Rigas sargi (2007)

Sice je tam méně patosu než u ruské kinematografie, ale to nestačí. Celé to působí jako jeden z horších dílů Mladého Indiana Jonese, včetně hudebního doprovodu a zvukových efektů. Scéna se světlicí a následná bitka ve zvonici pak jsou až na hranici grotesky. Také ta linka s tou lovestory je snad až příliš amatérská. Nepřátelé jsou černobílí a Pavel Rafalovič Bermont-Avalov působí až jako extrémní karikatura.

9. duben (2015)

Těžko v druhé světové válce najít většího underdoga než špatně vybavené dánské cyklisty. Snímek dále táhne skvělý výkon Pilou Asbæka, který ukazuje, že má navíc než jen střílet balistou.

Příběh létající pevnosti (1944)

I přes své stáří velmi působivý snímek. Skvěle natočeno a úžasné záběry, ani si nedovedu představit jak to mohlo působit na obecenstvo, pro které létání bylo věcí skoro neznámou.

Soudruh detektiv - The Invisible Hand (2017) (epizoda)

Slušná bizarita a i když mám dost výhrad tak nakonec dávám čtyři hvězdy s tím, že doufám že se to zlepší. Chvílemi to působí jako parodické amatérské předabování béčkové americké produkce, ale myslím že to má i větší potenciál.

Bylo jich pět (2017) (seriál)

V záplavě televizního a filmového materiálu značně různorodé kvality věnovanému druhoválečným událostem, kterému jsme všichni vystaveni je toto svým pojetím skvělá výjimka. Navzdory několika faktickým chybám (např. mluví se o bombardéru B-25 Mitchell a na záznamu ukazují B-24 Liberator) se jedná o velmi zajímavý dokument, který mi rozšířil seznam filmů, které rozhodně musím vidět.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Po opětovném zhlédnutí musím jít s hodnocením těžce dolů. Ústřední bitva o Helm´s Deep je naprosto katastrofální, že ji předčí jenom bitva o Winterfell z poslední série Game of Thrones. Pominu design opevnění, kdybych se rozepisoval o jeho nelogičnostech tak by to zabralo na celý článek. Herecké výkony jsou místama taky dost pofidérní ať už jde o tragické pronášení replik Legolasem či "bolí mne zuby, nemáte někdo ibalgin" výrazem Aragorna až po výraz "už mě někdo dobijte" u Froda. Je to velká škoda, vzhledem k tomu, že v knize je bitva relativně odbytá, tak to dávalo spoustu prostoru pro to se utrhnout a pohrát si s tím. To se možná stalo, ale ne v tom dobrém slova smyslu. Další dějová linie je chvílemi až úmorná a zachraňují ji pouze Sméagol a Faramir, který klidně mohl dostat i víc prostoru.

Stopy zločinu: Recept na rozloučenou (1989) (TV film)

Hodně nechtěně vtipný pokus o detektivku s hodně psycho hudbou. Absurdní přítomnost portrétu Felixe Edmundoviče už tu vypíchli jiní, tak ještě zmíním fantastický výkon Zdeňka Dvořáka v roli Řehánka-Lívanského, za který udílím tu jednu hvězdu.

Aziz Ansari: Right Now (2019) (pořad)

Naprosto souhlasím s komentářem Solverina. Kromě toho bych dodal, že Azizův agresivní styl, emoční ždímání a groteskní pitvoření mne opravdu neoslovilo. Raději zůstanu u Hasana Minhaje.

Malý pitaval z velkého města - Benjamínci (1982) (epizoda)

Tohle bylo hodně přitažené za vlasy i na poměry tohohle seriálu. Ale bavil jsem se u klubové scény a u následné honičky, která měla i prvky grotesky.