Černobyl - Vichnaya Pamyat (2019) (epizoda)

Pro mne poněkud přitažené záběry ze soudní síně bohatě převýšily záběry z elektrárny před výbuchem. Sice ne tak dobré jako první tři díly, ale rozhodně napínavé finále. Paul Ritter už jen jako bonus navrch.

No Stone Unturned (2017)

Čtyři hvězdy s velkou rezervou. Téma za pět, ale forma a provedení za velmi slabé tři. Zajímalo by mne zda československý vliv na severoirský konflikt vynechali (prakticky jenom zmínili, že vz.58 je česká zbraň) proto, že se jim nechtělo, nebo zda se jim to takhle hodilo a mohli se plně zaměřit na "collusion" a obviňování vlády. Také mohli zmínit, že Emma Rogan, dcera jednoho ze zavražděných je členkou a poslankyní za Sinn Féin.

Prvních 100 - The Face Behind the Glass (2019) (epizoda)

Tenhle díl se vrátil k tomu co tvůrci dobře umí. Nemluvím o obsahu, ale o formě. V tomto seriálu až klasický postup bizarního míchání vztahových scén s akčními, dále nasazování nepravděpodobných situací a lámání postav tak aby vám seděli do děje, bez ohledu na to jaký byl jejich předchozí vývoj. Jinak co se týče děje ten byl plný klišé (u některých scén, jako např. ta s tou motorkou, jsem si říkal, nene to nemůžou použít, to je až příliš průhledné, ale byl jsem příliš velkým optimistou). A musím říct, že vlastně až tady u toho dílu mi došlo, že Russell je vlastně Tok'ra Martouf/Lantash ze Stargate SG-1.

Hra o trůny - Série 8 (2019) (série)

Po předchozí sérii jsem nebyl vůbec překvapen kvalitou této poslední. Slabší tři hvězdy jsou trochu škoda, ale za to si realizátoři mohou sami. Bitvy hodně slabé a zaměřené pouze na vizuál, bez toho aby se někdo zabýval jejich logikou. Děj je buď rozbředlý v sentimentálních dialozích, či běží tak rychle, že postavy ani nestíhají plnit ty veletoče. Kromě již zmíněného vizuálu tak série působí odflákle a uspěchaně. Škoda, že si s tím za ty prachy nedali trochu víc práce, radši bych si i počkal ještě na další sérii (i když bych riskoval, že to ještě víc domrvěj) než to takhle zkratkovitě dovršit, jen proto "aby to bylo hotové".

Hra o trůny - Železný trůn (2019) (epizoda)

Vtipné jak dothraků i unsullied stále přibývá navzdory všem posledním bitvám, ještě že to tak nedopadlo s draky, to by jich jinak bylo plné nebe a ztratili tak exkluzivitu. Pobavila mne banda nýmandů, která se objevila po xx dílech, člověk by i skoro zapomněl, že se tam ještě někde poflakujou. Kolem a kolem mohlo to být mnohem horší.

Prvních 100 - Red Sun Rising (2019) (epizoda)

Zábavná banda retardů se snaží přežít na nové planetě, obzvlášť sebevražedná Clarke je hodně vtipná. Události na lodi nebyly nějak extra zábavné, jen další (z kolika už?) stand-off situací. Jako obvykle labilní psycho Octavie, která zase napravená dělá na nové planetě Park Rangera.

Prvních 100 - Sanctum (2019) (epizoda)

Vše je při starém, přestože jsme na nové planetě. Hlášek sice není extra moc, ale stále se daří nechtěné vtipnosti. Jedna hvězda za scénu s Kanem.

Philadelphia, Here I Come (1975)

Hodně slušná adaptace divadelní hry Briana Friela. Ale z výsledku je dost znát, onen divadelní původ. Film doprovází slušná hudba, která mi k tomu velice sedla. Trochu bych měl výhradu k výběru hlavního představitele, který doopravdy nevypadal na 25 (ve skutečnosti mu bylo 32, ale já bych tipnul i 38). Pokud jste nečetli nebo neviděli předlohu, tak bych film asi nedoporučoval, zas až takový odvaz to není.