně tentýž pocit se ke mně dostavil dneska v kině po skončení Hobita. Více snad netřeba dodávat. Balzám na duši pro fanouška Středozemě a celé hobití série. Viděno v Cinestaru Ostrava ve 3D. 100%

Labyrint: Útěk (2014)

Začátek filmu je dost tajemný a hodně toho skrývá a jen kousek po kousku nám ukazuje tajemství nejen samotného labyrintu, ale i zúčastněných postav, místa k žití a děje. Prostředek je trošku svižnější a nekolikrát se i do labyrintu podíváme - v tom vidím největší přínos. Závěrečných 10-15 minut bylo už mírně přehnaných, ale takhle otevřený konec se mi docela zamlouvá a jsem zvědav na pokračování. Srovnávání s jinými podobnými filmy této doby se zdržím, ty teď nehodnotím. Můj závěr - filmu by prospělo více akce v labyrintu, větší rozmanitost příšer, více zkoumat s poznávat samotný labyrint. Jinak ale super zážitek. 75%

Dovolená za trest (2014)

Konečně zase jedna normální povedená americká komedie. Adamovi a Drew to spolu pořád klape, stejně jako v 50x a stále poprvé. Prostředí Afriky filmu hodně pomohlo a já se dokonale bavil a smál. Bohužel nemohu dát maximální počet, páč mě štvaly dvě věci, které mi výrazně narušovaly prožitek z filmu. Jednak neuvěřitelně naspeedovaní rozmazlení frackové ze strany Lauren a pak ta uřvaná a ukňouraná pipka, která furt shakeovala s prsama. Největší plus celé komedie byl však Terry Crews a ať si každý říká co chce, tak když ten se objevil na plátně, byl to záchvat pro mou bránici. Pohodový film, u kterého se hodně zasmějete, mohu vřele doporučit. 80%

Dokonalá skrýš (2012)

Bohužel ničím překvapující film. Dolph je tu neuvěřitelně toporný, avšak na jeho obhajobu musím říct, že někdy i správně odporný, jako pravý záporák. Děj filmu je ovšem prošpikován trapnostmi, nelogičnostmi a tak neuvěřitelnými klišé, že jsem to v podstatě dokoukal jen kvůli Dolphovi. Závěr pak totálně pohřbil už tak špatný film. 40%

Obležení (2012) (TV film)

Pravdou je, že v dnešní době, kdy vládnou světu americké akční filmy, kdy na plátně pobíhají nesmrtelní hrdinové, kteří pobijou tunu nepřátel, se tenhle film jeví poněkud staromódně. Mě se však i přes spoustu nedostatků tenhle film líbil. Co jsem však nedokázal překousnout byli neustále se pletoucí důchodci do přestřelek. To jim sakra nestačí fronty u supermarketů? To je taky přece dost akční ne, pobít se o flák slevněného masa. :-) Jinak film působí vcelku realisticky. Nevím, jak to je s pravdivostí znázorněného příběhu a kolik si toho tvůrci upravili. Nechápu však jedno, proč policie na NZ nenosí zbraně, to je pořádný nesmysl. Pak některé záběry, kdy se policie jen potácí před domem, zatímco borec na ně vystřílí deset zásobníků, vypadaly dost tragicky. A pokud to i byla vážně skutečnost, tak snad se policie v NZ poučila z této ne příliš povedené akce. Kdyby ten konec nedopadl jak dopadl, tak to mohlo skončit daleko hůře. 60%

Jericho (2006) (seriál)

