Pošťák, který nikdy nezvoní (1997)

Lituju, že se nedá u nás sehnat na dvd.Opravdová lahůdka pro fajnšmekry...Vše je ošklivé, nic nefunguje, prostě asi jako ve filmu Štěstí, jen s tím rozdílem, že tohle je v Norsku a ne v Čechách.Vše je tak negativní, až mne to opravdu rozesmálo,bavil jsem se dobře.Snímek opravdu stojí za pozornost.

Ptačí svět (2001)

Uvažoval jsem o čtyřech hvězdičkách, ale za tu kameru si plný počet tento skvost zaslouží. Přemýšlel jsem nad tím,jak jsou záběry z ptačí perspektivy natočené, což mi osvětlil až bonus na dvd, v kině jsem si s tím marně lámal hlavu a podezíral jsem autory z nějakých triků- křivdil jsem jim...Oslava krásy a dokonalosti přírody.

Powaqqatsi (1988)

Cestopisně-hudební mozaika naší planety,nebo lépe řečeno různých etnik,k tomu minimalistická hudba Philipa Glasse a skvělá "klipová " pasáž se sestřihem reklam.Velmi slušné,poučné a taky k zamyšlení.

Stalingrad (1993)

Dle mého druhý nejlepší válečný film po "Ryanovi"...výborně zachycené osudy prostých německých vojáků.Jako kontrast je vůči zbytku filmu epizoda v poklidné a slunné Itálii, brzy však pohoda mizí, následuje přesun na východní frontu...Za zmínku stojí ústřední hudební motiv Norberta Jürgena Schneidera, ktarý patří do zlaté kolekce filmových soundtracků.Jako + je zde navíc přítomnost českých herců v čele s Karlem Heřmánkem.

Rozsudek noci (1993)

Film je to určitě slušný, má styl i atmosféru, opravdu přesné hodnocení by ale bylo 3a1/2.To ,čím se tento snímek opravdu nejvíce proslavil, je soundtrackem k němu,kde každou skladbu natočila vždy hip-hopová kapela s metalovou/rockovou-např.Helmet&House of Pain,Pearl Jam&Cypress Hill,Biohayard&Onyx,Slayer&Ice-T..už za ten si film zaslouží hodnotit výše.

Poslední propadne peklu (1982)

Výborně herecky obsazený film v čele s estonským hercem Bruno O´ya (Hoff).Zajímavý příběh o kouzelném amuletu zasazený do roku 1611, kdy se malý oddíl pasovkých žoldáků , kteří doprovází bohatého německého kupce, stahuje z Prahy a je pronásledován českým vojskem, čemuž jsou svědky malá dívka ,dcera české služky bohatého kupce a vandrující muzikant Matouš.