Citadel (2012)

Vybydlený panelák je děsivé místo samo o sobě a také jsou to asi ty nejlepší pasáže filmu. Stejně tak banda okapucovaných lidiček byla děsivá do té chvíle než z nich udělali démonické mutanty. Pak už to byla hodně nudná a iritující variace na různé zombie/mutant survival filmy, avšak mizerně provedená. Spousta pasáží byla neuvěřitelně natahaná a ubíjející, jako např. ty kdy hlavní hrdina bojuje s vlastními démony nebo když se uchýlí na krátký čas pod křídla zdravotní sestry Marie. Sečteno a podtrženo, je mnoho filmů, které podobné téma zpracovávají lépe a zábavnější formou. Dvě hvězdy za pár (ale opravdu jenom pár) povedených a atmosférických scén.

Holé lebky (1995)

Film který se pokouší o velké poselství. To je však naprosto ztraceno v nejhorších stereotypech a klišé nejhrubšího zrna (např. Adam Goldberg už snad ani nic jiného než stereotypní židovské typy ani hrát nemůže). A celé to doslova sestřeluje šíleně vykroucené finále. A pro českého diváka to naprosto dodělal lokální název filmu "Holé lebky", což je extrémně zavádějící, jelikož žádná "holá lebka" se tam neobjeví až po půlce filmu a pro celkový děj mají funkci pouze gradace finále. Všechny postavy jsou až tak stereotypní, že to místy působí jako karikatura, např. afrocentrista Fudge, lesbická aktivistka Taryn, skupina neonacistů, černošský profesor nebo univerzitní ochranka. Jeden z těch horších filmů, které se zabývají společenskými, rasovými a genderovými rozdíly.

Jeffrey (1995)

Tento film sráží do tří * hvězd několik skutečností. Jednou z nich je přílišný slovní balast samotného Jeffreyho, který vypouští celou délku filmu a pak poslední třetina filmu, kdy se celý děj již trochu trochu táhne a film nestačí laťce nastavené první polovinou. Oproti tomu herecké výkony Patricka Stewarta, Sigourney Weaverové a Michaela T. Weisse jsou důvodem, proč tenhle film vidět. Patrick Stewart je ve své roli geniální, Sigourney Weaverová je zjevením a Michael T. Weiss je oproti Stevenu Weberovi ve své roli velmi přesvědčivý. Ostatně i podpůrné postavy zvládají své role více než zdatně. Je nutné podotknout, že tento film není pro každého ať už svojí gay tematikou či bizarním humorem, ale rozhodně to není tuctová záležitost, která by měla zapadnout.

Zvrat: Washingtonovi špioni (2014) (seriál)

Seriál jako takový není úplně špatný, má napětí, akci, dobrou výpravu i obstojné herecké výkony ( i když ne u všech protagonistů). Problém je ale v tom co se nám tvůrci snaží vnutit za pohled. A ten je tak černobílý, že to bije do očí. Svět je rozdělen na hodné (i když drsné) Američany a zlé (v mnohých případech i arci zlé) vyžehlené Brity. Britové jsou obzvlášť přešponovaní, že se člověk musí ptát o co tvůrcům vlastně jde? Udělat z války o nezávislost ještě hrdinštější epos než se pokoušel Patriot? Proč udělali z John Gravese Simcoea sadistického asociálního psychopata, když ve skutečnosti to byl vzdělaný důstojník, který se zasazoval o osvobození černochů a po válce proslul jako Guvernér Kanady, který se také mimo jiné podílel na založení města Toronta a dodnes je po něm v Kanadě pojmenováno kdeco. Proč si vybrali zrovna tuhle historickou postavu a úplně ji zmršili, když stejně tak pro účely seriálu tam jako zápornou postavu mohli dát nějakého no-namea. Pokřivené historické reálie a zmutované historické postavy jsou v tomto seriálu všudypřítomné a bohužel ho srážejí do podprůměru, přitom stačilo málo a mohl to být seriál nadprůměrný.