Dnes jsem začal s pilotním dílem Jericha a musím říct, že mě hodně navnadil do dalších epizod. Takže budu sledovat dále a hodnocení udělím, až si budu jistý, že jsem se prvním dílem nezmýlil. Zatím to vypadá hodně slušně. EDIT 23.12.2014: Po prvních třech epizodách už si dovolím přidat i hodnocení. S každým novým dílem roste kvalita zpracování a mě to hodně baví, ač je v seriálu i spousta nelogičností (např. neustálé pobíhání lidí po povrchu, přesto že nedaleko Jericha spadla atomovka a ještě přišel radioaktivní spad). Uvidím, co další díly, zatím čtyři hvězdičky a 80%. EDIT 24.12.2014: Po šesti dílech nic neměním. :-) EDIT 10.1.2015: Chtěl bych vidět ještě více dílů, než bylo natočeno. Ukončení mi nepřišlo dostačující a chtěl jsem znát více odpovědí na mé otázky. Nic se ale nemění na tom, že se jedná o kvalitní seriál s dobrým příběhem, různými osudovými rozhodnutími jednotlivců, nečekanými událostmi a zvraty a situacemi, kdy nikdo neví, co nastane v přístí minutě. Nejlepší díly však přijdou až v závěru první série, kdy dojde i k nějakým přestřelkám. Celá druhá série je pak slušně vygradovaná a napjatá. K páté hvězdě ale přeci jen něco chybí, možná právě těch pár dílů navíc. 80%

Stargate: Infinity (2002) (seriál) odpad!

Tohle je ostuda hranému seriálu! Tvůrci se za tohle měli okamžitě zastřelit. :D Vážně ubohost nazvat takovou ptákovinu Stargate. Mělo by se za to zavírat. 0%

Oko bere (2008)

Přemýšlíte nad odpovědí na stejné dotazy některých uživatelů, proč že ti lidi do toho hnusného města jménem Las Vegas vůbec jezdí, když tam vše prohrajou a ještě je přitom zmlátí? Odpověď je překvapivě jednoduchá, je to úplně stejné jako když lidi choděj do kostela. :) Trochu nadhodnocený film, já bych ho spíš zařadil do průměru. Herci byli hodně nevýrazní a tohle téma s kartama a počítáním už jsem viděl v lepším provedení. 55%

Lucy (2014)

Tak mám pocit, že si toho Luc Besson vzal na sebe trochu moc. Látku dost složitou na to, aby si s ní tvůrci bez problémů poradili. Přesto se jedná o sci-fi, které graduje kousek po kousku, od začátku až do konce. Prostě a jednoduše, čím víc se blížíme konci, tím je film nadupanější. Závěr je pak jedno velké překvapení, u kterého je člověk hodně na rozpacích. Ale rozhodně se takový závěr nedá očekávat a předvídat. Uvítal bych ale delší stopáž a více akčnosti. 70%

Labyrint lží (2008)

Trošku tento film nadhodnocuji, protože k úplné dokonalosti mu přeci jen něco chybí. Nelze však Labyrintu lží upřít pár podstatných věcí a tou jsou smysl pro pořádek, přesnou načasovanost a propracovanost. O hvězdném výběru herců se není třeba ani rozepisovat. Jak DiCaprio, tak i Crowe se zde blýskli v plné palbě a na celkovém dojmu je to sakra znát. Mě zde pouze chybělo trochu více akce a zklamal mě poněkud odfláknutý vztah Ferrise s Aishou (snad to píšu dobře) a taky nedotáhnutá myšlenka ukázat divákovi, jak je složité být zpravodajem CIA a zároveň se věnovat své rodině (z pohledu Russella Crowa). Buď to chtělo delší stopáž nebo alespoň tu romantiku úplně odstranit a zaměřit se jen na Eda a jeho rodinu. Tyhle filmy jsou stejně spíše pro chlapy, tak proč chodit kolem horké kaše. :-) Další projekci odložím na hodně vzdálenou budoucnost, páč teď vím, že na podruhé bych musel s hodnocením dolů. Co se týče dabingu, tak tady vážně nepochopím jednu věc. Dabing DiCapria na pohodu, dabuje ho stále tentýž dabér jako obvykle. Ale proč krucinál dabuje Russella Crowa dabér Marka Wahlberga a místo toho dabér, co běžně dabuje Russella Crowa, tak zde dabuje "Haniho"? To mi z toho hlava nebere a fakt mi to děsně lezlo na nervy. :D Za to ale samotný film nemůže pochopitelně, takže tohle do svého hodnocení ani nehodlám zahrnovat. 75%