Tajemství Pravdy - Listener (2008) (epizoda) odpad!

Sisters of the Light (už tady a takhle?) a příběh Kahlanina otce (wtf?) a trocha zpěvu, neskutečnej maglajz. Jinak další generický díl. A ten malej harant, to už mne ani nepřekvapilo.

Přejděte na druhou stranu (1988) (seriál) odpad!

Komedií bych tohle rozhodně nenazval, jelikož pokusy o humor jsou buď křečovité jako u Dlouhého nebo vyloženě mimo jako u Bohdalové. Každý díl začíná a končí zoufalým monologem J. Bohdalové, kdy se člověk dozví třeba, že si po práci koupí okurku. Střečkování V. Dlouhého je po celý seriál extrémně otravné a nevtipné. Kromě velké dávky nereálných bizarit, jako např. náhradní bydlení v hotelu Šroubek nebo Jandák v plavkách na schůzi ve vodě v komunitním bazénu, je seriál dost nudný a řekl bych, že i pro spoustu lidí dnes nesrozumitelný. Kdybych měl tento seriál vyjádřit barevně, tak bych volil šeď a vyblitou hnědou.

Nejdůležitější okamžiky 2. světové války v barvě - Blitzkrieg (2019) (epizoda)

Cožpak o to, obrázky jsou to hezké, ale ty informace okolo jsou chvílemi dost strašné. Člověk je skoro ještě rád za ty co jsou tendenční, pak jsou tam zavádějící a i vyloženě špatné (mimo jiné i mapy co ukazují rozhodně neodpovídají situaci, roku ba i čtenému textu, a to že tam u Československa chybí Podkarpatská Rus, je opravdu jenom drobný detail). Taky by mne zajímalo jak tento dokument přijali ve Francii, přece jenom nevím jak skousli, když jim katastrofu francouzské armády přibližují Němec, Angličan a Američan a to ne zrovna vybíravě. Chvílemi pak má člověk pocit, že tu dochází až k podivné adoraci nacistického Německa, obzvlášť když tam mluví jeden z Němců a mluví stylem "My jsme byli/nebyli připraveni" či "My jsme museli uspět" apod. Jedna hvězda navíc za solidní komentář Dereka Jacobiho.

Ator, pán ohně 2 (1984) odpad!

Přestože si myslím, že ve tomto filmu scény lépe na sebe navazují než v naprosto rozkouskované jedničce, tak se jedná o mnohem horší a mnohem nudnější počin. Utahaný je to od začátku do konce, akční scény jsou nasnímány tak nezáživně, že i kdyby měly dobrou choreografii tak to na nich rozhodně nepoznáte. Ostudně nevyužitý souboj s obřím (nejspíš hadrovým) hadem, kdy tam není skoro nic vidět (v přímém srovnání souboje s hadem v Barbaru Conanovi, je to v Atoru jako u ochotníků). Finále s množstvím soubojů, letem na rogalu a rogalovým bombardováním už nic nedokázalo nic zachránit, stejně jako čistě synťáková hudba. Tohle mohl být skvělý adept na guilty pleasure, jen kdyby to nebyla taková nuda.

Maqbool (2003)

Macbeth říznutý Kmotrem v Indickém hávu. Obzvlášť Pankaj Kapur se možná až příliš inspiroval u Marlona Branda, ale vzhledem k tomu, že Hindi neovládám, tak jsem si jeho přehnané šeptání pohodlně přečetl v anglických titulcích. Film to není špatný, ale dost mne otravovala hlavní ženská postava Nimmi (Tabu), která chvílemi byla nesnesitelná a trochu mi přišlo, že tvůrci moc nepochopili roli Lady Macbeth na, které je postava založena. Občas se film trochu táhne a oproti předpokladům ani neobsahuje tolik hudebních a tanečních čísel, ty zůstaly ještě v přijatelných mezích a minimálně u jednoho byl člověk rád za tu změnu.

Irčan (2019)

Příliš dlouhý film plný ošklivých a vrásčitých (hodně vrásčitých) bílých mužů. Diskutabilní CGI bylo chvílema až hodně divné, ale fascinující výkon Joe Pesciho to pro mne vytáhnul až na plný počet.

Předvánoční večer (2019) odpad!

Neskutečná nablblá hovadina, která si ani trošku nezaslouží místních 55%. To je přesně o 50% víc než by to mělo mít. The Guardian to nedávno shrnul v článku "Turkey anyone? Why standards slip at Christmas when it comes to film" a musím s nimi souhlasit, v předvánočním a vánočním čase se opravdu objeví hodně pofidérní filmy, které by v jinou roční dobu neměly šanci. Pominu historické nepřesnosti (irský "hrad" Charleville byl stavěn mezi lety 1798 až 1814, středověkou angličtinu opravdu z té moderní neuděláte divadelním deklamováním a občasným použitím archaismu jako "egads" či "toodle-pip", atp.), jelikož těch tam bylo na několik knih. Dialogy jsou vyloženě hloupé, herci tragičtí a postavy se chovají dost podivně. Každopádně až budu potřebovat nasekat dřevo na topení tak si pozvu toho typa s mečem, jelikož ten to dříví seká jak kosou louku.

Die xue gu cheng (2010)

Nakonec s určitou rezervou dávám tři hvězdy, oproti jiným čínským válečným filmům není tak přehnaný. I když i zde se takové momenty najdou, ať už jde o hromadný hod granáty, který působí jako dělostřelecká salva či o mimořádně humorný zpomalený záběr na kapitána a jeho průlet výbuchem dynamitu. Jinak samozřejmě nesmí chybět určitá dávka patosu a i jedna (naštěstí menší) love story. Řekl bych, že filmu i prospívá skromnější délka a tak i lépe drží pohromadě a nesklouzne do nekončících zběsile se střídajících akčních sekvencí, tak jak se to číňanům občas stává.

b14? 1 (2012) odpad!

Jedná se o první polovinu naprosto šíleného ghanského akčňáku. Střihače nepotřebovali, protože si řekli že by to byla škoda nevyužít všechen tak skvělý materiál. Bohužel se film bere o trochu vážněji než např. ugandský "Who Killed Captain Alex?" a jako otrlé guilty pleasure funguje také o něco hůř. Nicméně ghanských (či ugandských) filmů je jako šafránu, takže doufám že tenhle mix Matrixu a Mortal Kombatu není posledním filmem, který k nám doputuje. Ukázky je možné vidět zde https://www.youtube.com/watch?v=DGUUVVwo1P4&feature=youtu.be a zde https://www.youtube.com/watch?v=BhG9I2KdOOY .

The Mandalorian - Kapitola 1: Mandalorian (2019) (epizoda)

Tak nejdřív plní týpek generickou misi aby získal lepší vybavení. Pak přijde příběhová mise, kde potká nové přátele a příště se uvidí.