Tajemství Pravdy - Brennidon (2008) (epizoda) odpad!

Když máte tisíce stránek předlohy, co uděláte? Nepoužijete je a místo toho přidáte spoustu nesmyslů a nelogičností a výsledkem bude tento "wtf rodinný díl".

Hra o trůny: Poslední hlídka (2019) (TV film)

Tolik práce a takový výsledek. Závěr byl hodně vtipný. No a ten Honza Nedvěd byl brutální.

Tajemství Pravdy - Bounty (2008) (epizoda) odpad!

Wtf? Lovci odměn? Dále hrátky se sledovacími mapami dosáhly až skautských rozměrů. A ta záchrana chlapce? To byl generický příběh jako prase, to se klidně mohlo stát ve Star Treku, Lostech či Cleopatře 2525 a nikdo by to nepoznal. Ale ten Matrix v jejich podání byl opět zase extrémně vtipný.

Prvních 100 - Nevermind (2019) (epizoda)

Bizarní mindfuck, který dal prostor již odpraveným postavám. Nápad už byl zpracován mnohokrát, místní provedení je zpracováno tak nějak tuctově.

Zkáza lodi Endurance (2012) (TV film)

Celkem slušný dokument, průměrný dabing. A špatně zvolený český název (proč to překládat když můžeme přijít s něčím lepším). Zkáza lodi Endurance je dokonána zhruba po 20 minutách. Ve skutečnosti je dokument o průběhu Shackletonovy expedice (Imperial Trans-Antarctic Expedition) se soustředěním na osud kapitána Frank Worsleyho (proto se to v originále jmenuje Shackletonův kapitán). Ostatně Shackleton neměl hodnost kapitána, byl velitelem (Commander) celé výpravy, Frank Wild byl jeho zástupcem a Frank Worsley byl kapitánem Endurance. Nicméně stojí to za vidění, i kdyby jen kvůli tomu aby člověk viděl jak to dopadá, když polárníci mají (na rozdíl od výpravy Sira Johna Franklina) štěstí.

Pasažéři (2016)

Navzdory J. Lawrence jsem udělil tři hvězdy. Trošku promarněné nápady, rád bych viděl (klidně i bez poruch), jak by to vypadalo kdyby probudil všechny.

Tajemství Pravdy - Destiny (2008) (epizoda) odpad!

Po shlédnutí pilotního dvoudílu jsem nemohl hodnotit jinak. Už po pár minutách kdy přišlo prvních pár slo-mo momentů, tak jsem věděl, že to bude tragédie. Obsazení, provedení, triky, dialogy, adaptace, no prostě všechno špatně. Chápu, že tvůrci se rozhodli předlohu trochu proškrtat, ale proč se rozhodli, že tam naopak pár nelogických věcí přidají tak tomu nerozumím. Celkově má člověk pocit jako by se díval na horší díl Herkula, ale bez toho aby se člověk mohl smát Kevinu Sorbovi. Sice je v popisu tohoto seriálu napsáno, že je to mimo jiné komedie, už ale nikdo nezmínil, že nechtěná.

Prvních 100 - Memento Mori (2019) (epizoda)

Po příjemném překvapení, kterým byl předchozí díl, jsme zase u obvyklých postupů The 100. Takže pseudo intriky v intrikách, něco emocí, něco špatných dialogů, pár rádoby temných náznaků a samozřejmě ta předvídatelnost některých věcí, to je to co tu najdeme. A jenom poznámka, ta černoška s tím kopím je i na lokální poměry dost neschopná (očividně se minula povoláním), doufám že ji ten strom sežere a ne že to bude další postava na několik sérií.