Nemocnice na kraji města - Série 1 (1977) (série)

Vcelku mne překvapilo, že tento seriál není tak hrozný jak jsem si myslel. Postavy mne z nějakého (asi) zvráceného důvodu začaly i zajímat, ať už jde o extrémně zpomaleného Sovu seniora s tou jeho extrémní dikcí, doktora Řehoře, který působí jako tehdejší verze Christiana Balea z American Psycho či Cvach a jeho články ze sérdžery. Ale nalezl jsem i postavy odpudivé a mého zájmu nehodné, jako je extrémně ukecaný a rádoby za všech okolností vtipný Štrosmajer či až na pěst působící Ina. Hvězdou se ovšem stal motorest, který je společně s nemocnicí středobodem místního vesmíru.

Chalupáři (1975) (seriál)

Seriál je v některých ohledech vtipnější a v některých ohledech mnohem trapnější, než jsem si z dětství pamatoval. O to víc obsahuje na dnešní i tehdejší dobu bizarností. Ať už jde o přemalované "cikány" v podobě O. Lackoviče a L. Skořepové či dvojrole J. Větrovce jako dvojčat nebo ten fakt, že otec hraje prarodiče. Co rozhodně oceňuji je ten fakt, že tento seriál dodal dost obrazového materiálu pro klipovou koláž České sody.

Válka ve Vietnamu (2017) (seriál)

Hodně důkladná série o válce ve Vietnamu. Přestože je hodně dobře udělaná a má široký záběr, tak mám pár výhrad. Ať už jde o hodně prostoru pro komunisty, kteří snad už ani neumí mluvit bez používání některých propagandistických frází tak po opomínání úlohy ARVN a LLDB či CIDG (ti prakticky nebyli zmíněni vůbec). To také bylo znát v posledním dílu, kdy byly ukázány veselé záběry jak se bývalí protivníci potkávají a stávají se přáteli. Ohledně osudů jihovietnamských vojáků jsme se dozvěděli velmi málo a jen okrajově.

Žiješ jenom dvakrát (1967)

Pomalu plynoucí díl, Japonsko mne tolik neuchvátilo, možná kdyby Bloefelda hrál plánovaný J. Werich, tak to mohlo být zajímavější. Jinak přestavba S. Conneryho na asiata byl hodně šílený nápad, i když konečným výsledkem byl spíš Spock bez špičatých uší.

Hlava plná metalu (2013)

Už dlouho jsem neviděl tak otravnou hlavní postavu. Sebestředná, neustále vyžadující pozornost, zlá k lidem i zvířatům a naprosto toxická ve všem co dělá (tedy snad kromě té hudby). Většinu už tady řekla bubun, nicméně ještě zmíním, že ani ostatní postavy na tom nebyly o mnoho lépe, ale těm brutům co tam předváděla Hera se nikdo ani nepřiblížil.

Jack a Jill (2011) odpad!

Al Pacino asi potřeboval rychle zalátat hodně velkou díru v rozpočtu, jinak si nedovedu vysvětlit to množství "screen timeu", které tomu věnoval.

Teorie velkého třesku - Série 6 (2012) (série)

Tahle série se u mne dostala na čtyři hvězdy už jen o fous. Přestože stále obsahuje některé výborné momenty, tak stále přibývá situací, které jsou recyklované už poněkolikáté, které morfují postavy (např. Sheldona, ale nejen jeho) takovým způsobem až to působí násilně nepřirozeně či si to protiřečí s jejich předchozími postoji. Rozhodně přibylo situací, kdy vše působilo křečovitě a nevtipně.

Teorie velkého třesku - Potenciál kouzla lásky (2013) (epizoda)

Nedovedu si představit jak musel tenhle díl znít v českém dabingu a raději to nechci ani vědět. Přes slabý děj a některé vyloženě otravné momenty to na čtyři hvězdy vytáhl Howard a jeho imitace (obzvláště Nicolase Cage).

Han wei zhe (2017)

Jak se říká: "někdy méně je vlastně více" jak dokládá třeba dánský film "9. April". Zde je akce přehršel (včetně jednoho ukázkového "Cool guys don´t look at explosions" momentu) a není úplně špatná, ale o to horší je děj, resp. jeho absence. Také velitel jednotky měl štěstí, že umřel jinak by ho asi Mao později neocenil (jak se dozvíme v titulkách).