Ashens and the Quest for the Gamechild (2013)

Člověk musí vzít v potaz, že je tohle hodně nízkorozpočtový film. Po většinu filmu si budete říkat dělal tohle Simon Pegg a Nick Frost nebo ne? Je to trochu jako s dvojníky Buda Spencera a Terrence Hilla Šimonem a Matoušem, podobnost tam je, avšak výsledek je přece jenom o dost horší. Ve filmu je pár povedených vtipů a scének, kromě nich se tam však vyskytuje i řada až trapných klišé a tisíckrát použitých odkazů (např. Indiana Jones and Raiders of the Lost Ark). Celé to korunuje otravný Dan Tomlinson v roli Chefa Excellence, který je Jar Jar Binksem tohoto filmu.

Ničení povoleno (2013) (pořad)

Oddechový pořad o zbraních všeho druhu. Opravdových informací poskrovnu, ale vše vyrovnává zábaný doprovod Pavla Rímského doplněné o určitou míru nekorektnosti a ironie, která je často přítomna i v hudebním doprovodu.

Interstellar (2014)

Šíleně ukecaná podívaná. Některé dialogy jsou naprosté nesmysly, které když budou proneseny s patřičnou dávkou patosu tak budou dávat hluboký smysl (nebo tak si to aspoň mysleli). Dále tak uslzená podívaná se mimo romantické filmy a hispánské telenovely jen tak nevidí, ve filmu snad není pět minut bez toho aby nějaká postava brečela, slzela nebo si aspoň jen tak poplakala, což při skoro tří hodinové stopáži působí přinejmenším přehnaně. To ještě podtrhuje násilná hudba Hanse Zimmera, která se snaží i z vás vyždímat nějaké emoce. McConaughey a Hathaway předvádí takovou škálu šklebů, jako kdyby do nich Nolan za tím účelem pouštěl proud, což je i docela zajímavé, nicméně ve filmu to přidává k celkové přehnanosti. Nezvládnuté mi přišly scény, které jako by odkazovali na Vesmírnou Odyseu (např. první připojení Rangera k Endurance), stejně jako místy logičnost celých pasáží (a to nemyslím jenom ty "vědecké", které nejsem schopen odborně posoudit). Ale abych jenom nekritizoval, přestože mi spousta scén přišla svou přehnaností až komická, při sledování filmu jsem se nenudil a místy to byla opravdu pěkná podívaná. Solidní byl výkon Johna Lithgowa a zajímavé bylo zpracování robotů.

Královny popu - Pocta legendám (2014) (pořad) odpad!

Odpudivý mix špatného ochotnictví, otřesných pěveckých výkonů, nevtipného Gondíka a toho nejhoršího ze všech estrádních tradic. Kdybych mohl tak se tomu vyhnu, ale ne všechny věci člověk vidí vlastní volbou.

Zničeno ve vteřině (2008) (seriál)

Copak ty videa, ty by ještě šly, ale ten formát pořadu je příšerný. Aby se natáhnul čas tak každé video je puštěno minimálně v tomto pořadí: 1) normální rychlostí 2) zpomalenou rychlostí 3) zpomalenou rychlostí pozpátku 5) normální rychlostí 6) další variace (např. pokud někomu odletěla čepice, motor, etc.). U některých videí není zvýraznění určitých aspektů na škodu, ale u naprosté většiny je tenhle postup otravný a únavný. Celé to doplňte hrozným dabingem a máte kompletní představu.

Komici (2009) odpad!

Šíleně utahané a rozvleklé a naprosto zoufale nevtipné. Herecké výkony jsou jeden horší než druhý, přičemž v tragičnosti vyniká Sandler, Mann, Hill a Schwartzman. Ostatně scénář by jim to neumožnil ani i kdyby něco uměli. Scénař by sotva stačil na epizodu průměrného sitcomu a to by se do těch 25 minut vešla i většina těch cameo rolí, na kterých je tento "opus magnus" J. Apatowa částečně postaven. Jeho scénáristická impotence je obzvlášť zřejmá, když zbývá cca ještě hodina do konce (Spoiler: to už je Sandler zdráv jako rybička), vše je vyřešeno a víceméně není co říct dál, ale to nevadí ještě měl k dispozici materiál tak nám ukáže pár (až moc) záběrů vlastní rodinky, aby to zakončil snad nejzbytečnějším závěrem v historii. Toto "dílo" lze snad doporučit jen filmovým masochistům, fanatikům J. Apatowa či jiného z úchylů, kteří na tom měli podíl.