Hvězdná brána - Ztracené město 1 (2004) (epizoda)

Závěr ve velkém stylu. I když se mi celkově sedmá sezóna zdála slabší, závěrečný dvoudíl vše napravil. Scénář pro dvoudíl Lost City byl původně psán pro film Stargate II, ale poté, co se rozhodlo, že bude natočena i osmá sezóna Stargate SG-1, se z toho stal závěrečný dvoudíl. Rozhodně by však snesl i filmové plátno a nejen televizní obrazovky. Má vše, co si divák může od sci-fi přát - zajímavou zápletku (vyvrcholení děje), výborné herecké výkony a skvělé speciální efekty. Co chtít víc?

Hvězdná brána - Inaugurace (2004) (epizoda)

Kinsey opět intrikuje, na scénu přichází nový a velmi sympatický prezident USA v podání skvělého Williama Devanea.

Hvězdná brána - Hrdinové 2 (2004) (epizoda)

V tomhle typu seriálu k tomu prostě jednou muselo dojít, aby byla zachována určitá věrohodnost situací a divák si nemyslel, že hrdinové jsou nesmrtelní a neprůstřelní. Bohužel to „odnesla“ postava velmi sympatické a oblíbené doktorky Janet Fraiserové. Tady mě tak napadlo, že kdyby Daniel nepřemluvil v druhé sezóně v epizodě Need Shylu, aby poněkud nesmyslně zničila sarkofág, mohli ho mít v SGC k dispozici a využívat při smrtelných zraněních svých lidí

Hvězdná brána - Hrdinové 1 (2004) (epizoda)

Do SGC přichází se svolením prezidenta novinář Emmett Bregman natočit dokument o SGC a lidech, kteří zde pracují. Genrál Hammond ani ostatní však jeho nadšení příliš nesdílejí.